DOLAR 32,7892 0.87%
EURO 35,3019 0.84%
ALTIN 2.467,601,45
BITCOIN 21689292,30%
HERGÜN BİR AYET BİR HADİS

HERGÜN BİR AYET BİR HADİS

4 Nisan 2022 15:35
HERGÜN BİR AYET BİR HADİS

Okunma: 42 kez okundu.

 HERGÜN BİR AYET BİR HADİS

  • GÜNÜN AYETİ KERİMESİ

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرّحِيمِ

بَلٰى مَنْ اَسْلَمَ وَجْهَهُ لِلّٰهِ وَهُوَ مُحْسِنٌ فَلَهُٓ اَجْرُهُ عِنْدَ رَبِّه۪ۖ وَلَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ۟ ﴿١١٢﴾

{112} Hayır, gerçek böyle değildir! Kim, söz ve davranışlarında Allah’ı görüyormuşçasına, en azından Allah’ın kendisini sürekli gördüğünün şuuru içinde iyiliği şiar edinerek bütün varlığıyla Allah’a yönelip O’na teslim olursa, onun mükâfatı Rabbinin yanındadır. Böylelerine hiçbir korku olmayacak, asla bir üzüntü de duymayacaklardır.

( BAKARA – 112 )

GÜNÜN HADİSİ ŞERİFİ

“İhsan, Allah’ı görüyormuşsun gibi ibadet etmendir. Her ne kadar sen O’nu görmüyorsan da O seni elbette görüyor.”

(Buhârî, İman 37; Müslim, İman 57)

♾♾♾♾♾♾

ESSELAMÜ ALEYKÜM

Cennet ne sadece Yahudilere ne de Hristiyanlara aittir. İşin gerçeği şudur: Cennete varmak isteyen, Allah için kendini günah kirlerinden temiz tutmalı, nefsini her türlü şirk emarelerinden temizleyerek ihlas ve samimiyetle Allah’a yönelmelidir. Allah’ın birliğini gerçek manada tanımalı ve bilmelidir. Bu halinde de Allah’ı görüyormuş gibi kendini sürekli Allah’ın huzurunda hissetmeli, yaptığı her ibadeti de temiz bir kalp ile ve her yönüyle güzel bir şekilde yapmaya gayret göstermelidir.

Allah’ın cennetini lütfedeceği kullara hiçbir korku yoktur, mahzun da olmayacaklardır. Onlar korktuklarından emin, umduklarına nail olan kimselerdir.

İman, ihlas ve ihsan boyutları ile İslâm, gönüllerin kuru bir arzusu değil, o heva ve hevesleri silip temizlemekle, emredilenleri yapıp yasaklardan kaçınmakla ulaşılacak bir gayedir.

(Ömer Çelik Tefsiri)

Rabbimiz bizleri ihlas içerisinde her daim onun huzurunda olduğumuzu aklımızdan çıkarmadan yaşayıp ibadet eden muttaki kullarından eylesin…🕋

MURAT AKGÜL

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.