DOLAR 33,0949 0.3%
EURO 36,0320 0.09%
ALTIN 2.587,680,71
BITCOIN 21115851,88%
BELEDİYE OTOBÜSLERİ, RALLİ YAPIP TEHLİKEYE DAVETİYE ÇIKARTIYOR…

BELEDİYE OTOBÜSLERİ, RALLİ YAPIP TEHLİKEYE DAVETİYE ÇIKARTIYOR…

18 Nisan 2022 16:21
BELEDİYE OTOBÜSLERİ, RALLİ YAPIP TEHLİKEYE DAVETİYE ÇIKARTIYOR…

Okunma: 96 kez okundu.

Elazığ Belediyesinin otobüslerine son dönemlerde binen vatandaşlar gazetemizin başlığına hak vereceklerdir. Neredeyse her 250- 300 metrede bir durağı olan gönül belediyemiz, her sokağın başına durak koyma hedefine de hızla ilerliyor.

Hıza değinmişken son haftalarda gazetemize ulaşan şikayet telefonlarına istinaden, belediye otobüslerine kontrol maksatlı binen muhabirlerimiz, gelen şikayet telefonlarının hiç de yersiz olmadığını bire bir teyit etti. 150 metre ilerisinde kırmızı ışıkta duracak olan otobüsümüz tam gaz duraktan kalkıyor. İçinde seyahat eden yaşlı vatandaşlarımız ise rolller costler’a binmiş gençler misali bir sağ bir sol savruluyorlar.

Kırmızı ışıkta hiç durmadan bekleyen araçlara çarpacağını zannettiğimiz otobüsümüz ise ani bir frenle durup yolcularının böbrek taşlarını da bu arada düşürüyor, Şehir içi ulaşımda aracı kullanan bazı şoför kardeşlerimiz belli ki o koltuğa zorla oturtulmuş… Zaten büyük bir ihtimalle maaş da almıyorlardır.

Kullandıkları araçlar ise Yunan Hükümetinin otobüsleriymiş gibi hor kullanmaları cabası… Şehir içi ulaşımda bindiğiniz  bazı otobüslerde  otobüs şoförleri tarafından ne kadar kötü kullandığına tanık olur bu kanıya kesin varırsınız. Otobüse binen vatandaşlarımıza nezaketten yoksun davranışlarda bulunup, düşman gibi bakmaları da cabası…

Unutmadan, otobüste cep telefonuyla güzergah boyu konuşan şoförlerimize şahitlik ettiğimizi  belirtip, perde arkasındaki gerçeklerden en önemlisinin, bu araçların otomatik vitesli olmasına rağmen bir çok şoförün bu konuda yeterli eğitimi almadığını düşünüyoruz.

Oysaki belediyelerin hizmet konusun en başında ulaşım hizmeti gelir ve belediye otobüslerini kullanan şoförler otobüslerine binen vatandaşların can güvenliği ve emniyeti açısından son derece dikkatli olmalıdırlar, sürekli vatandaşlarla iç, içe olan ulaşım araçlarını kullanan ulaşım personelinin bağlı bulundukları kurumu ve kurumun başındaki belediye başkanını temsil ederler, vatandaşlardan gelen şikayetlerin son bulması adına gerekli tedbirlerin alınması ve eğitimlerin verilmesi gerekir.

Onuncuköy Gazetesi diyor ki.. Şahin Başkanın tedbil kıyafet otobüs denetlemesi elzemdir.

Ancak mutlaka ve mutlaka kimsenin haberi olmadan bu denetlemeyi yapmalıdır.

Gerekli denetimler yapılıp uyarılar yapılmazsa, Elazığ’da her an bir otobüs kazası yaşanması sürpriz olmayacaktır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.