DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21107852,00%
BİTSİN BU SALTANAT

BİTSİN BU SALTANAT

7 Mart 2022 12:49
BİTSİN BU SALTANAT

Okunma: 155 kez okundu.

 

ŞEHRİN EN GÜZEL YERİNDE

Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde, etrafı duvar ve tellerle çevrili, yeşillikler içerisinde, her türlü aktivitenin olduğu, güvenlik sorgusuyla içeriye girilebilen en az iki yüz dönüm arazi üzerine kurulmuş muhteşem bir yerleşkeden söz etmek istiyoruz bu hafta sizlere.

Konum olarak düşündüğünüzde, Viroloji kavşağından başlayıp cadde boyu ilerlediğinizde çayda çıra kavşağına varacak kadar devam eden, geri dönüp sınırlarını çizmeye devam ettiğinizde Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarıyla başlayıp mesire yerinin giriş kapısından geçerek Mühendislik fakültelerine geçiş kapısına kadar olan yüzlerce dönüm bir arazi ve içerisindeki saltanat.

BİTMEDİ HENÜZ DEVAMIDA VAR

Yukarıda alanını tarif ettiğimiz koruma altındaki saltanatın ayrıca Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde Karayolları yerleşkesinin bitimiyle başlayan ve stadyuma dönüş yapılan köşeye kadar devam eden ayrı bir yerleşkeye sahip olduklarını da belirtebiliriz.

Zübeyde Hanım caddesinin büyük bir bölümünü içerisine alarak anlatmaya çalıştığımız yerleşkenin sahibi Tarım ve Orman bakanlığı.

Ayrıca parantez açılmışken Orman bölge müdürlüğüne ait binanın protokolleri yapılarak TOKİ ye devredildiği, takas gereği karşı bölümde yapılacak yeni bir binaya taşınacağı aldığımız duyumlar arasında sıcaklığını korumaktadır.

DEVLETİN KEMERLERİ SIKMA POLİTİKASI DEVAM EDERKEN

      Hükümetimizin genelgelerle kemer sıkma kararları devam ederken çelişkili durumlar kendini göstermeye devam ediyor. Halkın geçim sıkıntısı çektiği, akşam eve götüreceği ekmeğin hesabını yaptığı bir ortamda devlet kurumlarının çevresi tellerle çevrili ve özel güvenliği bulunan, yeşilliklerin içerisinde, her türlü imkânı sunarak çalışanlarına tahsis ettiği lojmanların ömürlerini tamamlamalarına rağmen hizmette sınır sorulmaz misali gibi saltanatın sultanı olmaya devam ettikleri görüldü.

ONUNCU KÖY DEN MİLLETİN İSTEĞİ

BİTSİN BU SALTANAT

Onuncu köy milletin sesi olmaya devam ederken, Belediyemizin Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki resmi kurum ve kuruluşları yeni yerleşkelere taşıyıp bu bulvara yeni bir değer, yeniden bir nefes çalışmaları da hızla devam ediyor.

Bu kapsamında anlatmaya çalıştığımız değerine paha biçilemez alan içerisinde bulunan lojmanların kaldırılıp bir kısmının kültür park bünyesine, üst kısımda bulunan alanın ise Mesire yerine dahi edilmesi Aziz milletin arzu ve talebidir.

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.