DOLAR 32,8320 -0.07%
EURO 35,1193 -0.13%
ALTIN 2.443,78-0,26
BITCOIN 2072589-1,85%
BÜROKRASİYE TAKILAN ELEKTRİK ABONELERİ…

BÜROKRASİYE TAKILAN ELEKTRİK ABONELERİ…

20 Mart 2023 14:42
BÜROKRASİYE TAKILAN ELEKTRİK ABONELERİ…

Okunma: 109 kez okundu.

DEPREMİN BİLANÇOSU ELAZIĞ İÇİN AĞIR OLDU VATANDAŞLAR ŞEHİR MERKEZİNİ TERK EDİYOR…

Depremzede Vatandaşların Yetkili Kurumlara Ortak Çağrısı Var Köstek Değil, Destek Olun..

Depremde evleri ağır hasar gören vatandaşlar evlerini boşaltırken, ”Elazığ’da Kiralık Ev” sıkıntısından dolayı şehir dışını köylere taşınmaya başladı…

Yaşadığımız asrın felaketinden sonra kırsal kesime göç başladı. Köylerine ve bağlarına dönen vatandaşlar ise çeşitli bürokratik engeller ile karşılaşıyorlar. Bunların en başında ise elektrik aboneliklerindeki sıkıntılar; çıkarılan zorluklar geliyor.

Bağına bahçesine genelde konteyner ev bırakarak, uygun fiyatlı bu seçenekleri değerlendirirken, elektrik abonesi almak için başvuru yaptığında türlü engeller ile karşılaşıyorlar. Bunların en başında yapı ruhsatı talep edilmesi geliyor. Bunun için belli bir bedel talep edilmesi ve arkasından gelen işlemlerde vatandaşı zor durumda bırakıyor.

Bazı vatandaşlar ise; Yaşadığımız asrın felaketinden sonra ilimiz afet bölgesi kapsamına alındı, yetkili kurumun bu uygulamayı dikkate alarak vatandaşlara yardımcı olması gerekirken, destek yerine köstek olmaları çok ilginçtir bizler bize bedava elektrik verin veya kaçak kullanalım demiyoruz ciddi anlamda mağduriyetimiz var ve bizler bağ ve bahçelerimize konteyner vey prefabrik gibi geçici barınma alanlarında yaşamak zorundayız başka çaremiz yok diyerek sitemlerini dile getirdiler…

Onuncu Köy Gazetesi olarak önerimiz şudur; kullanmakta olduğumuz TC numarası üzerine elektrik abonesi verebilirsiniz. Bunu en azından depremden etkilenen bölgelerde uygulayabilirsiniz. İşimiz vatandaşa zorluk çıkarmak değil, yardımcı olmaktır. TC. no ile elektrik abonesi alan vatandaş, Türkiye’nin neresine giderse gitsin adına olan aboneliğin sorumluluğu üstünde olacaktır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.