DOLAR 32,1822 0%
EURO 35,0181 0.05%
ALTIN 2.500,58-0,38
BITCOIN 22846016,06%
ALLAH’TAN KORKUN!..

ALLAH’TAN KORKUN!..

6 Mart 2022 17:25
ALLAH’TAN KORKUN!..

Okunma: 137 kez okundu.

BİR GÜN BİLE SÜRMEDEN

Geçtiğimiz hafta sonu üstelik aynı marketten birer gün arayla aldığımız Ayçiçek yağını ve fiyatlarını paylaşmak istedik sizinle.

Devletimin, benim diyerek önce Tarım kredi kooperatifleri marketlerine koştuk önce, yeterli oranda yağımız var denilerek yapılan açıklamalar doğrultusunda hazır KDV. den dolayı oluşan indirimi de düşünerek bir iki tane alırız dedik.

Oda ne, benim marketim diyerek koştuğumuz market meğer stokçuluk yarışında başı çekiyormuş, yağ yok, raflar çoktan boşaltılmış.

       Çaresizce yaklaşık Elli yıl önce bu milletin çektiği sıkıntılar geldi aklımıza. Yağ, un, ekmek, şeker ve Et balık kurumu önlerinde oluşan et kuyrukları, bitti kalmadı denilerek evlere eli boş dönüş hikâyeleri.

Geçti o günler denilerek satılan, ikram edilen özelleştirmeler ve üreticiye vurulan kısıtlama darbeleri ile yok edilen bir tükeniş.

Yukarıdaki resmi incelediğinizde görüleceği üzere 5 Mart Cumartesi Elazığ’ın yerli marketlerinden birinden raflar boşalmadan yetişip aldığımız Ayçiçek yağının fiyatıyla ertesi gün yine aynı markete gidip zor bela tükenmeden bulduğumuz bir yağın fiyatlarına bakarak Allah tan korkun demeyen var mı içinizde.

BİR GÜNDE RAFTA DURAN ÜRÜNE 20 TL. ZAM

      Raftaki ürünün yerine yenisi konulmadan, aradan on iki saat bile geçmeden ne oldu da üstüne yirmi lira zam yaptınız gece yarısından sonra, hiç mi milletin ahından korkmadınız, hiç mi vicdanınız sızlamadı?

Diğer marketlere bakayım dediğinizde boşuna uğraşmayın, didinmeyin raflarda ürün yok denildi, kendi elleriyle çoktan stoklanmak üzere depolara istiflendi.

VATANDAŞ İNANAMIYOR

Yağ ve unu dışarıdan alıyormuşuz bilginiz var mı diye vatandaşa sorduğumuzda, kimse inanamadı. Zeytin ve zeytinyağının başkenti Türkiye Ayçiçek yağını ithal ediyor, Rusya’ dan geliyormuş, olmazsa başka pazarlar aranıyormuş, ta Brezilyadan bilmem nereden. Maliyeti’nin altından kalkabilirsek tabii.

Konya ovası tahıl ambarı diyoruz, unu da Rusya ve Ukrayna’dan alıyoruz, şeker pancarına kota koyuyoruz şekeri İsrail’den alıyoruz.

HANİ KENDİ KENDİMİZE YETEN ÜLKELERDEN BİRİYDİK

Hani yıllardır kemiksiz dilleriniz den düşürmediğiniz Dünya da kendi kendine yeten ülkelerden biriyiz sözlerinizin altından nasıl ezilmeden rahat uyuyabiliyorsunuz acaba?

Vatandaşı, kandırmak, vatandaşa yalan söylemek, oyalamak, günü kurtarmak suç değilse bu ülkede unutmayın bu terazinin bir de öbür tarafta tartısı olacaktır, o zaman hangi indirim, bindirim kurtaracak acaba sizi varın siz düşünün.

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.