DOLAR 32,9665 0.12%
EURO 35,9015 0.03%
ALTIN 2.539,830,21
BITCOIN 2228728-1,01%

BAŞKANIN SON DEMLERİ…

6 Aralık 2023 10:52

Okunma: 364 kez okundu.

Şehri yönetmek bilgi ister, beceri ister, vizyon ister, misyon ister…

Şehrül – Emin olmak ister…

Her insan belediye başkanı olur, ancak her insan belediye başkanlığı yapabilir mi? seçilmek başka şey yönetmek başka şey….

Başarılı Başkan olmak; Bilboardlara resim asmak, şehrin acil ihtiyaçları ve yapılması gerekenler varken fantazi projeler üretip bu şehrin parasını heba etmek değildir…

Yaklaşık 5 yıldır Elazığ belediye başkanlığı koltuğunda oturan Şahin Şerifoğulları oturduğu koltuğun hakkını verebildi mi? şehre ve şehirde yaşayan insanlara ne kadar faydası oldu?

Mevcut belediye başkanı Şahin Şerifoğulları uzun zamandır önümüzdeki seçimlerde tekrar belediye başkanı olmak için büyük bir çaba sarfettiğini hepimiz biliyoruz, mevcut başkan tekrar aday gösterilir mi? bana göre çok zor bir ihtimal her ne kadar süpekülasyon yapılsada asparagas haberler yapılıp algı oluşturulmaya çalışılsada AK Parti genel merkezi Şahin Şerifoğullarını tekrar aday göstermeyecektir….

Şerifoğulları’nın neden son demleri…

Şahin Şerifoğulları göreve geldiği günden beri kendince vizyon projeler diye adlandırdığı halk tarafından çok kabul görmeyen işlere imza attı, oysa ki bu şehrin çok önemli sorun ve problemleri vardı, Üç tarafı suyla çevrili Elazığ’ın su sorununu çözemedi 24 Ocak 2020 depreminin üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen bu şehri yıkılan binaların enkaz ve molozlarından temizleyemedi şehrin içerisinde sık sık arap saçına dönen yoğun trafik problemini çözemedi, şehrin batısı ile doğusuna eşit hizmet götürmedi depremde ağır ayar almış bu şehrin tarihindeki bu acı tabloyu şehir adına fırsata çeviremedi, depremden sonra modern bir şehir inşa etmek adına yeni imar planı çalışması yapıp şehrin ufkunu açamadı ve hiç bir zaman şeffaf olmadı..!

Neler yaptı sayın Başkan..!

Elazığ tarihinin park, arsa, tarla demeden en çok gayrimenkul satan belediye başkanı olarak tarihe geçti, bunlara karşılık ne yaptı başkan..!

İki adet yeraltı otroparkı, iki adet bina, basın müzesi, hüseynik yolu, konuk evi, şehirlerarası otobüs terminali, kapalı çarşı ve çevresinde tek tip tabela uygulaması vs. yani baktığımızda yapılan işlerde bu şehre katkı sunacak insan hayatını kolaylaştıracak hiç bir proje yok son olarak yapmaya çalıştığı alt yapı ne zaman bitecek belli değil..!

Eleştirilere tahammülü olmayan Sayın başkan başka işler de yaptı mesela yerel basın arasında ayrımcılık yaptı, bazı basın kuruluşlarına her ay para aktarırken bazı kuruluşlara tek kuruş vermedi, nedeni ise kendisini eleştirmeleri..! Elazığ halkı arasında da ayrımcılık yaptı tıpkı şehrin batısı ile doğusu arasında gözle görülen yapılan hizmet farkları gibi ve en önemlisi kendisini eleştiren gazetecilere karşı egoist ve küstahca tavırlar aldı hatta ve hatta mafyavari bir şekilde adamlarını gönderip darp ettirdiği gazeteci bile oldu bitti mi elbetteki hayır…

Geçtiğimiz günlerde Şahin Şerifoğulları, babası Ali Şerifoğulları, abisi Korkut Şerifoğulları, kardeşi Mustafa Şerifoğulları ve Elazığ belediyesinde görev yapan birim müdür ve amirleri hakkında ”Elazığ Sokakları” adlı facebook hesabından yayınlanan iddialar tüm Elazığ halkı tarafından dikkat ve hayretle takip edildi, yazılan iddialarda ne yok ki yolsuzluk, ahlaksızlık ne ararsan var yani neresinden bakılırsa bakılsın şabielerle dolu bir açıklama işin ilginç tarafı bu yazılanlara karşılık muhataplardan hiç bir açıklama yapılmazken, sadece ve sadece belediyedeki bazı yetkililer yakın çevrelerini arayarak böyle birşey olmadığını yazılanların iftira olduğunu kendilerinin masum olduğunu anlatma çabaları...”ateş olmayan yerden duman çıkmaz mış”..!

Oysa ki sürekli Elazığ’da konuşulan konu neydi Elazığ belediyesini baba Ali Şerifoğulları ve abi Korkut Şerifoğulları’nın aile şirketi gibi yönettiği ve belediyede rüşvet çarkının olduğu…

Birde Batı Prestij Konutları varki, Başkanın Vizyon projesi her tarafı tartışma konusu, bu proje çok tartışıldı ve konuşuldu…

Ezcümle; Şehre ve şehrin insanına katkı sunamayan yönettiği kurumun ve kendisinin, ailesinin şaibelerle anılmasına sebep olan bilgi beceri konusunda yetersiz kalan bir profilin tekrar aday gösterilmesi mantıklı olur mu sizce? Elazığ belediyesi ve avanelerinin Elazığ’da zaman, zaman yolsuzluk ve şaibelerle gündem olan konuları genel merkez tarafından da takip edildiğini herkesin bilmesi gerekir, ve takip edildiğini de biliyoruz, Onun içindir ki ”başkanın son demleri” diyorum Önümüzdeki 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Elazığ halkı olarak bu işi bilen ahlaklı, dürüst, hiç bir konuda ayrımcılık yapmayacak işin ehli insana bu koltuğu teslim etmemiz gerekir diyor ve yazımı noktalıyorum…

Kalın Sağlıcakla…

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.