DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21520711,61%
Kapalıçarşı Esnafı Bakımsızlıktan ve İlgisizlikten Şikayetçi..!

Kapalıçarşı Esnafı Bakımsızlıktan ve İlgisizlikten Şikayetçi..!

9 Şubat 2022 15:06
Kapalıçarşı Esnafı Bakımsızlıktan ve İlgisizlikten Şikayetçi..!

Okunma: 184 kez okundu.

Bakımsız Kapalı Çarşı…

1928 yılından beri Elazığ’ımıza hizmet veren ve bünyesinde birçok esnafı barındıran Kapalıçarşı, Geçmiş Dönemlerde ‘de Elazığ Belediyesi tarafından; Kapsamlı bir bakıma alınmış; eski ve yıpranmış çatı sökülerek, çatısı tamamen yenilenmişti…

Elazığ Belediyesi Projeleri dahilinde olan ve Elazığ Belediyesi  Tarafından yapılan, Kapalıçarşı Restorasyon projesi içerisindeki 116 dükkanın dış cephesinin tek tip ahşap kaplama, kaldırım yenileme, aydınlatma ve çatı tadilatı işleri 2019 yılında başlamış ve tamamlanmıştı.

” Milletin sesi onuncu köy ” Gazetesi olarak,  Tarihi bir yapıyı restorasyonla güzel  hale getirdikten sonra, onu muhafaza etmek de bir o kadar önemli ve değerli olduğunu düşünüyoruz.

Elazığ’da yaşayan Vatandaşlarımızın dışında Özellikle  İl Dışında yaşayan Elazığlıların en Fazla rağbet gösterdiği yerlerin başında gelen Alışveriş yapanların en önemli uğrak noktalarından biri olan Kapalıçarşı, bu günlerde bakımsızlığa terkedilmiş gibi duruyor. Alışveriş esnasında gözümüze çarpan ve çekmiş olduğumuz fotoğraflardan da görüleceği gibi, çarşı bakımsız haldedir ve Esnaf bu durumdan şikayetçidir.

Kaldırım işgallerinin had safhaya ulaştığı çarşı içindeki bazı noktalarda, üç kişi yan yana geçemeyecek kadar daralan yollar dikkate çarparken, dükkanların ahşap dış cephelerinde sorunlar yaşanmaya başlamış gözüküyor.

Tadilat projelerinde bulunan hatalardan kaynaklı olarak, çarşıya bazı noktalardan günışığı girişi kesilince, aydınlatma ve elektrik faturaları kabaran esnaf, haliyle gelen elektrik faturalarından dolayı bir hayli sıkıntıdadır..

İlgililerin, Elazığımız ‘ın bir değeri olan Kapalıçarşı Esnafının  sesine kulak vermelerini, önümüzdeki günlerde yapılması planlanan Bakırcılar Çarşısı dış cephelerinin giydirilmesi projesinde daha dikkatli olunmasını, ” Milletin sesi onun köy ” Gazetesi  olarak Esnaflarımızın bu konudaki  talep ve Şikayetlerini  Dile getiriyoruz

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.