DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN 1.924,021,84
BITCOIN 11223572,72%
4 Yıllık Görev Süresinde, Şeffaflıktan Uzak Başarısız Bir Grafik Çizen; ŞERİFOĞULLARI’NA TEPKİ VAR…
  • Elazığ Onuncu Köy
  • Gündem
  • 4 Yıllık Görev Süresinde, Şeffaflıktan Uzak Başarısız Bir Grafik Çizen; ŞERİFOĞULLARI’NA TEPKİ VAR…

4 Yıllık Görev Süresinde, Şeffaflıktan Uzak Başarısız Bir Grafik Çizen; ŞERİFOĞULLARI’NA TEPKİ VAR…

6 Temmuz 2023 16:23
4 Yıllık Görev Süresinde, Şeffaflıktan Uzak Başarısız Bir Grafik Çizen; ŞERİFOĞULLARI’NA TEPKİ VAR…

Okunma: 270 kez okundu.

ŞERİFOĞULLARI’NA; HER YAĞIŞTAN SONRA YAŞANAN SEL TAŞKINLARINA, ARSA SATIŞLARINA, PARK ALANLARINI SATIŞA ÇIKARTMASINA, PALMİYE AĞAÇLARININ DİKİLMESİNE, HAYVAN BARINAĞINDAKİ HAYVANLARIN ÖLMESİ GİBİ KONULAR BAŞTA OLMAK ÜZERE BİR ÇOK KONUDA TEPKİ VAR…

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NİN ULTRA ZENGİNLERE HİZMET EDEN VE RAHATSIZ EDİCİ BİR PROJESİ DAHA HAYAT BULDU…

YAPILAN BÜTÜN ÇALIŞMALAR YANLIŞ…

Borç batağında olan Elazığ belediyesinin tasarruf etmesi gerekirken, bayram öncesi şehrin genelinde bulunan bilboardlara kendi resimlerini astıran belediye başkanı Şahin Şerifoğulları’nın bu davranışı vatandaşların tepkisine neden oldu Şahin Şerifoğulları’nın yanlışları ve hataları sadece bununla sınırlı değil, yaptığı bazı projelerde borç batağında olan belediyenin parasını nasıl heba ettiğini yazmıştık ”cam seyir terası ve basın müzesi” gibi bu projelerin maliyetlerini açıklayın sorumuza cevap vermekten kaçınan Elazığ belediyesinin 4 yıllık performansını değerlendirdik…

Seçildiği günden, bu güne kadar; 4 yıllık görev süresi boyunca elle tutulur gözle görülür yaptığı iki bina ve iki yeraltı otoparkı dışında anlamsız projelere imza atan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları yeni dönemde AK Parti Genel Merkezi tarafından tekrar aday gösterilecek mi?

Şehrimizde; 60 yıl önce inşa edilen yoğun yağışlarda suların tahliyesini sağlayan ve iki bölümden oluşan kuşatma kanallarının yetkili kurum DSİ Genel Müdürlüğü’nün ve vatandaşların her türlü uyarılarına rağmen üstünü kapatan Elazığ Belediyesi her yağan yoğun yağışta şehir merkezi’ndeki cadde ve sokakların nehire dönmesine neden olarak vatandaşı canından bezdirirken şehirde  10, 12, 16 ve hatta 20 kat üzeri binalar yapılmasına izin vererek  deprem kuşağında olan şehrimiz de faciaya davetiye çıkarıyor…

VATANDAŞLARIN SU TAŞKINI TEPKİSİ
Özellikle bahar aylarında Elazığ’da etkili olan sağanak yağışlar sonrası şehrin birçok noktasında su taşkınları oluşmuş, vatandaşlar da bu duruma tepki göstermişti. Vatandaşlar; “Belediye, Elazığ’ı kuzeyden güneye doğru kuşatan, doğu ve güneye doğru kuşatan kanalı niye kapattı? Bu soruyu soracak bir siyasi merci yok mu, milletvekili yok mu, il başkanları yok mu, ilçe başkanları yok mu, siyasiler yok mu, vatandaş yok mu? Son 4-5 yıldır kaç sefer su bastı Elazığ’ı, akıl almaz bir şey. Sanki bilinçli olarak Elazığ’a zarar vermek için getiriyorlar bunları. AK Parti, yıllardır Elazığ Belediyesi’ni yönetiyor. Bunun sorumlusu kim” demişlerdi.

VATANDAŞLARIN ELAZIĞ BELEDİYESİNE ARSA SATIŞI TEPKİSİ
Elazığ Belediyesi’nin belediye’ye ait arsaları sürekli olarak ihaleye çıkartıp son sürat satmaya devam etmesine Elazığlı vatandaşlar tepki gösteriyor.
Vatandaşlar; “Mevcut belediye başkanı Şahin Şerifoğulları mevcut iktidarın uyguladığı “yap, işlet, devret” modeline bir yenisini eklemiş durumda “sat, yönet, devret” mevcut başkan bol keseden belediyenin arsalarını ihaleye çıkartarak son sürat satmaya devam ediyor. Bu paralar nereye  gidiyor?” dediler.

BELEDİYENİN ZARAR EDEN ŞİRKETİNE 30 MİLYON SERMAYE AKTARIMI TEPKİ ÇEKTİ
AKP’li Elazığ Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında belediyenin iştiraklerinden olan ve 3 yıldır zarar ettiği belirtilen Elazığ Belediyesi Ulaşım Anonim Şirketi (EBUAŞ)’a 30 milyonluk sermaye aktarımı görüşmelerinde MHP ve CHP itiraz etti. Meclis başkanvekili Aydın Kara ise, “EBUAŞ hayırsız evladımız yapacak bir şeyimiz yok” demesi meclis üyelerini şaşırttı.

PARK ALANLARINI SATIŞA ÇIKARTMASINA TEPKİ
Elazığ Belediyesi, merkez Cumhuriyet Mahallesi’ndeki 11 adet arsayı ihale yoluyla satışa çıkartmış satışa çıkartılan alanların arasında iki adet çocuk parkının bulunmasına muhalefetten tepki gelmişti.
Arsa satışları kararlarından komisyonlarda yer verilmediği için bilgilerinin olmadığını belirten Elazığ Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Gültekin Koç açıklamasında “Komisyonlarda olmadığımız için bu gibi arsa satışlarından maalesef bilgimiz olmuyor. Bundan dolayı satışa çıkartılan alanların hangilerinin yeşil alan olduğuna dair bilgimiz olmuyor. Elazığ’da yeşil alanların, park alanlarının betonlaştırılmasına karşıyız. Bu konuda Türkiye’nin birçok ilinde olmak üzere Elazığ’da da çok büyük yanlışlıklar yapılıyor. Elazığ’da zaten yeşil alanlarla ilgili bir sıkıntımız var. Elazığ’ın şiddetle yeşil alana ihtiyacı var, yeşil alanların sayısını artırmak gerekirken mevcut alanların yerine bina yapmak doğru bir yaklaşım olduğunu düşünmüyorum. Çünkü gelecek nesillere nefes alacakları yeşil bir Elazığ bırakmamız lazım. Yaşanılabilir bir kentin olmazsa olmazı yeşil alanladır. Bir kenti betonlaştırdığınız zaman o şehir yaşanılabilir bir kent olmaktan çıkar. İYİ Parti meclis üyeleri olarak bu duruma itiraz edeceğiz” demişti.

ELAZIĞ BELEDİYESİ İKLİM ŞARTLARINA UYMAMASINA RAĞMEN PALMİYE AĞACI DİKTİ
Elazığ Belediyesi kent merkezinde yaptığı ve milyonları bulan çevre düzenlemelerinde iklim şartlarına uymamasına rağmen palmiye ağacı dikmesine tepki gösteren vatandaşlar; “Elazığ’da dikilen palmiye ağaçlarına ne kadar ücret verildiği bu ağaçların neden dikildiğini Elazığ Belediyesi yönetiminin kamuoyuna açıklaması lazım. Elazığ halkının parasının çarçur edilmesini doğru bulmuyoruz” dediler.
Palmiye ağacı diken belediyenin ağaçları soğuktan korumak için ise kış boyu ambalajladığı görüldü. Elazığ’da birçok yere dikildiği öğrenilen palmiyelerin tanesinin bin 500 lira olduğu kaydedildi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NİN ‘ÖLÜM KAMPI’: 4 AYDA BİN 62 HAYVAN ÖLDÜ!
AKP’li Elazığ Belediyesi’ne ait bir hayvan bakımevinde hayvanlara kötü muamele yapıldığı iddialarının üzerine giden bir grup hayvan severin barınağı ziyaret etmesi engellendi. En son çıkan resmi kayıtlara göre 4 ayda bin 62 hayvanın öldüğü ortaya çıkmasına rağmen hala bizleri ısrarla içeriye almamakta direniyorlar diyen hayvan severler; “”Buraya bizi sokmamaları barınaktaki katliamın hala ettiğinin en büyük göstergesidir. Barınak davasının olduğu bir günde bile işini gücünü bırakmış, şehir dışından gelmiş bu kadar insana belediye tarafından barınağın kapısının açılmaması çok büyük bir zayıflık örneği olarak görüyoruz. Burada davamızın haklılığını çok pekiştiren bir örnek olarak görüyorum. Çünkü iki yıldır buradaki hayvanların ne olduğuyla ilgili resmi dokümanlar dışında bir bilgimiz yok. Çok acı olarak bunu ifade etmeliyim ki burası bir ölüm kampına dönüşmüş durumda” dediler.
Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hayvanlara kötü muamelede bulunulduğu iddiasıyla açılan davada 4 kamu görevlisi, iyi hal indirimi uygulanarak görevi kötüye kullanma suçunun alt sınırından 6’şar ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Türkiye Barolar Birliği Yürütme Kurulu Üyesi ve Konya Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Ayşegül Başkoçak Çiftçi, bunun emsal bir karar olduğunu belirterek, “Ancak alt sınırdan karar verilmesini kabul etmiyoruz, zaten kabul edilemez” dedi

ELAZIĞ BELEDİYE’SİNİN ULTRA ZENGİNLERE HİZMET EDEN VE RAHATSIZ EDİCİ BİR PROJESİ DAHA HAYAT BULDU
Elazığ Belediyesi tarafından 600 dönüm arazi üzerinde yapılması planlanan Umut Elazığ adlı projenin sadece ultra zenginlere hizmet eden bir proje olacağını savunan vatandaşlar ilimizde 60 bine yakın işsiz vatandaşın mevcut olduğunu hatırlatarak, Umut Elazığ projesi yerine artan işsizliğin önüne geçecek bir projeyle halkın karşısına çıkması gerektiğini ifade ettiler.

YAPILAN BÜTÜN ÇALIŞMALAR YANLIŞ
Vatandaşlar; “Vatandaş artık sorsun, sorgulasın. Böyle muhalefet olmaz, böyle iktidar olmaz, böyle siyaset olmaz, böyle hizmet olmaz, olmayacak da. Bu vatandaş koyun değil, her dediğinizi yapacak diye bir şey yok. Yanlış düşünüyorsunuz, yanlış eylemler yapıyorsunuz, yanlış pratikler gösteriyorsunuz. Çalışmalarınızın tamamı yanlış. İmar üzeri, konut üzeri, rant üzeri yaptığınız bütün çalışmalar yanlış. Vatandaşa yönelik değil, halkçı değil” dediler.

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.