DOLAR 32,2012 0.06%
EURO 35,0346 0.1%
ALTIN 2.502,67-0,30
BITCOIN 22889335,88%
CAZİBE MERKEZİ OLACAK DENİLMİŞTİ (ESKİ SEBZE HALİ ŞAMAR OĞLANINA DÖNDÜ)

CAZİBE MERKEZİ OLACAK DENİLMİŞTİ (ESKİ SEBZE HALİ ŞAMAR OĞLANINA DÖNDÜ)

15 Mart 2022 09:41
CAZİBE MERKEZİ OLACAK DENİLMİŞTİ (ESKİ SEBZE HALİ ŞAMAR OĞLANINA DÖNDÜ)

Okunma: 75 kez okundu.

ÜZERİNE ÖLÜ TOPRAĞI SERPİLMİŞ GİBİ

Deprem, pandemi, ekonomik sıkıntılar derken gazeteniz onuncu köy olarak sık, sık parmak bastığımız, bazılarının işine gelmese de çomak sokmaya başladığımız şehrimizin sorunlarından birisi ile yine karşınızdayız.

Yaklaşık bir buçuk ay önce yayın hayatına başladığımızda manşete taşıdığımız Cumhuriyet mahallesinde bulunan yeşil alan ve çocuk oyun parkı kaldırılıp yerine bina yapılacak özel haberimize “bir varmış bir yokmuş” dedikten sonra, ulusal bazda yayın yapan Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerinin de dikkatini çekmiş olacak ki pay çıkarma ve haber bulmuş adına, temel kazınıp inşaat başlama sürecine girince yaygaracı iğnelerini çıkarıp süreci başka boyutlara taşımaya başladılar.

Oysa biz Onuncu köy olarak kazmadan ziyade yapılacak yatırımın, tasarlanan projenin fayda anlamında şehrimize katacağı artı değerin yanı sıra burada yaşanması muhtemel sıkıntılara iki ayrı gözle bakıp bizden yana doğruya sahip çıkma gayretinde olacağız demiştik her daim.

Bu prensiplerle yola çıkan Onuncu köy diyor ki; Üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi atıl halde duran eski sebze halinin yerine çözüm için ne bekleniyor?

BÖYLE OLMASINI İSTEMEMİŞTİK

Takvim yaprakları 2009 yılını gösterdiğinde şehrin merkezinin kıymet bakımından önemli bir kavşağında bulunan dönemin sebze hali Karşıyaka mahallesinde bulunan yeni yerleşkesine taşındı.

TAŞINMAZ OLAYDI

Sonrasında aradan geçen On Üç yıl ve kocaman boş bir mezar. Dönemin belediye başkanlığına gelir anlamında satışı onaylanmış, bedeli tahsil edilmiş arsa daha sonraki süreçte alış veriş merkezi yapılacak düşüncesiyle kazılınca şehirde tatlı bir heyecan oluşmasına sebep olmuştu.

Ne gelen oldu ne de giden,  Firmaya bazen akıbeti sorulduğunda, battık, çıktık gibi bahanelerle süreci uzatma gayretlerinin yerini daha sonra firma el değiştirdi açıklamalarına bırakmış, hatta on beş temmuz süreciyle el konulduğu konuşulmuştu.

ONUNCU KÖY DİYOR’Kİ,  BİZ MİSLANDI YEDİK BURASI NE Kİ?

Bölge ve komşu şehirlere baktığımızda konum itibariyle, Keban’ı, Harput’u, Hazarıyla, yarım adasıyla cazibe merkezi olan Elazığ’a gelişip büyümesine, büyük şehir olmasına, cazibe merkezi olmaktan geri kalmasına kim sebep olduysa Allah’ından bulsun.

Yönetimini, işleyiş şeklini, amacını, yapılanmasını neyi varsa bir kenara koyduğumuzda bu şehrin marka değeri olacak, ufkunu açacak, turizm de çağ atlatacak şehrin ikinci büyük holdingi statüsünde olan Misland gibi bir projeyi yedik bitirdik.

Elin oğlu bu kadar yapmış çok mu?

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.