DOLAR 32,8253 -0.06%
EURO 35,1927 -0.02%
ALTIN 2.446,89-0,14
BITCOIN 2088644-1,03%
ELAZIĞ’DA DOĞALGAZIN DERECESİ SOĞUK HAVALAR NEDENİYLE ARTTI AMA..!

ELAZIĞ’DA DOĞALGAZIN DERECESİ SOĞUK HAVALAR NEDENİYLE ARTTI AMA..!

27 Şubat 2023 17:14
ELAZIĞ’DA DOĞALGAZIN DERECESİ SOĞUK HAVALAR NEDENİYLE ARTTI AMA..!

Okunma: 103 kez okundu.

AYLIK 2.750 TL. DOĞALGAZ FATURASI ÖDEYEN VATANDAŞ ISINAMAYINCA; SOBA ALARAK HEM DOĞALGAZ HEM SOBA YAKARAK ISINMAYA ÇALIŞYOR…

Kış ay­la­rı çetin ge­çi­yor. Zorlu geçen kış ay­la­rı ne­de­niy­le va­tan­daş­lar ısın­mak için do­ğal­gaz ve soba kul­la­nı­mı­nı ar­tır­dı.

Yaşadığı depremin yaralarını sarmaya çalışan vatandaşlar birde ısınma problemi yaşıyor, aylık doğalgaz faturalarına bakıldığında 2 bin ile 4 bin lira arasında gelen faturalara rağmen vatandaş ödediği bu yüksek faturalara rağmen ısınamadığını dile getiriyor ve çözüm olarak ise doğalgaza takviye olarak odun ve kömür sobası kullanmaya başladı.

Özel­lik­le yaşlı ve küçük ço­cu­ğu olan aile­ler do­ğal­ga­zın de­re­ce­si­ni soğuk ha­va­lar ne­de­niy­le ar­tır­mak zo­run­da kaldı. Ma­lat­ya’da evi ağır ha­sar­lı ol­du­ğu için Ela­zığ’a an­ne­si­nin ya­nı­na dönen iki çocuk ba­ba­sı Ahmet Doğan “ dep­rem­de evi­miz çok büyük hasar aldı. O yüz­den Ela­zığ’a gel­mek zo­run­da kal­dık.

Ahmet Doğan; Gel­dik şuan aile­min ya­nın­da ka­lı­yo­ruz. Bi­li­yor­su­nuz ki ha­va­lar çok soğuk do­ğal­ga­zı 60 de­re­ce ya­kı­yo­ruz ama evi­miz ısın­mı­yor. Bu yüz­den gidip soba aldık. Şuan evde hem soba ya­nı­yor hem de do­ğal­gaz.

Dep­rem­den sonra her şeye zam geldiği gibi so­ba­ya da zam gel­miş ku­zi­ne so­ba­yı 5 bin li­ra­ya aldık. 5 bin li­ra­lık da odun kömür aldık.
Birde üze­ri­ne şuan 2 bin 750 lira do­ğal­gaz fa­tu­ra­sı geldi ve ne yapacağımızı şaşırdık 2.750 TL. doğalgaz gelmesine rağmen ısınamıyoruz ve mecburen soba alıyoruz 60 derecede yaktığımız halde bizleri ısıtamayan doğlaz faturalrı için; el insaf yazık günah ger­çek­ten de in­san­lar çok zor du­rum­da çok mağ­dur­lar.” İfa­de­le­ri­ni kul­lan­dı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.