DOLAR 32,9133 0.04%
EURO 35,9490 0.06%
ALTIN 2.544,870,41
BITCOIN 2214143-1,26%
Ganire Paşayeva Elazığ’a Gelecek…

Ganire Paşayeva Elazığ’a Gelecek…

22 Şubat 2022 18:18
Ganire Paşayeva Elazığ’a Gelecek…

Okunma: 114 kez okundu.

Azerbaycan’ı önemli siyasetçilerinden ve gazetecilerinden olan Ganire Paşayeve, bir dizi etkinliklere katılmak üzere Elazığ’a gelmesi bekleniliyor. Azerbaycan Millî Meclisinin 3,4,5,6, dönem Milletvekili, hukukçu, Hekim, Gazeteci, Şair, Yazar ve Siyaset adamı Gamire Paşayeva, Mart ayında düzenlenecek olan “Elmas Yıldırım’ı Anma Programı”na ve Elazığ Musiki Konservatuarı Derneği (EMKD) kuruluşunun 50. Yıl Konser Programına katılacak. GANİRE PAŞAYEVA KİMDİR? Ganire Paşayeva, 24 Mart 1975 tarihinde Azerbaycan’ın Tovuz rayonundaki Düz Kırıklı kentinde dünyaya geldi. İlk ve ortaöğreniminin ardından Azerbaycan Tıp Üniversitesi Pediatri Bölümü’nü ve Bakü Devlet Üniversitesi Uluslararası Hukuk Bölümü’nü bitirdi.

1998 yılında ANS televizyonunda muhabir olarak çalışmaya başladı ve burada çok çeşitli görevlerde bulundu. 2005 yılında Haydar Aliyev Vakfı’nın halkla ilişkiler bölüm başkanı oldu. 6 Kasım 2005 günü yapılan genel seçimlere bağımsız aday olarak katıldı ve Tovuz milletvekili olarak Azerbaycan Millî Meclisi’ne girdi.

Millî Meclis’teki Uluslararası ve Parlamentolar Arası İlişkiler Daimi Komisyonu’nun üyesi olan Ganire Paşayeva, aynı zamanda Azerbaycan-Gürcistan Parlamentolar Arası Çalışma Grubu’nun başkanı ve Azerbaycan-Türkiye, Azerbaycan-Hindistan ve Azerbaycan-Japonya Parlamentolar Arası Çalışma Grupları’nın üyesidir. Ganire Paşayeva, Avrupa Konseyi Parlamenter Asamblesi’nde Azerbaycan Cumhuriyeti’ni temsil eden kurulun da üyesidir. Bekâr olan Ganira Paşayeva, Azerbaycan Türkçesi’nin yanı sıra Rusça ve İngilizce bilmektedir. Astana Yayınları tarafından yayımlanmış “Aşk Başka” adlı bir şiir kitabı bulunmaktadır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.