DOLAR 32,8061 -0.06%
EURO 35,1864 -0.05%
ALTIN 2.447,90-0,10
BITCOIN 2089172-1,02%

6-1=5 / 5 x 5 = 25 ÜLKEMİZİN BEKÂ SORUNU(!) ORTADAN KALKMIŞTIR.

6 Mart 2023 17:49

Okunma: 102 kez okundu.

“Bundan böyle ‘Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ eleştirilmeyecek, eleştirme gafletine düşenler ‘kara deftere’ not edilecek; zamanı geldiğinde bu bedbahtlar, kızgın saç üstünde çiftetelli oynamaya mahkûm edilecek!”

“TBMM’sinin duvarında yazılı olan Atatürk’ün veciz ifadesi; “hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” ibaresinin üzeri siyah bir bantla kapatılacak! Bu ifadenin yerine ‘hâkimiyet, hâkim olanındır’, cümlesi yazılacak ve de bundan böyle siyasi, sosyal, ekonomi, kültürel konularda kararları millet adına tek kişi verecek!”

“Danıştay, Yargıtay, Sayıştay, gibi kurumların sonlarındaki “tay” eki kaldırılacak; Danıştay’a, “Danışbay”; Yargıtay’a, “Yargıbay”; Sayıştay’a,“Sayışbay” denilecek.

“Türkiye Cumhuriyeti” ifadesi geçici bir süre muhafaza edilecek; Cumhuriyete yeni isim bulunana kadar laiklik askıya alınacak; ülkenin şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar ülkesi olması için azami gayret sarf edilecek!”

“Ortadoks’u bırakıp Heteredoks’la dans eden Kıtıpiyosun göz kırpmaları koşulsuz alkışlanacak!”

“İki ve daha fazla maaş alan bürokratların sayıları artırılacak. Bürokratlara verilen maaşları çok görenlerin burunlarına halka takılarak teşhir edilecek ve aşağılanacak!”

“Başta süperlig maçları, olmak üzere bilumum maçlar, seyircisiz oynanacak!”

“Üniversiteler, öğrencisiz öğretimlerini sürdürecek!”

“Tarih, bilinci, yeni nesillere senaryosu mükemmel hazırlanan filmlerle kazandırılacak. “Türk milleti” kavramı unutturulacak, bu kavramın yerine “Osmanlı milleti” adı altında yeni bir millet ikame edilecek! Doğan bu yeni millette hiç kimse; yokluktan, yoksulluktan yakınmayacak, parasızlıktan şikâyet etmeyecek!

“Bit, pire, kene, tahtakurusu, güve, sülük, süne, sivrisinek, karasinek ve benzeri haşerattan etkilenenler, kapalı alanlarda özellikle de ulaşım vasıtalarının içerisinde kaşınmalarına müsaade edilmeyecek!”

“Enflasyon, devalüasyon, hipertansiyon, enfeksiyon, dezenfeksiyon, opsiyon, aksiyon gibi kelimeler bundan böyle zinhar kullanılmayacak!”

“ABD’nin isteği doğrultusunda misafir ettiğimiz mültecilerin varlıkları tartışılmayacak; bu zatı muhteremlerin varlıklarını sürdürmeleri ve rahat etmeleri için gerekli önlemler en üst seviyede alınacak!”

“Doğal afet sonucu meydana gelen ölümler ve maddi kayıplardaki insani hata, kusur ve ihmaller görmezden gelinecek. Bu gibi felaketlerde ölenlerin ölümleri kadere bağlanacak!”

“Beterin beteri var!” denecek, kimse halinden, durumundan, konumundan şikâyet etmeyecek, susmasını ve ulu emre itaat etmesini bilecek!”

“Kızılay’ın ticari faaliyet alanlarını geliştirmeleri için yapacağı çalışmalar teşvik edilecek. Kızılay’ın bu türden faaliyetleri eleştiri konusu yapılmayacak; afetzedeler, kendi çadırlarını kendileri üretecek!

“Dişler, her sabah sayısız faydaları olan misvakla temizlenecek, yüzlerin güldüğünü göstermek için de dudaklar sürekli açık tutulacak!”

“Borsa, akşam geç açılıp sabah erken kapanacak!”

“Kanal İstanbul” en kısa sürede tamamlanarak Karadeniz ve Ege Denizinde beklemekte olan gemilerin geçişi sağlanacak!”

“Faiz sebep, enflasyon sonuçtur” tezinden hareket edilecek ve de enflasyon canavarı ile baş edebilmek için ateşe dayanıklı faiz kumaşından üretilmiş elbiselerin fiyatlarında indirime gidilecek!”

“FETÖ terör örgütünden kalan ve Kanun Hükmündeki Kararname ile kapatıla bilahare TUGVA, TÜRGEV, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti gibi kuruluşlara devredilen yurtlara bütçeden yapılan yardımlar artırılacak!”

“Devlete alınan mal ve hizmetlerde bakan eşlerinin kurduğu şirketlere öncelik tanınacak!”

“Fazla süt vermeyen inekler, kesilerek cezalandırılacak!”

“Kellerin başlarına saç ekerek kellere yeni bir imaj kazandırmak için çaba gösteren bilumum saç ekiciler, üç övün mercimek çorbası içmeye mahkûm edilecek,

“Orman yangınlarının önlemek için ağaç dikilmeyecek!”

“Teşvik amacına yönelik olarak kurbanlar, açık alanda kesilecek!

“Kahvehane, çayevi, çay ocağı, cafe, çay bahçesi gibi yerlerde her türden meşrubatlar, kamış kullanmadan içilecek!”

“Son zamanlarda sayılarında hayli artış gösteren “helalleşme” vergiye tabii tutulacak!”

“Müteahhitlere yeniden denetici seçme hakkı verilecek!”

“Ekinler, başak bağlamadan biçilecek!”

“Yoksullaştırma ve cahilleştirme çalışmalarına hız verilecek!”

“Anaları ağlayan kiracıların, babalarının da ağlanması sağlanacak!”

“Partiyi, devlet görme modası yaygınlaştırılacak!”

“Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçmek için konulan kıstaslar tümüyle kaldırılacak. İsteyen kim olursa olsun TC kimliği alabilecek!”

“Çalışanların maaşları eskiden olduğu gibi yine TUİK verilerine göre belirlenecek!”

“Müjdeler her ayın 7, 17 ve 27’side düzenli olarak verilecek!”

“Şeytana pabucunu ters giydirenler alkışlanacak ve seçimler, seçmensiz yapılacak!”

Hadi, yine iyisiniz, iyisiniz! Dört ayak üzerine düştünüz. Kınayı hazırlayın!

Hadi ÖNAL/5 Mart 2023/ Onuncukçy Gazetesi / İstanbul

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.