DOLAR 32,1883 0.02%
EURO 35,0303 0.1%
ALTIN 2.499,61-0,42
BITCOIN 22832235,95%
BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ

BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ

21 Ocak 2022 15:13
BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ

Okunma: 126 kez okundu.

BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ

Şehrimizde imara açılıp konut ya da ticari amaçlı olarak değerlendirilemez diye bildiğimiz yeşil alanlar bir, bir elden giderken bir yenisine daha seyirci kaldık.
Şehir merkezinde çocukluğumuzdan beri buraya inşaat yapılamaz burası korunma sahası diye kulaklarımıza fısıldanan yerler arasında Zübeyde Hanım Caddesi Valilik binası karşısında bulunan arsanın çok katlı konut ve işyerleri olarak hizmete sunulması okul öncesi eğitim gibi oldu.
Bununla hazırlık dönemi eğitimini tamamlayan bir başka yer, Mimar Faruk Caddesi üzerinde eski açık oto pazarının bulunduğu arsada boş durmadı ve üzerine düşen nasibini aldı.
Şehrin gelişmesi adına mazeret olabilir düşüncesiyle takdiri kamuoyuna bırakıyoruz. Beyin jimnastiği yaparak yerimizde duruyoruz.
Elazığ belediyesi kültür park bünyesinde olarak gördüğümüz, birileri karşı çıksa da şehrimiz adına destek verdiğimiz fuar alanı ile kültür ve kongre merkezinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Emeği geçenlere başta Belediye başkanımız Şahin Şerifoğulları olmak üzere takdir ve teşekkürlerimizi iletirken çevresindeki ağaçların kesilerek talan edilmesine seyirci kalınmaması gerektiğini de tenkit ediyoruz.
Resimde görünen yer ise Cumhuriyet Mahallesi Kaşgarlı Mahmut sokakta bulunan ve yıllardan beri kamelyalarıyla, Belediyemizin verdiği Badem park tabelasındaki adıyla, çocuk oyun guruplarıyla, yeşillikleriyle mahallenin bir parkı.
Yukarıdaki resimlere baktığımızda bir varmış bir yokmuş diyebiliriz ancak. Ağaçlar testereyle kesilip katledildi, oyun gurupları kaldırılıp yok edildi, tabelasında ne badem kaldı ne de erik. Kısaca yeşil alan şimdi oldu talan.
Nefes alacak yerlerimiz olsun diyerek yaşadığımız yerleri beton yığınlarından kurtarmaya çalışırken, yok olan bu parkın birilerinin faaliyet alanı ya da akıbetini hep birlikte bekleyip göreceğiz ancak diyebiliyoruz.
Bu arada parkın konut inşaat alanına çevrildiğini söyleyen mahalle sakinleri yaz aylarında bizlerin oturup vakit geçirdiği, dostlukların perçinleştiği, çocuklarımızın doyasıya çıkıp oynadığı bu alanlar konut fazlalığına bürünen Elazığ’da niye bu kadar iştah çekiyor anlamış değiliz diyorlar.
Yeri ve konumu olarak değeri günden güne artan parklarımız İnşallah bundan sonra daha fazla kıyıma gelmez diyerek, bir ağacın kaç yılda yetiştiğini lütfen bir yerlere not edin diyoruz.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.