DOLAR 32,4127 0.15%
EURO 34,5463 0.31%
ALTIN 2.460,650,92
BITCOIN 21149722,91%
ELAZIĞ’DA TEKSTİL SEKTÖRÜNDEKİ YATIRIMLARA BİR YENİSİ DAHA EKLENİYOR…

ELAZIĞ’DA TEKSTİL SEKTÖRÜNDEKİ YATIRIMLARA BİR YENİSİ DAHA EKLENİYOR…

16 Mart 2022 17:22
ELAZIĞ’DA TEKSTİL SEKTÖRÜNDEKİ YATIRIMLARA BİR YENİSİ DAHA EKLENİYOR…

Okunma: 67 kez okundu.

– Elazığ’ın özellikle son yıllarda marka yatırımlarla dikkat çektiğini belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan, “Elazığ hem jeopolitik konumu hem de avantajları bakımından yatırımlar açısından çok cazip bir şehir” dedi.

Elazığ TSO bünyesinde tekstil ve konfeksiyon sektöründe önde gelen firmalarla istişare toplantısı yapıldı. Toplantıya Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı, Elazığ Ticaret İl Müdürü Bilal Öztürk, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Yavuztürk, KOSGEB İl Müdürü Şaban Yaşa, FKA Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, 2.OSB Bölge Müdürü İlkay Akçan, İŞGEM Genel Müdürü Ömer Naci Karataş, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Kurum müdürleri toplantıda Elazığ OSB sınırları içerisinde yapılan yatırımların 6. bölge teşvikleri kapsamında değerlendirildiğini ifade ederek, sağlanan destekler hakkında detaylı bilgiler verdi.

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan yaptığı değerlendirmede, “Elazığ özellikle son yıllarda bu sektörde marka yatırımlarla dikkat çekiyor. Bugün bu salonda ilimizin kendi alanlarıyla ilgili tüm yetkili mercileriyle çok önemli bir yatırım sürecini istişare ediyoruz. Elazığ hem jeopolitik konumu hem de avantajları bakımından yatırımlar açısından çok cazip bir şehir. Yetişmiş insan gücü ve altyapıları ile yatırımcılarımızın ilgisini çeken bir çok avantaja sahip” diye konuştu

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.