DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21537651,81%
ELAZIĞ’A ECZACILIK FAKÜLTESİ

ELAZIĞ’A ECZACILIK FAKÜLTESİ

8 Mart 2022 15:10
ELAZIĞ’A ECZACILIK FAKÜLTESİ

Okunma: 207 kez okundu.

FIRAT ÜNİVERSİTESİNE ECZACILIK FAKÜLTESİ KARARI RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

Resmi Gazete ‘de dün yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla 8 üniversiteye yeni fakülte kuruldu;     2 üniversiteye ait yüksekokul ve bir üniversiteye ait fakülte kapatıldı.

Resmi Gazete’nin dünkü sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre; Ordu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi, Bahçe şehir Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Fırat Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Kastamonu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Marmara Üniversitesi Finansal Bilimler Fakültesi, Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, İstanbul Gedik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi kuruldu.

 

2 YÜKSEKOKUL VE BİR FAKÜLTE KAPATILDI

      Kararla birlikte; Ordu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu, İstanbul Gedik Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi kapatıldı. Kararın, 2809 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunun 30’uncu maddesi gereğince verildiği belirtildi.

ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN

Türkiye’nin köklü üniversiteleri arasında kendisine bulduğu sıralamayla adından söz ettiren Fırat üniversitesi için bir yandan kardeş üniversite kurulması yönünde nabızlar ve söylemler devam ederken Eczacılık Fakültesi kurulması kararı Cumhurbaşkanının imzası sonrası resmi gazetede yayımlandı.

İlimizin ihtiyaçları ve Fırat Üniversitesinin gelişimi bakımından bu tür fakülte ve bölümlerin açılması olumlu karşılanırken özellikle Cumhuriyet tarihinin en büyük maden rezervine son günlerde sahip olan şehrimiz için, Maden fakültesi ve mühendisliğinin yanı sıra Hukuk fakültesinin de kurulmasının gündeme gelmesi bekleniyor.

Bu fakültelerin yanı sıra uzay bilimleri fakültesi ile eski hava alanı pistinin ve binasının yeniden yapılanmasıyla

Pilotaj

Hava Trafik Kontrol

Uçak Mühendisliği

Uçak Gövde Motor Bakım

Uçak Elektrik-Elektronik

Uçak Teknolojisi

Havacılık Yönetimi

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

Uçuş Harekât Yöneticiliği

Hava Lojistiği bölümleri içinde plan ve projelerle gerekli müracaatların oluşturulup şehrimize ve üniversitemize kazandırılması hiç kuşkusuz bulunduğumuz seviyeyi birkaç kat yukarılara taşıyacaktır.

Eczalık fakültemiz hayırlı olsun diyoruz.

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.