DOLAR 32,1957 0.04%
EURO 35,0396 0.12%
ALTIN 2.503,26-0,27
BITCOIN 22855965,99%
BİR ZAMANLAR HASTANE ŞİMDİ OLDULAR VİRANE

BİR ZAMANLAR HASTANE ŞİMDİ OLDULAR VİRANE

28 Mart 2022 16:03
BİR ZAMANLAR HASTANE ŞİMDİ OLDULAR VİRANE

Okunma: 106 kez okundu.

BAĞIMLI MADDE KULLANANLARA MESKEN OLDULAR.

Onuncu köy gazetesi şehrin nabzını tutmak ve milletin sesi olmak için gitmedik, bilmedik yer bırakmamaya devam ederken, bazen gözlerden kaçan çok yakınımızda ki dışı boş içi dolu resimlere parmak basmaya devam edecektir.

Bu anlamda sokak, sokak dolaşmaya çıktığımızda bu şehirde yaşayan herkesin çok yakından bildiği Şehit İlhanlar caddesinde bulunan terkedilmiş verem savaş dispanseri yerleşkesinde yaşları yaklaşık dokuz ile on arasında kız çocuklarının da içerisinde bulunduğu bir gurup karşıladı bizi.

      Yaşıtlarıyla okulda olması gereken küçük ellerin, Devletin terk ettiği harabe ye dönen kurumlarında, ellerinde uyuşturucu ile ürkek bakışlarla karşımıza durmaları vicdanımızı yerle bir etse’ de kendi payımıza düşen dersi almadığımız ortaya çıkmış oldu.

      Bu çocuklar için, hepimizin çocukları derken sahip çıkma anlamında sadece kemik yoksunu dillerden dökülenlere sığınıp vicdanımızı ört bas etmeye çalıştığımız gerçekler bizi ders alma konusunda sınıfta bırakırken ne yazık ki önümüzü görmeyen gözlerle yürümeye devam ediyoruz.

ACİLİYET GEREKTİREN İŞLERDE BEKLEME OLMAZ

Yıkımı yılan hikâyesine dönen, kapısı, penceresi kaptı kaçtı ya giden, daha önce verem savaş dispanseri olarak kullanılan şehir merkezinin tam ortasında bulunan binanın virane olmuş hali yıkılmak için zamana bağlı prosedürlerin yerine getirilmesini beklerken, tedavi edilip başlarının okşanması gereken çocuklarımıza her türlü uyuşturucuyu kullanmak için ne yazık ki mesken olmaya devam ediyor.

Binanın kirlilik yapan görüntüsünü görmeden, içerisindeki el kadar çocukların hikâyesi, yaşadığımız yüz yılda çağı atlayan maddiyata bağlı teknoloji olurken manevi olarak bir adım yol alamadığımız ortaya çıkmış oldu.

      Onuncu köy diyor ’ki…

      Büyük devletim, bu binanın yıkımında kazanacağımız ve kaybettiklerimiz açıkça ortadayken babalık için seni bekliyoruz.

ESKİ SSK. HASTANESİ İLE DEVLET HASTANESİNİN DURUMU

Fethi Sekin Şehir hastanesinin şehrimize kazandırılması ile işve işlemlerine bu hastanede devam eden eski sigorta ile Devlet hastanelerinin geride bıraktığı binaların yaşam süreçlerinde ki belirsizlik devam ediyor. Hırsızlık olaylarının yanı sıra, uyuşturucu, korku ve her türlü silahlı saldırıya gebe kalan binalarda yaşananlar mahalle sakinlerine de korku ve sıkıntı yaşatmaktadır.

      Kısaca, bu hikâyede çocukları, işleyişi, korkuyu, uyuşturucuyu, yağmayı, terk edilmeyi, kamuyu ele alırken, sorgulanması gereken vicdanları da yetkililerin kucağına bıraktık. 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.