DOLAR 33,0957 0.3%
EURO 36,1164 0.32%
ALTIN 2.596,531,06
BITCOIN 21083142,09%
ELAZIĞ’IN SEVİLEN SİMASI ”BAKKAL BAYRO ”

ELAZIĞ’IN SEVİLEN SİMASI ”BAKKAL BAYRO ”

11 Şubat 2022 13:46
ELAZIĞ’IN SEVİLEN SİMASI ”BAKKAL BAYRO ”

Okunma: 78 kez okundu.

 Elazığ’da baba mesleği bakkallığını, ilerleyen yaşına rağmen sürdüren 82 yaşındaki Bayram Ural, ekmek parasını 10 metrekarelik dükkanından kazanıyor. Halk arasında ‘Bakkal Bayro’ olarak bilinen Bayram Ural, maddi durumu iyi olmayan vatandaşların ilk adresi.

Yücel ÇAKMAK / Sosyal yaşamın vazgeçilmezi mahalle bakkalları, sayıları her geçen gün artan marketlere karşı direnerek sokak aralarında varlığını sürdürmeye çalışıyor. Bu bakkallardan biri de Elazığ’ın Rızaiye Mahallesi’nde hizmet veren Bayram Ural, ilk olarak Konakalmaz Köyü’nde babasıyla birlikte bakkallık yaptı. BAKKAL BAYRO’DA YOK YOK Baba mesleği bakkallığı ilerleyen yaşına rağmen sürdüren Ural’ın, 10 metrekarelik dükkanındaki müşteri sirkülasyonu dikkati çekiyor. Halk arasında Bakkal Bayro diye bilinen Bayram Ural ürünlerini uygun fiyata ve bazen de sermayesine satıyor. Özellikle dar gelirli vatandaşların uğrak yeri olan Bakkal Bayro’nun dükkanında da yok yok.

SERMAYESİNE ÇALIŞIYORUM Ural, “İlerleyen yaşına rağmen baba yadigarı mesleği devam ettirmenin hazzını yaşadığını ifade eden Ural, “Gücüm yettiği kadar bu işe devam edeceğim. Allah sonunu hayır etsin, kaza bela vermesin. İşimden şikayetçi değilim. Bazen az bir karla, bazen de sermayesine çalışıyorum. Böyle gidiyor, yaşıma göre de sağlığım yerinde. Fakir, fukaranın zorluk çekmemesi için mümkün olduğu kadar ucuz veriyorum, millet de faydalanıyor. Hem satış yapıyoruz hem de aza kanat ediyoruz” dedi. “ÖLMEDİM YAŞIYORUM” Bakkal Bayro olarak bilinen Bayram Ural’ın öldüğü haberi 2020 yılının Ekim ayında kamuoyunda hızla yayılmıştı. Öldü haberlerine çok alındığını Bakkal Bayro’ya, Muhasebeci Fırat Bulut arkadaşımızla ulaştı. Bakkal Bayro, yaşadığını ve herhangi bir sağlık probleminin olmadığını söyledi. Yapılan paylaşımlara çok üzüldüğünü ifade eden Bakkal Bayro,

“Ölmedim yaşıyorum. Sağlık yerinde. Çıkan haberler beni üzdü. Herhangi bir sağlık problemim de yok” dedi. 1948 yılından beri baba mesleğini yaptığını söyleyen Bakkal Bayro (Bayram), “İlk olarak doğduğum köyde Konakalmaz’da babamın yanında bakkallığa başladım. Daha önce İzzetpaşa  Mahallesi’ndeydim ve bugünde Rızaiye Mahallesi’ndeyim. Ben bu mesleği ve insanlara hizmet etmeyi seviyorum. Piyasa iyi değil alım gücü düştü. Hatta sermayesine ürün satmaya başladım.” dedi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.