DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21193232,45%
BU ÇOCUKLAR BİZİM ÇOCUKLARIMIZ

BU ÇOCUKLAR BİZİM ÇOCUKLARIMIZ

4 Nisan 2022 15:51
BU ÇOCUKLAR BİZİM ÇOCUKLARIMIZ

Okunma: 60 kez okundu.

KANITA GEREK VAR MI?

SUÇ İŞLEME YAŞI SEKİZ, ON OLDU.

GÜLLERİ DALINDA SARARIP SOLDU.

       Onuncu köy, çaresiz kalmış yaralarımıza merhem aramaya devam ediyor. Lütfen diyoruz, bu yaralara çözüm bulunsun, bu yaralar daha fazla kanamasın kangren olmasın.  Kısaca Bu çocuklar bizim, bu çocuklar vatanın, bu çocuklar geleceğimiz diyoruz.

       Her türlü uyuşturucu onların üzerinde deneniyor, okul çevrelerinde onlar gözetleniyor, onların organları çalınıyor, hırsızlığa onlar itiliyor, silaha onlar alıştırılıyor.

Çocuklar bizim, bu çocuklar vatanın yılmaz bekçileri,  onlar yarınlarda doktorlarımız, vekilimiz, öğretmenimiz, valimiz, cumhurbaşkanımız, başımıza teminatımız.

Sosyal medya serüveni ile başlayan şiddet eğilimi çocuklarımızı arkadaşına, anne ve babasına, öğretmenine, çevresine karşı kendini ispat etmenin getirisiyle suç işlemeye teşvik ederken, çocuklarımızı topluma kazandırma ve gelecek nesillere hazırlama noktasında çok sıkıntılar çekecek gibiyiz.

Çocuklar bizim derken, bizim olan çocuklara ne kadar yakınız diye düşündük mü ya da her hangi bir çocuğun başını okşayıp gönlünü aldık mı, sıkıntısını giderip, derdini dinledik mi acaba?

Bu konuya önce kendi ailemiz üzerinden baktığımızda, “ağaç yaşken eğilir” diyerek öğretmene, ustaya, büyüğe çocuğumuzu eğitim için götürdüğümüzde “eti senin kemiği benim” diyerek emanet ettik mi hiç?

YA DA,

Evde aynı sofraya hafta da kaç defa oturabiliyoruz, karşılıklı sohbet etme imkânımız oluyor mu,  hep birlikte sinemaya, tiyatroya, maça, konsere gidebiliyor muyuz çocuğumuzla?

Onların kaç tane arkadaşını tanıyoruz, hangi arkadaşının halini hatırını soruyoruz, çocukları okul, dershane, sınav arasında mekik dokumaya iterken, manevi duygularımızın ne kadarını onlara verebiliyoruz, saygının, sevginin, büyüğün, küçüğün ne demek olduğunu, vatanın, milletin değerini ne kadar öğretebiliyoruz?

Çocuklar yoldan çıkıyorlar, çocuklar ilgi ve alakayı dışarıda arıyorlar, çocuklar suç işlemeyi normal görüp, kurban olmaya çok çabuk adapte oluyorlar.

Ülkemizde suçların yaklaşık olarak yarısı, 25 yaşın altındaki çocuklar ve gençler işlemektedir. İleri yaşlarda suç işleyenlerin yüzde doksanın çocukluk ve gençlik çağında bir şekilde suça karıştıkları saptanmış olup, yıllar içerisinde toplum olarak kendimizi bu konuda sorgulamaktan kaçtığımız görülmüştür.

ONUNCU KÖY, ALAYLI EĞİTİMİ ŞART DİYOR.

 Gelin hep birlikte, senin, benim, bir başkasının demeden bizim çocuklarımız diyelim, gelin hep birlikte eğitimi önce alaydan başlatalım.

      Gelin hep birlikte karar verelim, yolunu şaşırmış, nereye gittiğini bilmeyen çocuklara hep birlikte kol kanat gerelim, hep birlikte aramıza katalım.

      Çocukları kaybedersek, geleceği kaybederiz, çocukları kaybedersek Allah göstermesin Vatanı kaybederiz.

                                                                                                                 HABER: Mehmet DUMAN

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.