DOLAR 32,2063 0.06%
EURO 35,0396 0.49%
ALTIN 2.451,15-0,42
BITCOIN 2250036-0,16%
ÇOK BİLENLERİN ESERİ

ÇOK BİLENLERİN ESERİ

20 Şubat 2022 13:51
ÇOK BİLENLERİN ESERİ

Okunma: 62 kez okundu.

ÇOK BİLENLERİN GÖRMEDİKLERİ ENKAZ

Adı henüz konulmamış, yapımı yıllarca yılan hikâyesine dönmüş, dönemin spor bakanına tespit edilen yerler gösterilirken Trabzon, Sinop ve Giresun’da Denizi doldurup Stadyum, hava limanı yapan çok bilenlerimiz Elazığ’da araçtan inmeden kesin bir dille cevaplarını hayır olarak vermişlerdi o dönem.

Aslında olması gereken en güzel yerin şehrin batı yakasında Üniversite alanının olduğu yerleşke dikkat çekse de rektörlüğün açıklamasında o alanın üniversite bölümleri için elzem olabileceği anlatılınca bu düşünceye şapka çıkartılmıştı.

Şehrin fikri sorulup, programlar yapıldığında aklıselim düşünceler rafa kalkmış, aynı yerinde yapılsın fikri pop onda ilk sıraya oturmuştu. Yaklaşık sekiz on yıl süren ve açılışına ramak kalan 23023 kişilik stadyum misafirleri için dış giyime başladı neredeyse. Aksilik çıkmadığı zaman gelecek sezon maçlara kapılarını açacak İnşallah.

KALIBINDAN TAŞTI

Onuncu köy ’ün yukarıda sizlerle paylaştığı kendi özel çekimi fotoğrafa baktığınızda görüleceği üzere Atatürk bulvarından ilerlediğinizde kalıbına sığmayan ve yola taşan bir bina gözlerinize çarpacaktır, bu binanın adı belli olmasa da Atatürk stadı ya da çayda çıra arena.

Eski çevre yoluna yani Atatürk bulvarına sadece beş altı metre uzaklıkta bir tesis. En fazla on yıl sonra bu cadde ’de yapılacak olası bir yol ve kaldırım genişletme çalışmasında bu tesisi buraya, koyanın, projeyi çizenin, gözleri görmeyenin, düşünemeyenin “vay sizin kalıbınıza” denilerek vebal almamasına imkân olduğunu sanmıyoruz.

 ONUNCU KÖY DİYOR Kİ

     Stadyumun eski yerinde yapılmasının bu şehrin gelişmesinde engel olacağını gazetemiz yazarları daha önceleri kardeş bazı basın organlarındaki köşe yazılarında dile getirmişlerdi. Dönemin şehri çok iyi bilen atanmış ve seçilmişleri gelişi güzel olsun nerede olursa olsun yeter ki milletin sesini keselim düşüncesiyle hareket edince kültür park ve fuar alanıyla bir bütünlük arz edecek şehrin nefesini açacak gelişmenin de önünü tıkamış oldular.

Malatya yolunda seçilecek bir yerde içerisinde, Jimnastik salonları, Kapalı spor salonları, atletizm pistleri, ikinci üçüncü futbol sahaları, tesis kortları, yüzme havuzları ve sayamayacağımız bir sürü aktivitenin bulanacağı bir spor köyü, ya da arenasını elimizin tersiyle iterken kimin eline ne geçti?

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.