DOLAR 32,2156 0.09%
EURO 35,0421 0.52%
ALTIN 2.451,53-0,40
BITCOIN 22513670,01%
GARİP BİR HİKAYE

GARİP BİR HİKAYE

21 Mart 2022 14:58
GARİP BİR HİKAYE

Okunma: 121 kez okundu.

BİR İLACIN SERÜVENİ

      Hikâyemizi yazarken adını koyup bulamadığımızı belirtmek istiyoruz. Genel yayın yönetmenimiz Mehmet Duman’ın yaşamış olduğu bu gerçek hikâye, günümüz dünyasında milletimize yapılmaması gereken uygulamalar ve eziyet olurken bu kadar da olmaz gibi bir düşünceyi de kulağımıza küpe etme imkânı bize sunmuş oldu.

TOP KİMDE BELLİ DEĞİL

Genel yayın yönetmenimizin diz kapaklarından rahatsız olan eşi muayene için şehrimizin ve bölgemizin en büyük hastanesine bin bir türlü ulaşım sıkıntısı çekerek ulaştığında doktoru tarafından doğal olarak röntgen vs. işlemler için gerekli yerlere gönderiliyor.

BAŞLIYORUZ

Çekilen filim sonuçları belli olunca doktorumuz hastamız için ameliyatı yaşına göre ertelemekten yana kullanınca diz kapaklarına yapılmak üzere resimde de adı yazılı olan iğnenin alınıp vurdurulması gerektiğini söylüyor.

En yakın eczaneler ilk durak olunca uzatılan reçete ye verilen cevaplar sıralanıyor.

  1. Devlet bu iğnelerin ücretini karşılamıyor oluyor.
  2. Elimizde yok, birkaç gün bekleyeceksiniz.
  3. Fiyatı 850-1000 TL. Arası.
  4. Kredi kartıyla satmıyoruz
  5. Fatura vermiyoruz.

Genel yayın yönetmenimiz aynı zaman da Mali Müşavir olunca suç duyurusunda bulunacağını, iğneyi temin ettiği yerin faturasını vermek zorunda olduğunu anlatıyor.       Durumu anlayan eczane yetkilileri ister istemez kredi kartıyla satışa onay vererek, fatura veremeyeceklerini, bu tür ilaçların kaçak ya da faturasız olarak Türkiye ye girişinin sağlandığını, fiyatının ise döviz kuruna bağlı olarak yüksek olduğunu, sıkıntının medikallerden kaynaklandığını anlatıyorlar çorap söküğü gibi.

Sökük çözülmekle bitmiyor,

Kocaman Türk devleti,  sen ki binlerce mülteciyi misafir edip vatandaşlık hakkı sunarken, Türkiye den mülk alma hakkına istinaden vatandaşlık ikram ederken, çevrende olup bitenlere koşarak yardıma giderken, düşenin elinden tutmaya çalışırken, yarınlarımız adına hamleler yapıyoruz derken, ülke insanına çektirilen bu sıkıntılar hiç mi üzmez seni.

ONUNCU KÖY DİYOR Kİ… 

Sen ki Koca devletim yaşanan bu kadar ekonomik sıkıntıya rağmen milletiyle bir bütün olmaya devam ederken, bin bir zorlukla temin edilip ücreti konusunda zorluk yaşayan bu ve benzer ilaçlar için milletine omuz verememek hiç mi üzmez seni.

     

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.