DOLAR 32,8233 0.96%
EURO 35,3143 0.89%
ALTIN 2.466,071,39
BITCOIN 21740362,67%
HASTANELERDE ÇİLE BİTMİYOR

HASTANELERDE ÇİLE BİTMİYOR

1 Ağustos 2022 14:07
HASTANELERDE ÇİLE BİTMİYOR

Okunma: 278 kez okundu.

Randevu Alınamıyor, Tedaviler ve röntgenler için 6 ile 12 Aya sonrasına gün veriliyor, Diş Hastanelerinde tedavi için sıkıntı dağlar kadar…

Uzman Hekimler Olmayınca Asistanlara Görev düşüyor, Ağız ve Sağlığı Hastanesinde yapılan protez, dolgu ve köprü diş vs. işlerde kullanılan malzemenin yetersizliği ve ihaleyi alan firmanın bu konudaki vurdumduymazlığı ile yapılan dişler hastanın ağız ve diş yapısına uygun olmayınca hastanın ağız ve diş yapısında uyumsuzlukla beraber, sindirim sisteminde çeşitli sorunlar meydana gelmektedir.

      Son zamanlarda elimizdeki belgeleri de sunarak hastanelerde yaşanan randevu ve diğer sıkıntıları manşet haberlerimize taşımakta duyarsız kalınınca bizde gündemden düşürmemeye karar verdik.

HASTANELERDE SIKINTI BİTMİYOR

Hasta olanın vay haline diyoruz sadece. Randevu yok, bazı bazı bölümlere hiç yok, tedavi için ayrı randevu, filim, fizik tedavi, (MR) ve diğer tedavi uygulamaları için yıllar sonrasına bile randevu almak mümkün değil. Kısaca hastaya ya git çareyi dışarıda ara, ya da söylenen tarihte yaşarsan gelirsin denilmekte.

Elazığ Ağız ve hastalıkları hastanesinde, takma diş, dolgu gibi malzemeli tedavilerde çalışan doktorların ve hastaların ortak sıkıntısı bu işi alan firmanın dışarıdan gelmesi, işi baştan savma yapması ve kalitesiz işçilik olarak gösteriliyor. Ölçü alınmasına rağmen Hastanın ağız yapısına uygun iş ortaya çıkmayınca hastada çeşitli sağlık sorunları oluşmaya başlıyor.

Diğer bir hastanemiz olan Fırat Üniversitesi Ağız ve diş sağlığı hastanesinde ise yeteri kadar uzman doktor olmayınca iş tamamen asistan hoclara kalmakla beraber, randevu vermek için bile bir yılı aşkındır aranmayan hastaların olduğu belgeler muhafazamız altındadır.

Bunun yanında gerek MHRS randevu sisteminde gerekse alo 182 bağlantısında göz, genel cerrahi, cildiye, psikiyatri, ortopedi, beyin, kardiyoloji, kulak burun boğaz bölümlerinde hiç randevu oluşturulamadığı gibi randevusuz hastaneye gidenler içinde kayıt alınmıyor.

 

HASTANIN KONUMUNA GÖRE RANDEVU TARİHİ DEĞİŞTİRİLEBİLİYOR MU?  

      Hasta yakını H.S. İsimli bir vatandaş ise yakını olduğu hastasını hastaneye götürdüğünde Gastroenteroloji bölümünden Kolonoskopi çekimi için yönlendirildiklerini ilgili çekim için bölümün kendilerine randevu oluşturup 08.03.2023 tarihini verdiklerini anlatıp, bu süreyi aracılarla birkaç öncesine çekme çabalarını ve aldığı sonucu anlattı gazetemize.

 

HANİ SAĞLIKTA REFORMLAR YAPIP ÇAĞ ATLAMIŞTIK

HANİ ŞEHİR HASTANELERİ SORUNLARIN ÇÖZÜM MERKEZİ OLACAKTI, HANİ SAĞLIKTA REFORMLAR YAPIP ÇAĞ ATLAMIŞTIK, HANİ KİMSE KAPIDAN GERİ ÇEVRİLMEYECEKTİ,

HANİ BU ÜLKEDE SAĞLIK ÜCRETSİZDİ?

Kısaca, yaşarsan bu kapı o tarihte sana açık olacaktır denilerek sağlıkta yaşananlara bakıp bir adım yol alamadığımız gün gibi ortadayken, kadro sıkıntısı, doktor sıkıntısı ve birde malzeme ve makine sıkıntısı ortaya çıktı.

Kapanan hastanelerimizdeki malzeme ve filim vs. makineler nerelere gittiler acaba?

HABER. MEHMET DUMAN

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.