DOLAR 32,1890 0.01%
EURO 35,0445 0.53%
ALTIN 2.445,83-0,63
BITCOIN 2220535-0,90%
İCRA YOLU İLE, ÇOCUK TESLİM UYGULAMASI SON BULUYOR…

İCRA YOLU İLE, ÇOCUK TESLİM UYGULAMASI SON BULUYOR…

3 Nisan 2022 17:21
İCRA YOLU İLE, ÇOCUK TESLİM UYGULAMASI SON BULUYOR…

Okunma: 88 kez okundu.

Çocuk teslimi ve çocukla kişisel ilişki kurulması işlemlerinin İcra Müdürlükleri tarafından yerine getirilmesine ilişkin uygulama yerine bu işlemlerin Adalet Bakanlığınca kurulan Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlükleri tarafından yerine getirilmesine yönelik uygulama, 4 Nisan 2022 Pazartesi günü aralarında Elazığ’ın olduğu 11 il merkezinde başlıyor.

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, “Daha önce İcra Müdürlükleri aracılığıyla yürütülen çocuk teslimi işlemleri, 7343 sayılı Kanun uyarınca çocuk teslimi ve çocukla kişisel ilişki kurulmasına dair işlemler 4 Nisan 2022 tarihi itibariyle artık Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlükleri tarafından yerine getirilmeye başlanacak. Elazığ da uygulamanın başlayacağı pilot iller arasında yer alıyor. Biz Elazığ Cumhuriyet başsavcılığı olarak, Elazığ Valiliğimizin de desteğiyle çocuk teslim mekanlarını oluşturup kullanıma hazır hale getirdik. Boşanmış anne babalar, yarından itibaren çocuklarını artık icra yoluyla değil; Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğümüze bağlı psikologlar eşliğinde ‘Çocuk Görüşme Merkezinden’ teslim alacak ve bu merkezde çocuklarıyla görüşebilecekler. Bu işlemler için herhangi bir harç veya ücret de ödemeyecekler” denildi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.