DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21500591,15%
ÇİLE DURAĞI

ÇİLE DURAĞI

11 Nisan 2022 18:24
ÇİLE DURAĞI

Okunma: 61 kez okundu.

ABDULLAHPAŞA, CUMHURİYET, ÇAYDA ÇIRA, HİLALKENT

                  ALLAH KİMSEYE VERMESİN BÖYLE DERT.

Şehir içerisinden yukarıda saydığımız birçok mahalleye şehir içi toplu taşıma hizmeti vermek için zamanın şartları ölçüsünde belirlenen kabından taştı, bulunduğu bölgede sıkıntılar had sayfaya ulaştı.

Teksas, herkesin elinde bir saz, sessiz ol yoksa patlar gözle kaş.  Bazı minibüs şoförlerinin vurdumduymaz tavırları, yoldan geçen araçlara engel olma, görmeme, umursamama gayretleri, toplu taşıma aracı olmasına rağmen maske takmama süreçleri, telsiz telefonda yöremizin hoş görüsü, Elazığ efendisi olma adına hoş olmayan konuşmalar.

Kulak tıkayıp, görmeden, duymadan, karışmadan yolunuza devam edecek olsanız bile her an kendinizi bir kavganın, bir gürültünün içerisinde bulabilirsiniz. En iyisi mi siz, siz olun durmayın yoksa toplanma merkezinin içerisinde bulursunuz kendinizi.

YER DARLIĞI, ULAŞIM SIKINTISI VE STRES

Günümüz Elâzığ’ında şehir merkezi neresi diye sorulacak olsa, hiç kuşkusuz nüfusumuzun büyük çoğunluğu şehrin batı yönündeki yerleşim yerlerini sayar. Devlet kamu kurum ve kuruluşları, bankalar, alış veriş merkezleri, çevre yolu, bulvarlar, kavşaklar bağlantı yolları, dinlenme ve gezme alanları.

Anlatmak istediğimiz en çok yolcunun taşındığı bölgelere ulaşım için kullanılan şehir içi toplu taşıma araçlarına özellikle şehir içerisinde yaşadıkları, inşaat, trafik, çift taraflı park ve sıkıntılı yolcu profilini de eklediğinizde bu araçları kullanan sürücüler için dua etmeden geçemezsiniz.

SIRA OLUŞTURUP BİR BAŞKASININ HAKKINA SAYGI GÖSTERMEYİ DÜŞÜNMÜYORUZ

      Şehir içi minibüslerin hizmetlerini ifa etmekte kullandıkları toplanma merkezinde özellikle kış ayları olmak üzere, ramazan ayı ve akşam saatlerinde oluşan yoğunluk için araç yetersizliğinden söz edilirken, güzergâh boyu yolda araç bekleyen yolcular da bu konuda şikayetin ön sırasını oluşturuyorlar. Bunun yanında araç beklerken, araca binerken, araç içerisinde maalesef saygıda çok şeyler kaybettiğimizi görüyoruz.

Sıraya girerek toplu taşıma araçlarına hak senin diyerek binme yok, bindiği araçta başarmış gibi kendini mağrur görüp araç içerisinde bayana, yaşlıya, çocuğa yer teklifi yok, üst üste yolcu alma çok.

ONUNCU KÖY DİYOR Kİ,

      Konu edindiğimiz güzergâh için toplu taşıma ulaşım hizmeti veren minibüslerin şehir içerisindeki duraklarına ait yer darlığı başta olmak üzere sıkıntılar yaşanıyor, diğer sıkıntılar da çuvaldız misali olsun, herkes kendine tutsun.

                                                                                                                                                               Haber: Mehmet DUMAN

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.