DOLAR 32,1822 0%
EURO 35,0181 0.05%
ALTIN 2.500,58-0,38
BITCOIN 22846016,06%
ELEKRİK FATURALARINDAKİ ZAM ARTIŞI VATANDAŞI BEZDİRDİ…

ELEKRİK FATURALARINDAKİ ZAM ARTIŞI VATANDAŞI BEZDİRDİ…

10 Şubat 2022 14:53
ELEKRİK FATURALARINDAKİ ZAM ARTIŞI VATANDAŞI BEZDİRDİ…

Okunma: 101 kez okundu.

Bu Yılın İlk Ayında Elektrik Faturalarına Yansıyan zamlar Vatandaşı Bezdirdi…

Bu yılın İlk ayı olan Ocak Ayına ait gelen Elektrik Faturaları Vatandaşların tepkisine  yol açtı..

Ülkemizdeki bütün Enerji Fiyatları’na paralel olarak Elektrik Fiyatları’da zamlanmıştı Ocak 2022 den geçerli olmak üzere uygulanan zam Ocak ayı faturaları gelince vatandaşların ödeme güçlüğüyle karşı karşıya kaldığı öğrenildi % 100 ün üzerinde gerçekleşen zam fiyatlarına yetkili firmanın koyduğu 150 KW saat Sınırı’ da işe yaramadığı görüldü bu KW Saat sınırının yetersizliği devlet büyüklerimiz tarafından 210 KW Saat’e çıkartmak için yeni bir uygulamayı hayata geçirmek için gündeme alındığını biliyoruz. Bazı işyeri sahipleri kiradan fazla elektrik faturası ödemek zorunda kaldıklarını dile getirerek  yapılan zamlara tepki gösterdiler bunun yanı sıra Ülke genelinde  Büyük Küçük İşletmeler dahil  tüm vatandaşların Ağır enflasyona karşı  mücadele ederken,  yapılan zamlardan çok etkilendikleri için hatta ve hatta faturaları ödemeyecek halde olduklarını dile getirdiler..

Bu Konuda Devlet büyüklerimizden Elektrik Faturalarına yapılan zamların tekrar gözden geçirilmesini  ve indirim yapılmasını bekliyoruz…

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.