DOLAR 33,0949 0.3%
EURO 36,0320 0.09%
ALTIN 2.587,680,71
BITCOIN 21115851,88%
BAŞKAN GEZMİYORMU ?

BAŞKAN GEZMİYORMU ?

6 Mart 2022 10:36
BAŞKAN GEZMİYORMU ?

Okunma: 203 kez okundu.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları göreve geldiği günden bu yana şehrin sorunları ile ilgilenen görüntüleri ile medyada boy gösteriyor.

Ancak bu algının pek de göründüğü gibi olmadığı şu günlerde kendini biraz fazla hissettirmeye başladı.

Vatandaşların bize aktardığı; Başkan’ın çarşı – pazar ve sokaklarda hiç görünmemesi halktan uzak olması, kendisine ulaşmak istediklerinde ulaşamadıkları yönünde serzenişleri var.

Belediye Başkanı, kendisinin her an sahada olduğunu, işlerin işleyişleri hakkında hakim olduğunu, çalışanın emek verenin yanında olduğunu, halkın sorunlarını bilip bunları birebir gören olduğunu herkese hissettirmek zorundadır, bu sosyal belediyecilik anlayışına göre olmazsa olmazdır.

Başkanımız genç, dinamik ve iyi niyetlidir. Bu artılarını daha da geliştirmek ve tecrübe kazanabilmek için daha çok gezmelidir. Halkın, çalışanının içine katılmalıdır, Şehre hizmet adına;  halkın talebi doğrultusunda hareket etmelidir,  vatandaşların şikayetlerini ve  sorunlarını yerinde dinleyip çözüm üretmelidir.

Sabahları erken vakitlerde kendi başına (belki bir koruma polisi ile) sokaklarda gezmelidir. Otobüse binmelidir. Asfalt şantiyesinde personelle molada çay içip, temizlik garajında vardiya değişimini EBUAŞ ta olduğu gibi izlemelidir. Personeline, amiri yanında olmadan bir sıkıntın var mı? diyebilmelidir. Bu tarz hareketler personelde çalışma verimliliği açısından kendini mutlaka hissettirecektir. Bir gün sırtını sıvazlayan, gözünün içine bakarak bir sıkıntın var mı? diyen Başkan, ertesi gün makama girişini kısıtlayan personelinden verim almaz alamaz…

Bu uygulamaların kendi alt kadrolarında yaşandığını da unutmaması gerekir. Samimiyet ile samimiyetsizlik arasında çok ince bir çizgi vardır.

Personelin ya da vatandaşın haberi olmadan yapılması lazımdır bu tarz denetimlerin. Özel Kalemin bile haberi olmadan gerçekleşmesi gerekir. Başkan gelmeden 5 dakika önce aranıp haber verilmemesi lazımdır. Kontrol edeceği birimin haberinin olması kontrolün maksadı dışına çıkmasına neden olur. Danışıklı dövüş; rehavet ile ihmal arasındaki farkı düşünmekte fayda olduğuna inanıyoruz.

” Milletin Sesi Onuncu Köy” Gazetesi diyor ki; Başkan şehrin ve personellerinin dinamiğini yeniden canlandırsın. Siyaset hırkasını çıkarıp Elazığlı için, Elazığ için ayrım yapmadan hizmet etsin. Daha önünüzde uzun bir siyaset yolu var… unutulmasın ki Belediye başkanları bağlı bulundukları siyasi partilerin halkın içindeki aynasıdır, Belediye başkanlarının artıları eksileri sandıkta kendilerine ve mensubu oldukları siyasi partilere yansıyacaktır. 22 – Şubat tarihli gazetemizin köşe yazımızda  ŞEHRÜL – EMİN tanımını yazarak açıklamıştık… Bizden söylemesi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.