DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN %
Bir Şehri Yönetenlerin Bilgi, Birikim ve Vizyonlu Olması Gerekir Bir Şehir; BİLGİ ve BECERİ İLE YÖNETİLMELİ…
  • Elazığ Onuncu Köy
  • Gündem
  • Bir Şehri Yönetenlerin Bilgi, Birikim ve Vizyonlu Olması Gerekir Bir Şehir; BİLGİ ve BECERİ İLE YÖNETİLMELİ…

Bir Şehri Yönetenlerin Bilgi, Birikim ve Vizyonlu Olması Gerekir Bir Şehir; BİLGİ ve BECERİ İLE YÖNETİLMELİ…

21 Aralık 2023 10:30
Bir Şehri Yönetenlerin Bilgi, Birikim ve Vizyonlu Olması Gerekir Bir Şehir; BİLGİ ve BECERİ İLE YÖNETİLMELİ…

Okunma: 128 kez okundu.

31 – Mart – 2024 Yerel Seçimlerde Elazığ Belediye Başkanı Aday Adayı Olan Ali TEKATAŞ Geçmişten Günümüze Başarılı Çalışmaları ile Dikkat Çekiyor…

TEKATAŞ;

  • BELEDİYECİLİK KONUSUNDA 20 YILLIK TECRÜBESİYLE GÖREVE TALİP OLDU…
  • BAŞTA ELAZIĞ OLMAK ÜZERE BİRÇOK İLDE ÖNEMLİ ve BAŞARILI HİZMETLER YAPTI…
  • ELAZIĞ’IN SORUNLARI ÇÖZÜLMEYECEK SORUNLAR DEĞİL…
  • ŞAHSIMA TEVECCÜH GÖSTEREN HEMŞEHRİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM…
  • ALİ TEKATAŞ’IN ADAYLIĞI TRABZON BASININ DA DA GENİŞ YANKI UYNADIRDI…

20 yıllık belediyecilik tecrübesiyle Elazığ’ın tüm belediyecilik problemlerini görebildiğini ifade eden İller Bankası Eski Bölge Müdürü Ali Tekataş’ın; Elazığ’ı daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek, Elazığ’da yaşam kalitesini artırmak için projeler geliştirmek ve Elazığ’ın kronik problemlerine çözüm getirmenin yanında geleceğe hazırlamak adına daha iyisini yapmak için Elazığ Belediye Başkanlığına aday aday olması şehirde heyecan yarattı…

20 yıllık bilgi birikimi ile Elazığ’da bu göreve talip olduğunu ve nasip olursa Elazığ’da güzel işlere imza atacaklarına inandığını söyleyen Tekataş,  doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle ve güneyiyle Elazığ’ın tüm bölgelerini kucaklamayı amaçladıklarını vurgulayarak, bu şehrin insanlarının hizmetin en iyisine layık olduğunu dile getirdi.

20 YILLIK BELEDİYECİLİK TECRÜBESİ İLE BU GÖREVE TALİP OLDU
Ali Tekataş;  adaylık sürecine ilişkin yaptığı açıklamada;  “Biz bu işe 20 yıllık bir bilgi birikimi ile talip olduk. Daha öncesinde iller bankasında çeşitli görevlerde bulundum. İller Bankası Bölge Müdürlüğü Görevinden 2017 yılında ayrılarak o zamanki Elazığ Valimiz şimdiki Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’nun Van’a Vali ve Kayyum Belediye Başkanı olarak atanmasıyla beraber daveti üzerine Van’a gittim. Yaklaşık 2 yıl burada beraber çalıştıktan sonra Sayın Murat Zorluoğlu’nun Trabzon’da aday gösterilmesi ve seçimleride kazanması sonrasında 2019 yılının Nisan ayından itibaren Trabzon Büyükşehir Belediyesi Su Kanalizasyon Dairesi Genel Müdürlüğü görevini yürütüyorum. Bu 20 yıl içerisinde hep belediyecilik yaptım.” dedi.

BİRÇOK İLDE ÖNEMLİ HİZMETLER YAPTI 

Ali Tekataş, daha önceki çalışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada;  “İller Bankası’na 102 belediye bağlıydı. Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Malatya belediyeleri bize bağlıydı. Dolayısıyla orada her türlü sorunun projesi, yapımı ve finansmanı noktasında büyük katkılarımız oldu. Oradaki arkadaşlarımızla ve belediye başkanları ve personelleri ile kendi personelimizle birlikte hakikaten çok ciddi yatırımlara imza attık. Aynı görevleri Van’da ve Trabzon’da da devam ettirdik. Her iki ilde de yaptığımız çalışmalarla önemli ödüller aldık” diye konuştu.

“ELAZIĞ’IN SORUNLARI ÇÖZÜLMEYECEK SORUNLAR DEĞİL”
Aday Adayı Tekataş, Elazığ’da sorunları çözebilecek bilgi birikimi ve tecrübeye sahip olduğunu belirterek: “Memleketim Elazığ’ın sorunlarını biliyoruz ve vatandaşlardan dinliyoruz. Çözülmeyecek sorunlar değil. Geçmiş dönemde belediye başkanlarımız çıtayı önemli bir yere çıkarmışlardır. Bizim amacımız 20 yıllık bilgi birikimimizle çıtayı bulunduğu noktadan daha büyük bir noktaya taşımaktır. Bunu yapacak gücümüz, müktesebatımız var. Bunları Türkiye’nin önemli şehirlerinde yaptık. Elazığ, Bingöl, Malatya, Tunceli Van ve Trabzon gibi illerde yaptık. Diğer illerdeki çalışmalara katıldık. Buralarda mesleki bilgimizi, görgümüzü, tecrübemizi artırdık. Uluslararası sempozyumlarda yer aldık. Trabzon’daki altyapı çalışmamız ödüllere layık görüldü. Van’daki çalışmalarımız ödüllere layık görüldü. Bunları uluslararası platformlarda bütün dünyaya anlattık. Bulunduğumuz yerlerde şehirlerimizdeki yaşama sebeplerini artırdık. Burada da aynı şeyleri yapmaya talibiz. Nasip olursa çok güzel hizmetler yapacağımıza inanıyoruz. Rabbim hakkımızda hayırlısı neyse onu versin” ifadelerini kullandı.

Tekataş; “Ben bu ilin tüm problemlerini biliyorum ve bunların çözümü için gerekli plan ve programlarını hazırlamış bir aday adayıyım. Bu seçim için ilimize hizmet verme, Elazığ’ın problemlerine çözüm getirmenin yanında geleceğe hazırlamak için aday adayı oldum. Seçim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aday adaylığımı açıkladıktan ve resmi olarak başvurumu yaptıktan sonra şehri gezmeye ve vatandaşlarımız, STK yöneticilerimiz ile bir araya gelerek hem tanışma hem de aday olmam ve seçilmem durumunda yapmayı planladığım çalışmalar ile ilgili olarak görüş alış verişinde bulunuyorum. Sürecin hem bana hem de bu işe niyetlenmiş olarak tüm aday adayı arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

ŞAHSIMA TEVECCÜH GÖSTEREN HEMŞEHRİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM…

Yaklaşık bir aydır şehirde seçim çalışmaları yapan Tekataş; bizler gitiiğimiz her yerde kıymetli hemşehrilerimizin yoğun sevgisi ve teveccühü ile karşılaşıyoruz, kısmet olur Bu aziz şehrin belediye başkanı olursam bu sevgiye ve teveccühe layık olacağımdan hiç kimsenin tereddütü olmasın bu aziz şehir son yıllarda depremden dolayı bir çok badireler atlattı ve çok ağır yaralar aldı bu yaraları sarmak bizlerin asli görevidir, bana bu görev tevdi edilirse gece gündüz demeden bu şehrin yaralarını sarmak için çalışacağım ve bana gösterilen yoğun ilgi sevgi ve teveccühün karşılığını hemşehrilerimize yapacağım güzel hizmetlerle ödeyebilirim dedi…

Tekataş, son olarak; “Bu şehrin insanları her şeyin en iyisini hak ediyor. Allah’ın izniyle Elazığ’ı Türkiye’nin yaşanılabilir en güzel kenti yapacağız. İnsanlarımız bu şehirde yaşadıkları için mutlu olacaklar” Durmak yok yola devam. Hemşerilerimizin gönüllerinde yer almak için kapı kapı dolaşmaya devam ediyoruz. Her bir derde, her bir sıkıntıya ortak olacağız. Biz Elaziz’imizi 20 yıllık belediyecilik tecrübemizle Türkiye’nin en güzel ve en yaşanılabilir şehirlerinden biri yapacağız dedi.”

ALİ TEKATAŞ’IN ADAYLIĞI TRABZON BASININ DA DA GENİŞ YANKI UYNADIRDI…

Haber 61’in TEKATAŞ ile ilgili haberi…

Trabzon İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürü Ali Tekataş, AK Parti’den Elazığ Belediye Başkan aday adayı olmak için görevinden istifa etti. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Tekataş’a başarılar diledi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun en yakın çalışma arkadaşları arasında yer alan TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, 2024 yerel seçimleri öncesi Elazığ’dan Belediye Başkan aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

ÜSTÜN GAYRET GÖSTERDİ…
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Tekataş’ın istifasının ardından yaptığı açıklamada “TİSKİ Genel Müdürümüz Ali Tekataş, memleketi Elazığ’dan belediye başkan aday adayı olmak için 16 Kasım Perşembe günü itibarıyla görevinden istifa etti. Ali Bey Ortahisar Altyapı Projesi, Of, Sürmene-Araklı, Arsin- Santa, Akçaabat-Ortaköy, Tonya ve Şalpazarı-Beşikdüzü içme suyu arıtma tesileri ve isale hattı projeleri gibi büyük çalışmalara, çok önemli alt yapı projelerine imza atmıştır. Trabzon merkezin 50 yıllık içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu sorununun halledilmesinde çok büyük emeği ve payı vardır. Bunlara ilave olarak, TİSKİ’nin kurumsallaşması ve gücü olanın işini gördüğü bir kurumdan herkese eşit mesafede hizmet sunan bir kurum haline gelmesinde de ciddi gayretlerine şahit oldum. Sayın Tekataş’’a çıktığı bu yeni yolda üstün başarılar diliyorum ifadelerini kullandı. haberini paylaşırken TEKATAŞ’TAN övgüyle bahsetmesi dikkatlerden kaçmadı…

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.