DOLAR 32,4069 0.14%
EURO 34,5412 0.3%
ALTIN 2.454,050,65
BITCOIN 21161632,38%
ELAZIĞSPOR BAŞKANLIK KOLTUĞU; ve BASIN AÇIKLAMASI…

ELAZIĞSPOR BAŞKANLIK KOLTUĞU; ve BASIN AÇIKLAMASI…

14 Nisan 2022 01:59
ELAZIĞSPOR BAŞKANLIK KOLTUĞU; ve BASIN AÇIKLAMASI…

Okunma: 335 kez okundu.

1967 yılında kurulan Elazığspor futbol kulübümüzün 55 yıllık tarihi geçmişinden bu güne başkanlık koltuğundan, ve  bu şehrin siyasi koltuklarından sayısız insanlar ve sayısız siyasetçiler geldi geçti böylesi ne görüldü ne duyuldu hiç bir zaman hiç bir siyasi partinin temsilcisi Şehrin marka değeri olan futbol kulübünün Başkanlık koltuğuna oturmadı oturtulmadı eşi benzeri görülmemiş olay geçtiğimiz günlerde Elazığspor tesislerinde yaşandı.

AK Parti il başkanı Sayın Şerafettin Yıldırım Elazığlı İş insanları ile birlikte  Elazığspor kulüp tesislerine ziyarette bulundular bu ziyaret şehrin birlikteliği adına ve takımımızın şu an bulunduğu duruma destek vermeleri adına elbette ki çok anlamlı ve takdire şayan bir davranış kendilerine teşekkür ediyoruz, fakat unutulan bir konu vardı ELAZIĞSPOR kulüp başkanlığı koltuğu hiç bir siyasetçinin oturacağı koltuk değildir, ELAZIĞSPOR siyasi görüşü ne olursa olsun tüm Elazığlıların takımıdır.

Bir kez daha gördük ki vizyonunuz, misyonunuz akıcı konuşma kabiliyetiniz yoksa bir kelimeyi beş defa tekrarlayarak kimseye derdinizi anlatamazsınız bunun yanı sıra maddi gücünüzde yoksa temsil ettiğiniz oturduğunuz koltuğun hangi koltuk olduğunun farkında olmazsanız ezilir, eleştirilere maruz kalırsınız. ( basın toplantısındaki canlı yayına başlarken yaşanan komedinin videosunun elimizde olduğunu hatırlatmak isteriz.) gerektiğinde bu videoyu yayınlar Elazığsporumuzun kimler tarafından temsil edildiğinin takdirini kamuoyuna bırakırız.

Bizler hep yıllardır yazdık çizdik söyledik Elazığspor siyasetten uzak tutulmalıdır diye, bu güne kadar Elazığspor başkanlık koltuğunda oturan hiç bir başkan böyle bir resim veya görüntü vermedi, nedeni ise mümkün oldukça Elazığspor’u siyasetten uzak tutmaktı.

Geldiğimiz noktada  yapılan ziyaretin ve verilen desteğin ne kadar takdire şayan bir davranış olduğunu dile getirip takdir ediyorsak AK Parti İl Başkanının Elazığspor başkanlık koltuğunda oturmasının yanlış olduğunu hatırlatmak istiyoruz. bu resmi paylaştıktan sonra bu yönetim orda var olduğu müddetçe siyasi düşünce ve fikirleri ayrı olan insanların Elazığspor’a yardım edeceğini düşünmek hayalden öte bir şey olmaz.

Kulüp Başkanlığının vizyonu, misyonu maddi gücü olmalı planlama yapıp proje üreten insanlar olmalı, ”taşıma su ile değirmen dönmez.” ”elin atına binen tez iner”  Tüm Şehirlerde ve ilçelerde Özelliklede Anadolu Şehirlerinde Hangi partiden seçilirse seçilsin belediye başkanları şehirlerinin ve ilçelerinin takımına maddi destek sağlar, Elazığ belediye başkanı Sn. Şahin Şerifoğulları üzerine düşeni yapmıştır, ve yapmaya devam ediyor zamanlama hatası yaparak ( geç kalınmakla beraber sezon sonu başarının da başarısızlığında Sn. belediye başkanının hanesine yazılacağını hatırlatmak isteriz.) transfer tahtasının tek başına açan belediye başkanı hiç bir zaman gidip Elazığspor başkanlık koltuğuna oturmaması veya resim vermemesi doğru bir davranış biçimidir, yapılan bu ziyaretin resimleri ”sosyal medyaya servis edildikten sonra” ertesi gün Elazığspor tesislerinde yapılan basın toplantısında yapılan açıklamalarda üstü kapalı bir şekilde; CHP Milletvekili Sn. Gürsel Erol’a serzenişte bulunanların davranış ve söylemlerini tekrar gözden geçirmelerini hatırlatmak isteriz. Bir kulüp başkanı bir  futbol takımını ve bulunduğu il ve ilçenin marka değerini temsil eder hiç bir siyasi parti mensubunu eleştirme hakkı olmadığı gibi hiç bir polemiğe girmeden, tüm siyasi partilere, bürokratlara eşit mesafede olmalıdır.

Basın açıklamasında Elazığlı iş insanlarına sitem edenlere şunları hatırlatmak isteriz; İstanbul’da Arnavutköy Bld.spor ve Çatalca Maçlarında İstanbul’da bulunan hangi iş insanını davet ettiniz? şeref tribününde misafir ederek Onure ettiniz mi ? etmediğiniz gibi bu gün o insanlardan destek ve yardım istiyorsunuz, İstanbul gibi Elazığlıların en çok yaşadığı şehirde Elazığspor’u temsili konusunda neden güçsüz ve sahipsiz bıraktınız. bir çok iş insanı ve kulüp eski başkanları rakip takımın taraftarlarının içinde Elazığspor’u izledi bu eksikliğinizi bu ayıbınız neden dile getirip özür dilemediniz. basın açıklamasında SMS kampanyasındaki çok düşük katılımdan bahsederken dönüp kendinize bakmanız gerekmez mi siz hiç bu soruyu kendinize sorup öz eleştiri yaptınız mı? neden katılım bu kadar az diye?

”Futbolda ve ticarette kural şudur ”para parayı çeker” kıssadan hisse;  Eleştiriler yanlışları dile getirilip doğruları yapmak adına yapılır ve çıkıp basın önünde kimseye atkı taktırmayız son 4 maçımızda yanımızda olmayanları stadyuma sokmayız Elazığspor atkısını taktırıp reklam yaptırmayız  açıklamaları çok talihsiz ve yanlış açıklamalardır, sizler yönetime gelmeden, bu takımı desteklerken ve yönetime geldiğiniz dönemde dahil ne kadar maddi katkı sundunuz? hiç kimse sizlere bunu sormadığı gibi sizlere serzenişte bulundu mu?,  kimliğinde Elazığ yazan her insan Elazığspor atkısını boynuna takar bu kimsenin tekelinde değildir. Kulüp yöneticiliği hoşgörü, bilgi, beceri, vizyon, misyon ister, kavgayla tehditle hiç bir yere varamazsınız bir gün gelir o koltuktan sizlerde gidersiniz yardım istemenin yolu yöntemi bu şekildeki söylemlerinizle olmaz, sizler şeffaflıktan bahsederken kulüp yönetimini aldığınız günden bu güne neden bir defa olsun gelir gider tablonuzu kamuoyuyla paylaşmadınız. bu konuda paylaşım yapsaydınız daha değerli olmaz mıydı ?

Siz Elazığsporu kapanmaktan kurtarmadınız, bıraksaydınız kayyuma kalsaydı Elazığspor tarihinde çok kez kayyuma kalmıştır sonunda sahipsiz kalmamıştır, bir şekilde yönetimler oluşmuştur bunu en iyi bilenlerdensiniz, eğer o kongrede bazı insanlar aday olmadıysa kongrede oynanan ali cengiz oyunlarını fark ettikleri için aday olmamışlardır.

Teknik direktör Sn. Alaattin Tutaş açıklamalarında; emeğe saygının olmadığını galip gelinen maçlardan sonra futbolcu grubunun ve kendisinin eleştirildiğine dikkat çekerek serzenişlerde bulundu, Sayın hocamıza şunu hatırlatmak isteriz, Bizler her başarıyı alkışladığımız gibi yanlışları eleştirip yol göstermek biz Basının en temel görevidir.

Sayın Tutaş; Elazığ’ın yerel bir tv kanalında devre arasından önce yapılan bir proğramda ”bu gençlerle bu takım ligde kalır” sözünden yola çıkarak sayın hocamızın ilk maçı olan yeni transferlerle çıkılan Kelkit maçını 2 -1 kaybettik ve içeride oynadığımız erteleme maçında Başkent göz gözlerle berabere kaldık, Çatalca da 4 – 0 gibi bir hezimet yaşadık ligin boyu kısalırken Nevşehir ve Erbaa maçlarında 4 puan kaybettik bu maçlarda yapılan hatalardan dolayı kaybedilen puanların tekrarı olmaması adına elbette ki uyarılar eleştiriler olacaktır. yapılan tüm eleştiri ve uyarılar yapılan hataların tekrarlanmaması en asgariye indirilmesi adına ve Elazığspor’un bu ligden düşmemesi için yapılmıştır ve yapılacaktır.

”Eleştirinin futbolun doğasında var olduğunu tekrardan hatırlatıp” Son 4 maçta ligde kalma adına; Sayın hocamıza ve Elazığsporumuz’a başarılar dileriz..

Biz ”Milletin Sesi Onuncu Köy Gazetesi’ Olarak Şehrimizin ve Elazığsporumuz’un menfaatleri doğrultusunda doğruları cesurca yazacağımızın bilinmesini kamuoyuna arz ederiz…

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.