DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21538820,94%
ELAZIĞ’DA SİYASET…

ELAZIĞ’DA SİYASET…

9 Şubat 2022 11:44
ELAZIĞ’DA SİYASET…

Okunma: 297 kez okundu.

Türkiye’de var olan Siyaset gündemi yavaş, yavaş Elazığ’da da  yerini almaya başladı son 19 yılın en yüksek enflasyonu vatandaşın kamburunun üzerine bir yenisini daha ekleyip, vatandaşın yüküne yük ekledi, Elektrik, Doğalgaz, Akaryakıt, Ekmek, Gübre, İlaç, İnşaat Malzemeleri Yani insanın üretip  yaşamını idame ettirmesi gereken ne varsa çok sık gelen zamlarla birlikte vatandaş hayat pahalılığını kemiklerine kadar sancısını hissetmeye başladı.

Bütün bunların sorumluluğu olarak mevcut iktidar seçim zamanı gelince Milletimiz sandıkta iktidar partisi ve küçük ortağına sandıkta gereken cevabı verecektir.

Elazığ’a gelince  AK Partinin hakimiyeti her alanda Hissedilse’de   önümüzdeki erken seçim veya zamanında yapılacak bir seçimde tablonun çok değişeceğini gözlemliyoruz. Bunun Yanı sıra Elazığ’da Hiç kimse Gürsel Erol Gerçeğini inkar edemez. 40 yıl sonra CHP Elazığ’dan Milletvekili çıkardı Taraflı tarafsız Hemşehrilerimiz’in gönlünde taht kuran Gürsel Erol Elazığlıların aradığı profilde Milletvekili olduğunu kanıtlamıştır. Önümüzdeki seçimde kendisi 2.nci sıradan aday olacağını açıklarken, Aynı Zamanda AK Partinin Şu anki mevcut Milletvekilleriyle seçime gitmeleri halinde 3. ncü sıradan aday olacağını açıklayarak. Tüm Yerel Basın önünde diğer Milletvekillerine çok net mesajlar vermiştir.

İYİ Partiye gelince İl teşkilatı olarak gerek yeni kurulması gerek İl yönetiminin yetersizliğinden geçtiğimiz seçimlerde Milletvekili Çıkartamamıştı, Ancak genel Merkez bu eksikliği farkettiğin’den dolayı yerinde bir Müdahele ile MHP eski İl Başkanı ve Eski Meclis Üyesi Servet Gürgöze’yi İl Başkanlığı Görevine getirerek  Elazığ  Siyasetinde Ağırlığını hissettirmeye başladı, Elazığ siyaseti Üzerindeki bu ağırlık İYİ Partiye akın akın geçişlerle perçinlenmiş oldu, Bir örnek verecek olursak Elazığ’ın Tanınmış İsimlerinden İş İnsanı Yüksel Ercan’ın MHP den İYİ Partiye geçmesidir Diğer taraftan Milletvekili Aday Adayı Selahattin Çobanoğlu’nun AK Partiden İYİ Partiye geçmesiyle, İYİ parti Elazığ’da her geçen gün güçlenmektedir olası seçimlerde Tablonun bir önceki seçimlere göre çok değişeceğini biliyoruz, Ayrıca Katlım kervanına katılan çok değerli isimler olan Kamu-Sen temsilcisi Kerim Eflatun, Av. İrfan Sönmez, Prof. Dr. Mustafa Kemal Atikerler İş İnsanı Mehmet Gül’ün Katlımları’yla Daha’da Güçendiklerini ifade edebilirim artık Elazığ’da Siyaset Eskisi Gibi olmayacak ve çok değişimler olacaktır..

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.