DOLAR 32,1957 0.04%
EURO 35,0396 0.12%
ALTIN 2.503,26-0,27
BITCOIN 22855965,99%
İZMİR UÇAĞI NEREDE KALDI ?

İZMİR UÇAĞI NEREDE KALDI ?

9 Şubat 2022 12:53
İZMİR UÇAĞI NEREDE KALDI ?

Okunma: 187 kez okundu.

      Bilindiği üzere daha önce haftada iki defa yapılan ancak yoğun talebe rağmen ihtiyaçlara cevap vermekte sıkıntı yaşayan uçak şirketleri gerçeği fazla sorgulanmayan ve ilin vekilleri tarafından hiçbir çaba gösterilmeden iptal edilen Elazığ-İzmir uçak seferlerinin ne zaman başlayacağı muamması devam ediyor.

Son seferini 26 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştiren İlgili hava yolu şirketi uçuşların ne kadar süreyle iptal edildiğine dair bir açıklama yapmazken ekonomik sıkıntıları bahane göstermişti.

İlgili şirket ayrıca,

Destek merkezi sosyal medya hesabından seferlerin neden iptal edildiğini soran bir kullanıcıya “Merhaba, Elazığ – İzmir direkt uçuşlarımız operasyon el nedenlerle iptal edilmiştir. Dilerseniz web sitemiz ve mobil uygulamamızdan İstanbul aktarmalı uçuşlarımızı inceleyebilirsiniz. İyi günler dileriz.” cevabını vermişti.

ONUNCU KÖY DİYOR Kİ

      Yıllar önce yerleşke ve pist sıkıntısı çeken Elazığ Hava alanının uzun yıllar süren çalışmalarla yeni bir terminal binasına, yeni bir piste ve yönünün değişmesinde hizmette sınır yok, hemşerilerimizin ayağına hizmeti getirdik diyenler bugün niye sus pus oldular bilemiyoruz.

Fuarlar, çeşitli organizasyonlar ve ticaretleri için Türkiye’nin üçüncü büyük şehrine ulaşımda büyük sıkıntı yaşayan işadamları ve diğer yolcular iki şehir arasındaki yolculuğu ya karayoluyla ya da bin bir eziyete katlanıp uzun saatler süren aktarmalı uçak seferleriyle yapmaktadırlar.

Tek pistin yeterli olmadığı savunularak ikinci pist çalışmaları kapsamında aylar önce geçici süreyle ulaşıma kapanan Elazığ hava limanında İzmir seferleri hakkında her hangi bir olumlu gelişme yaşanmazken, Ankara seferlerinin ise bazı günler yapılmaması ve günlük iki defaya düşürülmüş olması yaşanan sıkıntının bir başka boyutu.

Açıldığında bölgenin cazibe merkezi yolunda ilerleyen Elazığ için gelişimine güç katacaktır denilerek bölgenin Tek sivil hava limanı olma özelliğini taşıdığı savunulan Elazığ hava limanından pervaneli küçük uçaklarla yapılan Adana seferlerine sessiz kalmamız bugün karşımıza büyük şehirlere ulaşımda da rahatça çıkmaktadır.

      Onuncu köy olarak seslenmek istiyoruz, Doğu’nun kalesi, geçiş limanı, yurdumun yarım adası, medeniyetler ve kültür başkenti Elazığ’a yapılan bu haksızlığı bir an evvel çözün.

Bu şehirdeki hava limanını, bazı şehirlerde hava alanı var yolcusu yok sözleriyle kenara itemezsiniz. Bu eziyeti bu Aziz millete reva göremezsiniz.

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.