DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21255422,58%

ELAZIĞIN ve ELAZIĞLI’NIN ONURUNU YEDİRMEYİZ…

23 Nisan 2022 00:20

Okunma: 114 kez okundu.

Aylardır Elazığ kamuoyunda Maden’de bulunan rezervler konuşuldu yazıldı çizildi, projeler üretildi, hatta daha ileri gidilerek ”Elazığ Girişimci Grubu A.Ş.” adı altında çok katılımlı firma kuruldu, Elazığ’da ve Elazığ dışında yaşayan insanlardan destek amaçlı katılım sağlandı, taraflı tarafsız tüm kesimlerin desteğini arkasına alan Bu projenin Baş Aktörü TSO Başkanı Asilhan Arslan’ın etrafında toplanıldı, Elazığ tarihinde hiç bir eleştiriye maruz kalmadan tüm kamuoyunun tam desteğini alan tek proje oldu desek abartmış olmayız.

İhale yapılmadan kısa süre önce yine TSO Başkanı Asilhan Arslan’ın Öncülüğünde ”Polimetal Maden Sahası” İhale Süreci toplantısı düzenlendi bu toplantıya; Ak Parti Elazığ kanadı katılmadı ve katılmadıkları gibi Bu toplantının ”Popülist” bir yaklaşım olduğunu açıkladılar, bu açıklama; Elazığ kamuoyunda tepkilere neden oldu, ve 21 Nisan tarihinde İhale gerçekleşti ihaleyi 2 milyar 205 milyon TL. bedelle PORT Madencilik A.Ş. Kazandı, TSO Başkanı Asilhan Arslan Önderliğindeki ”Elazığ Girişim Grubu A.Ş.” nin İhaleye katılmadığı öğrenildi. İhaleye katılmama haberi Elazığlılar tarafından tam bir FİYASKO Olarak değerlendirilip, Elazığ’da çok büyük tepkilere neden oldu.

Aylardır, Elazığ’a umut Olan Madendeki Rezervler  TSO Başkanı Asilhan Arslan’ın bu süreçteki gayret ve çabaları bu umutları ikiye katladı ve tüm şehir heyecanlandı, onurlandı, gururlandı ve güvendi kayıtsız şartsız tam destek verdi, Gelinen noktada umutlar, hayaller yıkıldı şehrin gururu kırıldı kısacası Elazığ ve Elazığlı Kandırıldı, ve Elazığ’da bir kaç kişinin haricinde TSO Başkanı Asilhan Arslan’a Tepkiler çığ gibi büyümeye başladı, tepkilerin ana sebebi ”Elazığ Girişim Grubu A.Ş”nin İhaleye katılmaması ve neden katılmadığı?

Tüm Elazığ halkı adına; TSO Başkanı Sayın; Asilhan Arslan’a soruyorum;

Sayın başkan ihaleye neden katılmadınız ? teminat bedelini mi toparlayamadınız ? siyasi veya başka bir kanattan tehdit mi aldınız? üzerinize baskımı oluştu? inanmak istememekle beraber yoksa kamuoyunda dillendirilmeye başlanan şahsi menfaat veya çıkar mı sağladınız. Bu ihaleye katılmayacağınızı bildikleri için mi Ak Parti Elazığ kanadı son toplantıya katılmadı, ve katılmayan insanları haklı çıkardınız, İhaleye katılmayacağınızı ihaleden önce sebepleri ile birlikte kamuoyuna açıklasaydınız daha doğru olmaz mıydı,

Elazığ’ın ve Elazığlının umutlarını, hayallerini, gururunu hiç bir koltuk sahibinin incitmeye hakkı yoktur. Seçilmişlerin bazı hataları  insanların kendisine olan sevgi selini nefrete dönüştürebilir. bizden uyarması; Bizim kimseyi yeme gibi bir derdimiz olmadığı gibi; Elazığ’ın ve Elazığlının menfaatleri doğrulusunda, bu şehrin vatandaşlarının Onurunu, gururunu kimseye yedirmeyiz, kimseye ezdirmeyiz.

İki gündür bu kadar yoğun tepkilere karşılık sayın başkanın sessiz kalması kamuoyunda kafalarda soru işaretlerinin çoğalmasına neden oldu.

Maden rezervi ihale sürecinde; yaşananlardan sonra, sayın başkanı eleştirmeyip te alkış mı tutalım?…

Bu kadar emeği, verilen desteği, size inanıp, umut bağlanan hayalleri, son dakikada FİYASKOYLA sonuçlandırıp Elazığ halkını şok ederek, yüzünüze gözünüze bulaştırdınız desek abartmış olmayız sanırım.

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.