DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21592431,07%
BU YOL MİLLETİN YOLU, SAĞI AÇIK, SOLU DOLU

BU YOL MİLLETİN YOLU, SAĞI AÇIK, SOLU DOLU

11 Nisan 2022 18:23
BU YOL MİLLETİN YOLU, SAĞI AÇIK, SOLU DOLU

Okunma: 52 kez okundu.

BU YOL MİLLETİN YOLU

SAĞI AÇIK, SOLU DOLU                                           

     Onuncu köy milletin sesi olmaya devam ediyor. Şehrimizi karış, karış gezerken bizim hiçbir şahıs, kamu kuruluşu ve sivil toplum kuruluşuyla sorunumuzun olmadığını, milletin sesi olarak gücümüzü milletin pınarından aldığımızı, yanlışı yazarken kırıp dökmeyle değil anlatmakla çözülebileceğini belirterek yola çıkmıştık.

BU YOL NERESİ?

Şehrin yeni merkezi, Malatya caddesi Belediye hizmet binası ile Eski çocuk ıslah evinin arasından, Bahçelievler ile Keban yoluna ulaşım sağlayan çift gidiş gelişi olan bölünmüş bulvar. Cumhuriyet mahallesine taşıma hizmeti sunan minibüslerin güzergâhı.

Resimlere bakıp da bu yol için, paralı yol mu ya da paralı otopark mı diye tahminlerde bulunup kendinizi yormayın.

BÖLÜNMÜŞ YOLUN HİKÂYESİ

Çayda çıra kavşağını geçip ıslah evinin köşesinden Bahçelievler Mahallesi yönüne dönecek olursanız!

Yönünüz ve trafik akışınız doğru olmasına rağmen, koyulan dubalarla adı ne olursa olsun keyfi olarak bölünmüş tek şeritli yola gireceksiniz dikkat diyoruz!

İkametgâh olarak o bulvar üzerinde oturuyorsanız sakın aynı yoldan dönüp Malatya yoluna ulaşayım diye düşünmeyin. Tahmin ettiğiniz ölçüde ve yolun amacına uygun olarak gitmeye çalışırsanız isteğinize ulaşamazsınız.

Dönüş yolunda, dubalarla kapatılmış, sağlı sollu araç parkına çevrilmiş ve güvenlik çıkışlı bir yolda bulursunuz kendinizi, hayra alamet değil! Bizden söylemesi.

      Biz bu yolu kapattık, oldubitti.

Ulaşımı tek yoldan ve ters istikametten dubalarla ayırma da beyin jimnastiğimiz fazla çalıştığından bu yolun Malatya caddesine bağlanan işlevini gasp ederek kapattık.

MİLLETİN OLAN YOLDA KISITLAMA OLMAZ.

Milletin vergileriyle milletin hizmetine sunulmak üzere verilen hizmetler arasında olan yol, su, elektrik hizmetlerinde kısıtlanma olmaz. Belediye binası başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları millete hizmet noktasında vazgeçilmez kapılar olup çözüm noktasında milletten aldıklarını devlet anlayışına göre millete vermek zorundadırlar.

Belediye binamız her vatandaş için eşit hizmet anlayışıyla kapılarını açarken kocaman bölünmüş bir bulvar halkla iç içe olan bir kurumun isteğine göre kapatılamaz diyoruz.

Çevresinde ve kendi bünyesinde yeteri kadar oto park yeri bulunmasına rağmen yolu kapatma ile ek otopark yeri kazandık düşüncesi ne yazık ki vatandaşa engel bir düşünce olarak sınıfta kalmıştır.

      ONUNCU KÖY DİYORKİ!

Şahin başkanın şehrin gelişmesi yönünde gösterdiği çabayı görüp halkla bütünleşmesine, her derde koşmasına eyvallah diyoruz.

Yapının içerisinde, gerek yanlış seçim gerekse işaretle oluşturulan kolonlarda sıkıntı olduğu apaçık ortadadır.  Belediye başkanı çözümün son noktası, icraatın ilk makamı olmalı derken, başkanın sırtına yük verilmez yükü hafiflettirilir diyerek, milletin olanı millete vermeyi talep ediyoruz.

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.