DOLAR 32,7926 -0.11%
EURO 35,1369 -0.07%
ALTIN 2.448,34-0,08
BITCOIN 2076805-1,86%
Elazığ’a Yeni Yapılan Stadyum’da ”ATATÜRK” İsmi Neden Kaldırlıdı?

Elazığ’a Yeni Yapılan Stadyum’da ”ATATÜRK” İsmi Neden Kaldırlıdı?

13 Mart 2023 14:42
Elazığ’a Yeni Yapılan Stadyum’da ”ATATÜRK” İsmi Neden Kaldırlıdı?

Okunma: 118 kez okundu.

ELAZIĞ’DA YENİ YAPILAN STADYUMUN İSMİ ”ELAZIĞ STADYUMU” OLUNCA VATANDAŞLARDAN TEPKİ GECİKMEDİ…

ELAZIĞ HALKI; DEVLETÇİDİR, MİLLİYETÇİDİR, MUHAFAZAKARDIR, ATATÜRKÇÜDÜR,VATANINA BAYRAĞINA SADIKTIR, BU İSİM DEĞİŞİKLİĞİ NEDEN YAPILDI?

ELAZIĞSPOR’LU TARAFTARLAR VE VATANDAŞLAR SORUYOR DAHA ÖNCE ”ATATÜRK” STADI OLARAK HİZMET VEREN ESKİ STADYUMUN YIKILIP YENİDEN YAPILMASINDAN SONRA ”ATATÜRK” İSMİ NEDEN KALDIRILDI..?

1974 yılında inşa edilen ve ”Elazığ ATATÜRK Stadyumu” adı verilen stadyum 44 yıl aralıksız olarak şehrimizin profesyonel takımları ile birlikte zaman zaman amatör takımlarımıza ve çevre illerimizin futbol takımlarına hizmet vermişti, Elazığ ATATÜRK Stadyumu yıkılmadan önce,  son yıllarda sahada yapılan bakım onarım ve drenaj çalışmaları sonucu Türkiyenin en iyi çim zeminine sahip bir satdyumdu,.

Başka illere yeni satdyumlar yapılırken Elazığ’a yeni satdyumun yapılmaması tepkilere neden olmuştu Yıkılması yılan hikayesine dönünce Elazıpsor taraftarları sosyal medyada ve yerel basında ”Elazığ Yeni Satdyum istiyor” sloganlarıyla seslerini Ankaraya duyrmaya çalışmıştı, yeni satdyumun yapılması için Başta Sayın; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve başbakanlıkları dönemlerinde önce Ahmet Davutoğlu ve daha sonra Binali Yıldrım yeni satdyum yapacağız sözlerine rağmen somut bir adım atılmamış ve Elazığspor taraftarlarından ve Elazığ’lı vatandaşlar tarafından tepkilere neden olmuştu..

2019 YILINDA NİHAYET STADYUMUN YIKIMINA BAŞLANDI…

2019 yılında nihayet ”Elazığ ATATÜRK Stadyumu”na ilk kazma vurlmuş ve stadyuımun yıkımına başlandı, aradan geçen 4 yıl sonunda Stadyumda bitme aşamasına gelindi bu sezon ikinci devre maçlarının yeni stadyumda oynanacağı planlanmıştı Elazığspor yeni satdyumun kombine biletlerini 1,5 sezonluk 5.000 TL. karşılığında satışa sunmuş ve kombine kartlarından ciddi bir gelir elde etmişti, bu çalışmalar devam ederken Stadyumun yeni ismi merak konusu olmuştu Elazığspor taraftarları ve Elazığ halkı yeni stadyumun isminin yine ”Elazığ ATATÜRK Stadyumu’‘ olacağını düşünürken, Yeni Stadyuma asılan isim levhasında ”Elazığ Stadyumu” yazması Elazığspor taraftarlarının ve Elazığ’lı vatandaşların tepkisine neden oldu, Elazığspor taraftarları ve Elazığ halkının büyük çoğunluğu soruyor, yeni Stadyumun ismi neden değişti ”ATATÜR’‘ ibaresi neden kaldırıldı, bu konuda açıklama bekliyoruz dediler. Bazı Elazığspor taraftarları ve Elazığ’lı vatandaşlar, Bu konun yetkiller ve ilimizin yetkili siyasileri  tarafından tekrar gözden geçirilip yapılan hatanın düzletilmesi adına yeni satdyumumuzun isminin tekrar ”Elazığ ATATÜRK Stadyumu” olarak düzeltilmesini istiyoruz dediler…

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.