DOLAR 32,8569 -0.01%
EURO 35,0918 -0.22%
ALTIN 2.445,48-0,20
BITCOIN 2075761-1,58%
AHMET POLAT: ‘’ANTRENÖR SAYIMIZ 6’YA ÇIKTI’’

AHMET POLAT: ‘’ANTRENÖR SAYIMIZ 6’YA ÇIKTI’’

20 Mart 2023 14:35
AHMET POLAT: ‘’ANTRENÖR SAYIMIZ 6’YA ÇIKTI’’

Okunma: 83 kez okundu.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Cimnastik Antrenörü sayısı 6’a çıktı…

Konuyla ilgili Türkiye Cimnastik Federasyonu Elazığ İl Temsilcisi Ahmet POLAT antrenör sayılarının arttığı yönünde açıklamalarda bulundu. Ahmet POLAT, ile yaptığımız görüşmede şu önemli bilgilere yer verdi; ‘’Elazığ’da Cimnastik sporu her geçen gün bir ivme kazanmakta.

Başta Ana Lig olmak üzere resmi organizelerde birçok sporcular yetişmekte ve de bu bağlamda çevre iller arasında da ileri düzeyde il olduğumuz alınan sonuçlarla tescillenmiştir. İlimizde antrenör sayımız düne göre 2 iken şimdi sayımız 6’a yükseldi. Yurdagül YILDIRIM ve Fuat Fırat ÜNLÜ hocalarımız uzun yıllar Cimnastik sporunun gelişmesi için haftanın 7 günü çaba sarf etmektelerdi. 2022 yılında başta ücrete dayalı olarak Eğitim Görevlisi adı altında Ayyüce UZUNOĞLU ve Kemal ÇAKICI hocalarımız hem lisanslı sporcularımız hem de yaz okulunda 2 hocamızın yükünü hafiflettiler. Daha sonra tayin döneminde de hemşerimiz Arzu GÜNEŞ hocamız Bingöl’den Elazığ tayinle aramıza katıldı.

En son olarak yine bizim bünyemizde Gönüllü Antrenörlük yapan Şeyda DÖNDÜ hocamız son atamalarda Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörü olarak atandı. Bu bizim için çok sevindirici oldu.

Düne kadar hocalarımız sıkıntı çekerken şimdi koordineli olarak evlatlarımızı yaş ve yeteneklerine göre her hocamız kendi sporcusunu belirmemiş durumda. Böylelikle sporcularımız yaptıkları spordan daha zevk aldıkları gibi hocalarımız da birebir ilgilenmekteler. Ilimizde Yurdagül Yıldırım, Arzu GÜNEŞ, Fuat Fırat ÜNLÜ, Şeyda DÖNDÜ ve ücretli olarak Ayyüce UZUNOĞLU ile Kemal ÇAKIRCI olmak üzere toplamda 6 antrenörün hizmet vermektedir.’’ Açıklamasında bulundu.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.