DOLAR 32,7274 0.66%
EURO 35,2533 0.7%
ALTIN 2.459,721,13
BITCOIN 21747822,27%
KALDIRIM YOKSUNU BİR BULVAR

KALDIRIM YOKSUNU BİR BULVAR

28 Şubat 2022 09:31
KALDIRIM YOKSUNU BİR BULVAR

Okunma: 70 kez okundu.

 

 

FATİH AHMET BABA BULVARI KABINA SIĞMIYOR

Önce Fatih Ahmet Baba bulvarının nerede olduğunu anlatarak çözüm bekleyen noktalarına değinmek istiyoruz.

Fatih Ahmet Baba Bulvarı konum itibariyle Atakent, Sürsürü, Cumhuriyet, Çayda Çıra, Abdullah paşa, Hilal kent ve birçok mahalleyi birbirine bağlayan ve bağlayacak şehrin çok önemli bulvarlarından birisidir diyebiliriz.

Güney çevre yolundan başlayan, Malatya yolundan Keban yoluna ve çayda çıra mahallesine kadar yaklaşık on kilometre uzantısı olan araç ve yaya yoğunluğunun çok fazla olduğu şehrin yeni merkezi olarak lanse edilen Beyzade Efendi bulvarına bağlı olan Fatih Ahmet Baba Bulvarı adeta kaldırım yoksunu.

Bulvarın konum itibariye hak ettiği değer günden güne önem arz ederken trafik yoğunluğunun fazla yaşandığı ya da ana arterlerin kapalı olduğu durumlarda alternatif bulvar olma özelliğiyle de önem arz etmektedir.

Bulvarın önemi ve yeni şehir merkezinin bu alanda oluşmasından dolayı bu bulvarda zaman zaman sıkıntılar yaşanması normal görünse de geçici çözümlerden ziyade kalıcı çözümlerin uygulanması gerektiğine şahit olduk.

 ONUNCU KÖYÜN GÖRDÜKLERİ

      Gazeteniz onuncu köy Elazığ’ın sorunları hepimizin sorunlarıdır diyerek yola çıkınca böylesine önem arz eden bulvarda insanların yürüyecek kaldırım bulamamasına şahitlik ederken bu görüntüye ait çektiği resimlerle sayfalarına taşıdı.

Ayrıca geçmiş yıllarda genel yayın yönetmenimiz Mehmet Duman’ın çeşitli gazetelerde yazdığı köşe yazılarında bu konuyu gündeme getirip çözüm odaklı çağrıları görmezden gelinip konu günü kurtarma operasyonlarıyla şu ana kadar kapalı tutuldu.

Özellikle Cumhuriyet mahallesinde bulvar üzerinde ikamet eden mahalle halkı, yol kenarlarına park eden araçların varlığıyla olmayan kaldırımların bizlere yaşattığı sıkıntının giderilmesi için sesimiz olun derken, yeni bir şehir için kolları sıvayan belediye başkanımız kalıcı çözüm beklediklerini ifade ettiler.

 SORUNLARI SAYFALARA TAŞIMAK BİZDEN ÇÖZÜM BELEDİYEMİZDEN

Yukarıda konumunu ve üzerinde taşıdığı yükü dikkate alarak Fatih Ahmet Baba Bulvarı üzerinde Şehir halkının yürümesinde en önemli güzergâh olan kaldırımlar maalesef 25-30 cm. ye kadar düşmektedir.

Bulvar üzerinde yaptığımız gözlemde orta refüjdeki ağaçların aynı hizada ve sorun teşkil etmeyeceğini gördük. Ayrıca orta refüjün ebat olarak yer, yer iki, üç hatta dört metreye kadar oluştuğunu gördük. Belediyemizden beklentimiz Keban yolunda ve Yahya Kemal Caddesi üzerinde yapılan çalışmalar örnek alınarak bulvardaki orta refüjün ağaçlar dikkate alınarak kaldırılıp artan payın kaldırımların genişlemesinde kullanılmasıdır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.