DOLAR 33,0967 0.31%
EURO 36,0317 0.09%
ALTIN 2.592,250,89
BITCOIN 21130381,76%
Gerçekler ve Doğrular

Gerçekler ve Doğrular

9 Şubat 2022 17:26
Gerçekler ve Doğrular

Okunma: 179 kez okundu.

” Milletin sesi onuncuköy ”den Selamlar…

Uzak da olsak, sesimiz duyulmak istenmese de biz sesimizi duyurmaya devam edeceğiz. Onların kulaklarının dibine kadar ulaşıp, nice davullar vuracağız. Biliyoruz, davulun sesi uzaktan güzel geliyor… Yakından dinletmeye geliyoruz.

Doğruları yazmak, söylemek zordur. Doğruların batma gibi bir özelliği vardır. Biri ya da birilerini rahatsız ederler. Sinir bozarlar. Uyku kaçırırlar. Akıllarda soru işareti oluştururlar.

Gerçeklerinde ortaya çıkma eğilimleri vardır. Gerçekler doğrulardan beslenirler. Eninde sonunda mutlaka ortaya çıkmışlardır. Güneşi balçıkla sıvayamazsınız. Güneş doğar herkes görür.

Yanlış bir şey yapmadıysanız korkmanıza gerek yoktur. İftiradan korkup, Allah’ımıza sığınmamız gerekir. Er ya da geç mutlaka doğrular ortaya çıkacaktır.

Ne gerek var arkadaşım… Şöyle hiçbir şeye karışmadan; etliye sütlüye bulaşmadan, kenardan izle ya gelişmeleri… Elazığ deyimiyle SAHAN NE!.. BIRAH NOLİSE OLİ diyemiyoruz.

Önemli olan bir başka faktörde; yaptığınız işi en iyi şekilde yapmaya çalışmanızdır.

Gazeteci olan insan araştırmak zorundadır. Araştırmadan oturduğunuz yerden haber yazamazsınız. Yapmaya çalıştığınız an doğru ile bağınız kopar ve yanlışa sürüklenirsiniz.

Doğruya doğru, eğri ise eğri diyebilmemiz gerekir. Halk arasında söylenen, pek de tasvip etmediğim bir deyiş vardır. Ne şeytanı gör, ne de kulhuallahı oku… Biz şeytanı göreceğiz. Kulhuallahı okuyacağız. Rabbimize sığınacağız. Dosdoğru olup bu çizgide kalacağız…

Yaptığımız işe hepimizin dikkat etmesi gerekir. Kasten ya da kasıtlı olmadan bir iş yaptığınızda, bu iş ortaya çıkar. Elektronik cihaz tamirinden anlamazsan; Bozulan cihazı tamir etmeye çalışmamalısın. Cihazın bir başka parçasına da zarar verebilirsin. Bunu bilerek bu işe karışmaman gerekir. Bu bir gerçektir. Bozuk cihazı tamir etmek ve buna inat ederek devam etmek doğru değildir. Bilmiyorsan bilmiyorum demek büyük bir fazilettir. Siz doğru yaptığınızı zannedebilirsiniz. Ama danışmak lazımdır. Özellikle de tecrübeli insanlara.

Hatalı yanlış iş yapabilirsiniz, bu yönde çaba harcayabilirsiniz. Hatada ısrar etmemelisiniz. Hata bir kez yapıldığı zaman hatadır, devam ederseniz tercihiniz olmuştur. Sonuçları sakın sizi üzmesin.

Tecrübenin hatalardan doğduğu söylenir, ancak ısrarcı olmamak gereklidir.

Seslere kulak vermeniz lazımdır. Herkes bir şeyler söyleyebilir; ama dost acı söyler. Çünkü dost, doğru söylüyordur.

Tarih doğruları yazar. Yanlıştan ise ders çıkarmak lazımdır. Ancak pek de ders almadığımız, acı bir gerçektir.

Doğruları yazmak zorundayız. Bunun hesabını vereceğimizi asla unutmamamız gerekir. Bu dünyada hesap vermekten bir şekilde kurtulsanız bile, ahiret de hesap günü olduğunu asla aklınızdan çıkarmamamız gerekir.

Velhasıl uzun sözün kısası kalemi satılık olmayanların, doğrudan yana olanların, doğru özleminde olanların, dokuz köyden kovulanların bir de ” Milletin sesi onuncu köy ”ü ziyaret etmelerini öneriyorum.

Sevgi ve Saygılarımla

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.