DOLAR 32,8061 -0.06%
EURO 35,1864 -0.05%
ALTIN 2.447,90-0,10
BITCOIN 2089172-1,02%
DEPREM BÖLGESİNDE KAYNAKLAR DOĞRU ŞEKİLDE KULLANILMALI…

DEPREM BÖLGESİNDE KAYNAKLAR DOĞRU ŞEKİLDE KULLANILMALI…

20 Mart 2023 14:48
DEPREM BÖLGESİNDE KAYNAKLAR DOĞRU ŞEKİLDE KULLANILMALI…

Okunma: 145 kez okundu.

DEPREM BÖLGESİNDE YÜKSEK TALEP KARŞISINDA KAYNAKLAR EN ETKİN VE DOĞRU BİR ŞEKİLDE KULLANILABİLMELİ

Türkiye’nin 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki büyük depremle sarsıldı. Meydana gelen olağanüstü şiddetli bu depremler ve devamında gelen artçı sarsıntılar nedeniyle, depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş ile birlikte Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’da 48 bini aşkın vatandaş maalesef hayatlarını kaybetti; binlerce bina yıkıldı ya da ağır hasar aldı.

YENİDEN TOPARLANMAK; DOĞRU TEŞHİS, DOĞRU TEDAVİ YÖNTEMİ İLE OLUR…

Deprem bölgesinde ekonomik ve sosyal hayatın hızla toparlanabilmesinin konutların ve işyerlerinin yeniden inşa sürecinin hızına bağlı olduğu bildirildi. Böylesi büyük bir operasyonun başarısı için tedarik zincirlerinin sıhhatinin ve sürekliliğinin sağlanması ise hayati öneme sahip, bu konuda yeniden ve ivedi bir şekilde toparlanmak için  yeniden yapılanmanın süratli bir şekilde hayata geçirmek adına teşhislerin doğru yapılıp ivedi bir şekilde tedavi yapılması gerekir, Başta inşaat ve lojistik olmak üzere, belirli sektörlere karşı oluşan ani ve yüksek talep karşısında, kamu ve özel sektör kaynaklarının en etkin şekilde kullanılabilmesinin temin edilmesi gerekiyor.

FIRSATÇILARA GÖZ AÇTIRILMAMALI…

Deprem bölgesinde gerek sosyal gerekse iktisadi toparlanma sürecini geciktirebilecek olası rekabetçi sorunların süratle tespit edilerek, gerektiğinde ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla da ortak çalışmalar yapılarak gerekli adımların atılabilmesi sağlanmalı, bazı teşebbüslerin bu dönemi  “fırsatçılığa çevirmek” suretiyle rekabeti kısıtlayıcı/bozucu faaliyetlerde bulunmaları önlenmelidir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.