DOLAR 32,8233 0.96%
EURO 35,3143 0.89%
ALTIN 2.466,071,39
BITCOIN 21740362,67%
BİR KURUM DAHA

BİR KURUM DAHA

24 Ocak 2022 10:57
BİR KURUM DAHA

Okunma: 67 kez okundu.

      Son yılların kurtuluş reçetesi ve kurumu, Toplu konut idaresi başkanlığı, kısa adı ise TOKİ.

      Resmi kurumları bir, bir şehir dışına kaydırma gayretimiz devam ederken madalyonun diğer ucuna baktığımızda bazı kurumların da inadım inat tutumlarıyla karşılaşabiliyoruz.

      Karayolları bölge müdürlüğünün, Abdullah paşa mahallesi batı kısmında bulunan Han pınarı mevkilisindeki yerleşkeye taşınacağı yetkililer tarafından açıklanınca, yerinde ve doğru bir karar olduğu düşüncesiyle onuncu köy adına desteklediğimizi söyleyebiliriz.

      Zübeyde Hanım Caddesinin Devlet su işleri güzergâhına baktığımızda bu kurumun yıllardır desteklenen düşüncenin aksine yerinde kalmayı tercih ederek eski bölge müdürlüğü binasının yerine yenisini yapmakla kalmayıp binanın arka tarafında bulunan arsalara da lojman ya da diğer birimlerin yapıldığına şahitlik ediyoruz. Devletimizin tasarruf tedbirleri kapsamında ek yerleşkelere ihtiyacı ne kadar vardı diye sormak istiyoruz.

      Daha sonrasında İl tarım müdürlüğünün Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde ve aynı güzergâhta bulunan halkımızın viroloji parkı olarak bildiği alanın bitişiğine yeni bir binayla birlikte taşınma gayreti olumsuz tepki alınca direkten dönmüş ilgili kurum olgunlar mahallesinde bulunan yerinde faaliyetine devam etme kararı almıştı.

      Şimdi ise gündemin diğer maddesi misali Orman bölge müdürlüğünün bulunduğu alan cazibe merkezi konumuna gelmiş gibi. Bildiğimiz kadarıyla binanın devri TOKİ ile yapılan görüşmeler sonucunda bu kuruma devredilerek karşılığında yine yolun sağında bulunan karşı köşede kurumun kendisine ait lojmanların bulunduğu alanda yeni bir binaya karşılık verilince Zübeyde Hanım Caddesini açmadığımız gibi gelecek nesillere bu imkânı da vermemiş olduk. Ayrıca TOKİ’nin aldığı arsayı nasıl ve ne şekilde kullanacağı, kim ya da kimlere kullandıracağı şimdi den merak konusu olmaya başladı bile.

      Yeni stadyumu şehir dışına taşıyalım, gürültüden, kirlilikten uzakta olsun dediğimizde karşı çıkanlar bugün stadyumun dar bir alandaki görüntüsüyle boğuldular gibi. Kuzey kısmına, armışlar sitesinin bulunduğu yere inşaat ruhsatı vermeyin dediğimizde bahaneler üretenler bu görüntüden ne kadar memnun kaldılar bilemiyoruz. Konu ettiğimiz caddenin açılması, şehre nefes kazandırılması bir yana boğulmaya gayret edildiğini görebiliyorlardır sanırım.

      Bu arada onuncu köy olarak Valilik evi ile paşa evlerinin yakında nelerle karşılaşacağını da bu satırlar arasına ekleyip daha sonra gündemimizdeki yerine koyacağımızın bilinmesini de isteriz diyoruz.

   Şehrin ve milletin sorunlarını gaye edinenlerin gözü kulağı Milletin sesi onuncu köy.

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.