DOLAR 32,4098 0.15%
EURO 34,5639 0.35%
ALTIN 2.458,480,83
BITCOIN 21134503,51%
İBRAHİM ERDOĞAN’DAN GÜNÜN EN ANLAMLI AÇIKLAMASI

İBRAHİM ERDOĞAN’DAN GÜNÜN EN ANLAMLI AÇIKLAMASI

8 Mart 2022 14:04
İBRAHİM ERDOĞAN’DAN GÜNÜN EN ANLAMLI AÇIKLAMASI

Okunma: 228 kez okundu.

 

 AGSYD’DEN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ PAYLAŞIMI

8 Mart Dünya kadınlar günü için yapılan paylaşımlarda kısa ve anlamı bakımından en dikkat çekeni Anadolu Gazeteciler ve spor yazarları derneği genel başkanı İbrahim Erdoğan’dan geldi.

Erdoğan yazılı olarak yaptığı paylaşımda,

PARDON, KUTLAMA MI DEDİNİZ?

8 Mart 1857…

Kadın emekçiler çalışma koşullarının iyileştirilmesi için canları pahasına mücadele veriyor VE ABD’deki bir tekstil fabrikasında 120 kadın yanarak hayatını kaybediyor.

8 Mart 2022

Aradan tam tamına 165 yıl geçmiş, ne hazindir ’ki günümüzde sadece kadınlar değil;

tüm insanlık, hem bedenen hem de ruhen acımasızca yanıp kavrulmaya devam ediyor.

BAŞKA SORUMUZ YOK!..

Paylaşımıyla son noktayı koymuş oldu.

MEHMET DUMAN’DAN 8 MART KADINLAR GÜNÜ AÇIKLAMASI

      Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir açıklama da Anadolu Gazeteciler Federasyonu genel merkez yönetim kurulu üyesi ve Elazığ şube başkanı Mehmet Duman’dan geldi. Gazetemiz Onuncu köy ’ün Genel Yayın yönetmenliğini de yapan Duman yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Her canlıyı doğuran bir Anne olduğuna göre, onlar olmadan Dünya ve insanlığın olmayacağını idrak edemeyen bazı zihniyetler kadına kıymakla, yakıp, yıkıp, kesmekle, her türlü işkenceyi uygulamakla kendilerine göre yeni bir dünya oluşacağını zannediyorlar.

Oysa Peygamber Efendimiz “Anne Cennet kapılarının ortasındadır” (İbn Hanbel, V, 198); “Cennet annelerin ayakları altındadır” (Nesâî, Cihad, 6) buyurmuştur.

İçerisinde bulunduğumuz bilim ve teknoloji çağında yaşanan savaşların gelecek adına atılan imza olamayacağını, eğer savaşta kadınlar, çocuklar, masum insanlar hayatlarını kaybediyorsa bu hesap elbette günü geldiğinde Bağdat’tan dönecektir dedi.

Duman açıklamasında günün anlamı bakımından kadınlarımızın, çocuklarımızın, Annelerimizin kıymetini bilip onlara sevgiyle yaklaşıp ellerini öpüp hayır Dualarını almanın en güzel hediye olduğunu söyleyerek, Dünya kadınlar gününün kadınlarımıza, çocuklarımıza sahip çıkıp, düşene, mağdura, yetime, öksüze el uzatmakla anlam kazanacağını sözlerine ekledi.

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.