DOLAR 32,1916 0.02%
EURO 35,0137 0.43%
ALTIN 2.450,55-0,44
BITCOIN 2245981-0,56%
KAMU SAĞLIK-SEN’İN MOBBİNG KONUSUNDAKİ BASIN AÇIKLAMASI

KAMU SAĞLIK-SEN’İN MOBBİNG KONUSUNDAKİ BASIN AÇIKLAMASI

7 Nisan 2022 20:52
KAMU SAĞLIK-SEN’İN MOBBİNG KONUSUNDAKİ BASIN AÇIKLAMASI

Okunma: 88 kez okundu.

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI

05.04.2022 tarihinde Fırat Üniversitesi Hastanesinde bulunan sendikamız üyelerinin sorunlarını görüşmek için Başhekimlikte olan toplantıya katıldık. Yaklaşık 1 saat süren toplantı sonucunda Başhekimlikten ayrıldıktan sonra, Hastane İdari Yöneticilerinden M.C. toplantıya katılan Sendika üyelerimizi odasına çağırmış ve tehdit ederek, mobbing uygulamıştır.

Sendikamız tarafından düzenlenen toplantıya katıldıkları için baskı kurmuş ve azarlamıştır. Konu ile ilgili sendika yönetimine bilgi verilmesi üzerine sendikamız yönetimi tarafından kendisiyle görüşmeye gidilmiş ve görüşmede esnasında Sendika Yönetimine karşı hakaret etmiş, tehditler savurarak Kamu Sağlık-Sen ‘in faaliyetlerini engelleyeceğini ve izin vermeyeceğini söyleyerek, bağırarak üzerine yürümüş, güvenliği çağırarak taşkınlık çıkarmış, yeni göreve başlayan güvenlik görevlisi de “lan” kelimesini kullanarak üzerine yürümüş ve Başhekimlik Korumalarının dirayetli, profesyonel müdahaleleri sonucu olay sona ermiştir.

Sağlık Çalışanlarımızın anayasal hakkı olan Sendika hakkını ihlal eden, sendika ayrımı yapan, zor şartlarda görev yapan Sağlık Çalışanlarımıza tehdit ve hakaret eden bu idareci hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Ayrıca Başhekimlik ve Rektörlüğe şikâyetimizi yaptık. Konu ile ilgili tüm yasal haklarımızı sonuna kadar arayacağız.

Sağlık Çalışanlarımıza mobbing uygulayan, tehdit ve hakaret eden idarecileri esefle kınıyoruz. Hukuk önünde en ağır cezayı alması için elimizden geleni yapacağız.

Sağlık Çalışanlarımıza yönelik her türlü baskı, mobbing ve ayrıştırma ile sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Not: İlgili makamın cevap hakkı saklıdır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.