DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21592431,07%
BELEDİYE NEYİ BEKLİYOR ? OLASI BİR FACİAYIMI!…

BELEDİYE NEYİ BEKLİYOR ? OLASI BİR FACİAYIMI!…

20 Mart 2022 17:28
BELEDİYE NEYİ BEKLİYOR ? OLASI BİR FACİAYIMI!…

Okunma: 101 kez okundu.

Elazığ Belediyesinin  hemen arkasında bulunan inşaatta yaşanan toprak kaymasını görmezden gelmek faciaya davetiye çıkarmaktır.

Ülkemizde İnşaat şantiyelerinde bir çok kazaların meydana geldiğini hepimiz bilmekteyiz bu kazaların çoğunluğunun tedbirsizlikten meydana geldiğine şahit olmuşuzdur.

Tedbir konusunda eksikliğini tespit ettiğimiz yeni bir şantiye daha gözlerimize çarptı; İnşaatı bir süredir devam eden ve şehrin vizyon projeleri arasında yer alan Vera Residance’de temel kazısından kaynaklanan toprak kayması (yaklaşık 5- 6 metre derinliğinde) tehlike saçarak herhangi olumsuz bir olaya davetiye çıkarıyor.

İnşaat alanları çalışmalarında; inşaatı yapan firmanın en ince ayrıntısına kadar tüm tedbirleri almakla mükelleftir belediyeler ise sorumluluk alanında olan inşaatları sık, sık denetlemek zorundadır. tedbirler alınmadığı takdirde nasıl faciaların oluştuğunu vatandaşlar olarak bilmekteyiz.

İlimizde Yağışların bolca yaşandığı şu dönemlerde; toprak yapısı olarak yumuşak bir zemini olan bölgede, tehlike saçan bu görüntülerin dubalarla kontrol altına alınmaya çalışılan bu ihmalkarlık örneği; her an, gece vakti bir yayanın veya aracın buraya düşmesi ile sonuçlanabilir. Elazığ Belediyesi yetkililerini acilen gerekli önlem ve tedbirleri almaya davet ediyoruz…

Onuncu köy olarak diyoruz ki; insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı, tedbir kuldan, takdir Allah’tan… Elazığ Belediyesi tedbir alınız…

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.