DOLAR 32,2038 0.07%
EURO 35,0379 0.12%
ALTIN 2.499,16-0,43
BITCOIN 22869145,71%
EKMEK FABRİKASI KARARINIZ; ASKIDA KALMASIN

EKMEK FABRİKASI KARARINIZ; ASKIDA KALMASIN

4 Nisan 2022 16:31
EKMEK FABRİKASI KARARINIZ; ASKIDA KALMASIN

Okunma: 64 kez okundu.

SÖYLEDİK, YAZDIK, İSTEDİK, MİLLETE HİZMET’TE İNAT OLMAZ DEDİK.

Elazığ Belediye meclisinin aylar önce aldığı kararın uygulamaya geçmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz yılın Aralık Ayı toplantılarında Elazığ’da Halk Ekmek Fabrikası kurulması kararı Hukuk Komisyonuna havale edilmiş, meclisin Ocak ayı oturumunda ise Halk Ekmek Fabrikası’nın yapılması görüşülüp kabul edilmişti.

Fabrikanın kurulmasıyla ilgili Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın da istekli ve kararlı olması fabrika alanıyla ilgili çalışmaları hızlandırırken, proje, kapasite ve istihdam gibi çalışmaların da devam ettiği kanaatindeyiz.

Fabrikanın Elazığ Belediyesi veya iştirakçi şirketlerden biri adına kurulacağı, kapasite oranına bağlı olarak eleman ihtiyacının karşılanacağı, satış noktalarının yapılacak fizibilite raporlarıyla oluşturulacağı süreç tamamlandığında, insanların yaşadığı ekonomik sıkıntıların çözümüne gücü oranında gerekli desteği sağlamış olur.

Halk ekmek fabrikalarının, İstanbul’da kırk Ankara’da otuz yıldan beri ucuz ve kaliteli ekmek üretme gayretleri bugüne kadar gelirken diğer şehirlerinde hizmet noktasında fabrikalarını oluşturup fabrikalarını oluşturma yarışına başladıklarına şahit oluyoruz.

Bugüne baktığımızda Mersin büyük şehir belediyesi öncülüğünde kurulu olan halk ekmek fabrikasında 50 civarında personelin yanı sıra 50 tane satış noktası oluşturulup günlük 50 bin tane ekmek üretimi gerçekleştirildiğini okuyoruz.

İlimize baktığımızda yaklaşık olarak on beş yıl önce varlığına son verilen Elazığ halk ekmek fabrikasının, o günün şartlarında güçlü bir kapasiteyle çalıştığını bu çalışmanın olumlu sinyalleri olarak da çevre iller ile kuzey Irak’a kadar ekmek satışının yapıldığı duyurulmuştur yetkililer tarafından.

Ekmek çeşidi olarak Halk ekmek fabrikalarının üretimine odaklanacak olursak birçok ekmek çeşidinin yapıldığını görüyoruz. Katıksız ve ucuz olmasının yanı sıra, glütensiz, tam buğday, sandviç, tost, çavdarlı, kepekli, diyabet hastaları için tuzsuz, kayısılı, mısır, tek kişilik ekmeklerin yanında yöresel ekmeğimiz, anne ekmeği gibi sınır tanımayan zengin ekmek çeşidinin varlığını görüyoruz.

Ayrıca İlimizde kurulması kararı alınan El-Ek ekmek fabrikasının satış noktaları zamanla hayırseverlerin uğrak yerlerinden olmasının yanı sıra, yapılacak dualara da aday olma yarışına vesile olacaklarını tahmin ediyoruz.

      ONUNCU KÖY YAZIYOR…

Hizmet etme yarışında sen, ben, siyaset kavgası olmaz. Hizmet Dua alma aracıdır, hizmet gönül borcudur, hizmet alınan emaneti yerine getirme yoludur, uzatmaya gerek yoktur.

                                                                                                             HABER: Mehmet DUMAN

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.