DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21535091,23%
EVSEN’DEN İŞYERİ KAPANIŞINA KURDELALI KAPANIŞ TEPKİSİ

EVSEN’DEN İŞYERİ KAPANIŞINA KURDELALI KAPANIŞ TEPKİSİ

5 Eylül 2023 13:37
EVSEN’DEN İŞYERİ KAPANIŞINA KURDELALI KAPANIŞ TEPKİSİ

Okunma: 155 kez okundu.

Pandemi, deprem derken ülkemizde yaşanan ekonomik krizle birlikte esnaflar iş yerlerini birer birer kapatmaya devam ediyor.

Pandemi, deprem derken ülkemizde yaşanan ekonomik krizle birlikte esnaflar iş yerlerini birer birer kapatmaya devam ediyor. Elazığ sanayi sitesi’nde 35 yıldır kahvecilik yapan Sinan Ateş işyerini kapattı.
Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Odası Başkanı Ferhat Ersen, pandemi, deprem ve sonrasında yaşanan ekonomik krizle birlikte esnafın çok zor günler geçirdiğini belirtti.

ODA ÜYELERİMİZ ZOR DURUMDA
O da başkanı Ersen Elazığ sanayi sitesi’nde 35 senedir çay ocağı işleten Sinan ateş’in yaşanan ekonomik krizle birlikte iş yerini kapatmak zorunda kaldığını belirterek: “Değerli esnafımız, odamız üyesi Sinan Ateş mesleğe bir ömür harcadı ve meslek faaliyetlerine son vermek zorunda kaldı. İş yerinde mülk sahibi olmasına rağmen, öncesinde pandemi, sonrasında ise deprem, şu anda da ekonomik kriz nedeniyle iş yerini kapatmak zorunda kaldı. Özel sektörde inşaat işlerinde uğraşmaya başladı. Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Odası’nın üyeleri gerçekten mağdur durumda. Bugün Kahveci esnafımız yaşanan deprem sonrası hibe, herhangi bir taşınma parası veya kira yardımı almamıştır Esnafımız krediler konusunda da kredilere ulaşmakta zorluk yaşamaktadır.

ESNAF SSK BAĞ-KUR PRİM DESTEĞİ BEKLİYOR
Diğer sektördeki esnaflar 500 bin TL kredi çekerken; bağ-kur SSK primini ve vergisini ödeyen Kahveci esnafının kredi limitleri 200.000 TL’ye düşürüldü. Büyük şirketlere vergi affı gelirken bizim esnafımız af değil bağ-kur ve SSK primleri desteği bekliyor.
Bugün istemeyerekte olsa bir iş yerinin kapanış programını yaptık. Gönül isterdi ki açılış programına gelen insanları da burada görelim fakat onlar adına üzülmesinler bu ekonomik krizde daha çok kapanış programları yapılacaktır. İnşallah bismillah diyelim bu kapanın son iş yeri olsun öyle ümit edelim.” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.