DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21656450,11%
Elazığ’da salonlar güzelleşti, Müzik ve oyunlar Çirkinleşti 

Elazığ’da salonlar güzelleşti, Müzik ve oyunlar Çirkinleşti 

29 Ağustos 2023 16:31
Elazığ’da salonlar güzelleşti, Müzik ve oyunlar Çirkinleşti 

Okunma: 199 kez okundu.

Elazığ’da salonlar güzelleşti,  Müzik ve oyunlar Çirkinleşti…

Elazığ’da düğün salonlarının beş yıldızlı görünüme sahip olmasına rağmen düzenlenen organizasyonlar vatandaşları tatmin etmiyor. Başka şehirlerde gece 11 veya 12 de boşalan düğün salonları Elazığ’da  kapalı ve ses yalıtımsız salonlarda, davul zurna gürültüsüne ek çalınan yoz müzikler yüzünden daha erken boşalıyor. Salonlar; 5. sınıf sanatçı ve Davul Zurnacıların kafa beyin şişirdiği mekanlar haline geldi.
Gazetemize konuşan Elazığlı vatandaşlar; “Salonlar güzelleşti ama Müzik ve oyunlar Çirkinleşti. Salonların çoğunda işletmecilik sıfır. Organizasyon sıfır. Otoparksız , 5 sınıf sanatçı ve Davul Zurnacıların kafa beyin şişirdiği mekanlar haline geldi. 10 bin liralık düğün ile 100 bin liralık düğün aynı , kalite aynı, içerik aynı. Fırat üniversitesine sormak lazım, müzik konservatuvarı ne yapıyor?” ifadelerini kullandılar.
Bir başka vatandaş ise; “Düğün salonu işletmeleri çoğunlukla Elazığlı olmayan kişilerin elinde, Davul Zurna ekiplerinin büyük kısmı Bingöllü ve Diyarbakırlı, vatandaşlar bu ekiplere para atınca Davul Zurnacılar Düğün ahengini bozarak sürekli Davul zurna çalmaya başlıyorlar. Vatandaş iki ileri bir geri figürler kolay olunca ne çalsa iki ileri bir geri tepiniyor. Salonlara bakın başka şehirlerde 11 veya 12 de boşalan salonlar kapalı ve ses yalıtımsız salonlarda Davul Zurna gürültüsü ve yoz müzik yüzünden 9 da boşalıyor. Takıyı takan kaçıyor. Çoğu insan hatır için bu çileye katlanıyor. Elazığ da salonların fiziki durumu iyileşti işletme ve içerik kötüleşti. Elazığ kültürünü hakim kılan Düğün Salonlarına ihtiyaç var” diyerek tepkisini dile getirdi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.