DOLAR 33,0947 0.3%
EURO 36,1190 0.33%
ALTIN 2.597,201,08
BITCOIN 21178402,31%
HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRÜNDEN İNSANLIK DERSİ; 240 BİN TL. DEĞERİNDEKİ ALTINLARI SAHİBİNE TESLİM ETTİ…
  • Elazığ Onuncu Köy
  • Gündem
  • HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRÜNDEN İNSANLIK DERSİ; 240 BİN TL. DEĞERİNDEKİ ALTINLARI SAHİBİNE TESLİM ETTİ…

HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRÜNDEN İNSANLIK DERSİ; 240 BİN TL. DEĞERİNDEKİ ALTINLARI SAHİBİNE TESLİM ETTİ…

26 Şubat 2022 15:14
HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRÜNDEN İNSANLIK DERSİ; 240 BİN TL. DEĞERİNDEKİ ALTINLARI SAHİBİNE TESLİM ETTİ…

Okunma: 56 kez okundu.

Elazığ’da Yazıkonak belde belediyesinde  otobüsü şoförü olarak çalışan Kadir Köktaş, bulduğu 240 bin lira değerindeki 40 altını örnek bir davranış göstererek sahibine teslim ederek şehrimizde hırsızlıkların yaşandığı son zamanlarda adeta insanlık dersi verdi…

Edinilen bilgiye göre, Yazıkonak Belediyesinde görevli halk otobüsü şoförü Kadir Köktaş, bir vatandaşın ev almak için biriktirdiği 240 bin TL değerindeki 40 altını buldu. Köktaş, altınları alarak Belediye Başkanı Hatif Çadırcı’nın yanına gitti. Çadırcı ve ekibi parasını kaybeden vatandaşı bularak teslim etti.
Gerçekte örnek bir davranış olduğunu aktaran Başkan Çadırcı, Köktaş’ın ödüllendireceğini dile getirdi.
İsminin açıklanmasını istemeyen altın sahibi, “Umudumu yitirmiştim ancak beni arayıp bulduklarını söylediklerinde gerçekten çok mutlu oldum. Başkanımıza ve halk otobüsü şoförlerine bu güzel hassas davranışları için teşekkürü borç bilirim. Başkan Çadırcı ve şoförün yapmış olduğu bu güzel davranıştan dolayı kendilerine teşekkür ederim” dedi.

Kadir Köktaş ise “Bulduğumuz büyük bir meblağdı. Ancak çocuklarımıza asla haram yedirmemeyi ilke edindik. Hamdolsun bu altınları Belediye Başkanımız Hatif Çadırcıya ulaştırarak onun vasıtasıyla altınlarını kaybeden vatandaşımızın bulunarak altınlarının teslim edilmesine biz de çok mutlu olduk” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.