DOLAR 32,2009 0.06%
EURO 35,0133 0.05%
ALTIN 2.504,59-0,22
BITCOIN 22862885,71%
YETKİLİLERİ TEKRAR GÖREVE DAVET EDİYORUZ; NE OLACAK BU KAVŞAĞIN HALİ…?

YETKİLİLERİ TEKRAR GÖREVE DAVET EDİYORUZ; NE OLACAK BU KAVŞAĞIN HALİ…?

28 Şubat 2022 09:40
YETKİLİLERİ TEKRAR GÖREVE DAVET EDİYORUZ; NE OLACAK BU KAVŞAĞIN HALİ…?

Okunma: 502 kez okundu.

Bu ”Tehlikeli Kavşakta” geçmişten bu güne maddi hasarlı, yaralanmalı ve ölümlü  birçok kazalar meydana gelmiştir, bu kazaların son bulması adına; Yetkili Kurum ve görevlilerini önlem alınması adına göreve davet etmiştik, ve uyarımızı tekrarlıyoruz, önlem alınmadığı takdirde; bundan sonraki süreçte bu kavşakta oluşacak kazaların sorumluğunu kim üstlenecek..?

Bir ay önce ilk sayımızda Manşetten duyurduğumuz ” Kavşak Küçük Tehlike Büyük” Haberimizde;

”Elazığ Diyarbakır karayolu üzerinde Bahçekapı (Şintil) köyüne dönüş sağlayan Dönüş Adası Kavşağı’nda ışıklandırma olmadığı için, trafik açısından büyük tehlike oluşturuyor. Buradan dönüş yapmak isteyen sürücülerin, bir cep olmaması nedeniyle mecburen sol şeritten dönüş yapması trafik akışını sıkıntıya düşürürken kazalara da davetiye çıkarıyor. ve çok sık kazalar meydana gelmektedir. Özellikle yağışlı ve sisli havalarda görüş mesafesinin en alt seviyeye düştüğü zamanlarda kaza riskinin çok daha büyük olduğu net olarak görülmektedir.” demiştik.

”Bölgede bulunan köylerde yaşayan vatandaşların da kullandığı Kavşak, Karayolları 8. Bölge Müdürlüğünce bu bölgeye yapılacak cep ile sıkıntıya çözüm getirebilir. Orta refüj yapımı ile birlikte sıkıntının yok edilmesi ve kavşakta herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması adına ışıklandırma yapılması ve trafiğin rahatlatılarak riskin ortadan kaldırılması sağlanmalı. Bunun yanında bölgede ki iki köyden çıkış yapan araçların da bu kavşağı kullanma adına ters istikamette kısa bir süre seyretmeleri de olumsuzluk yaratıyor. Bu olumsuzlukların Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü Trafik Şubesince gerekli çalışmaların yapılarak giderilmesi hem trafiği rahatlatacak hem de olabilecek kazaların önüne geçilmesini sağlayacak” ifadelerini kullanmıştık.

Aradan geçen yaklaşık bir aylık süre zarfında herhangi bir çalışmanın olmadığı gibi, herhangi bir açıklama yapılmaması nedeniyle uyarımızı tekrarlıyoruz…

Trafikte çok uzun araştırmalar ve incelemelerin sonucunda belirlenen kuralların uygulamaya konulmasında ki tek amaç kazaların önlenmesi, araç ve yaya trafik akışının güvenli bir hale getirilmesini sağlamak. Ancak Bahçekapı ( Şintil ) Köyünün Dönüş Adası Kavşağı mevcut şekliye çok büyük tehlike arz ediyor, bu dönüş adası Kavşağının işlevselliğinin artırılması, olumsuzlukların giderilmesi adına ivedili bir şekilde ışıklandırma yapılması gerekmektedir.

Dönüş Adası Kavşağının daha güvenli ve emniyetli bir yapıya kavuşturulması, olabilecek kaza risklerinin ortadan kaldırılması adına yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Dönüş ada Kavşağından sola dönüş yapacak olan araçların kullanımı için gidiş ve geliş yönünde ceplerin yapılması, bölgedeki köylülerin kullanmak için yola çıktıklarında kısa sürelide olsa ters istikamette seyrinin önüne geçilmesini sağlamak adına, yapılabilecek ışıklandırma çalışması ile bu sıkıntı ortadan kaldırılmalıdır.

”Bölgede ki köylerde oturan vatandaşlar ile bu kavşaktan dönüş yapan sürücüler; Kavşakta ışıklandırma olmadığı için burada gerçekten çok kazalar oluyor. Kavşağın ışıklandırmayla birlikte cepli kavşak haline dönüştürülmesi  ile rahatlayacağını ve kazaların önüne geçileceğini söyleyerek, İlgili kurumların burada gerekli düzenlemeleri yapmaları ve kavşağı daha güvenli bir hale getirmelerini istiyoruz. Böylece hem kavşağın güvenliği artmış olacak hem de akışta ki trafik hiçbir riske maruz kalmayacak.” dediler. Bizde ” Milletin sesi onuncu köy ” Gazetesi olarak, ”KAVŞAK KÜÇÜK TEHLİKE BÜYÜK ” diyerek Uyarımızı tekrarlayarak yetkilileri göreve davet ediyoruz, ve konunun takipçisi olacağımızı bildiriyoruz.. ve ”YETKİLİLERİ YENİDEN GÖREVE DAVET EDİYORUZ.”

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.