DOLAR 32,9019 0%
EURO 35,8907 0.01%
ALTIN 2.542,350,31
BITCOIN 2219303-1,08%
KURUMLARIN DERİN UYKUSU…

KURUMLARIN DERİN UYKUSU…

20 Şubat 2022 13:51
KURUMLARIN DERİN UYKUSU…

Okunma: 89 kez okundu.

Yakın zamanda açılan Elysium Park Alışveriş Merkezi önünde, Deli Dumrul misali gelişmeler yaşanırken yetkili kurumların üç maymunu oynamaları dikkatlerimizden kaçmıyor…

Açılışının üzerinden yaklaşık bir ay geçmesine rağmen, Elysium Park Alışveriş Merkezi önünde gerçekleşen uygulamalar ve bunlardan daha vahim olarak ilgili kurumların vurdumduymazlığı, gazetemize ulaşan şikâyet telefonları ile had safhaya ulaşıyor.

Bazı büyükşehirlerde bir dönem yaşanılan, mahalle aralarında veya müsait olan yerlerde park etmek isteyen vatandaşlarımızın yanına gelip ücret isteme olayları, Belediyelerin sıkı ve etkili denetimleriyle sonlandırılmış, bu alanların kontrolü Belediye şirketlerine geçerek, Kamuya da ciddi bir kaynak sağlamıştır.

“Vale” olayı bir işletmeye ya da mağazaya geldiğinizde, siz araçtan inince, görevli olan personelin (Vale) aracı otoparka götürme hizmetidir. Sizin işiniz bittiğinde görevli size tekrar aracı getirir. İster harçlık verirsiniz ister ise herhangi bir ödeme yapmazsınız. Bu işletmenin bir hizmetidir. Buna benzer güzel uygulamalar ilimizde bazı işletmeler tarafından başarıyla uygulanmaktadır.

Son olayda Elazığ Elysium Park Alışveriş Merkezi giriş kısmında, özellikle HuQQabaz kafe önünde ortaya çıkan tablo, Vale hizmetinden çok, “Değnekçilik” deyimiyle daha çok örtüşüyor. Malum yola bırakılan dubalarda Değnekçi Noktası yazacak halleri olmadığı belli oluyor.

Kamu malı olan, belli bir yoğunluğu taşıyan, park yasağı olan yol üzerinde kısa süreli indi bindi yapılacak güzergâhı gasp edip birde buradan para alan zihniyete karşı, sorumluluğu olan kamu kurumlarını görevlerini yapmaya davet ediyoruz. Bu keyfiliğe son verilmediği takdirde, ilimizin başka noktalarında da bu ve buna benzer hadiselerin örnek olarak yaşanmayacağını; tatsız durumların doğmayacağını kimse garanti edemez.

İl genelinde esnaf tarafından işgal edilen kaldırımlara, yol kenarı tek şerite park yapma alışkanlığından sonra, park edilen araçtan başka bir isim ya da hizmet adı altında keyfi ücret istenmesi tam anlamıyla kötü gidişatın son geldiği noktadır.

Şehrimizin bu aktif ve göz önündeki noktasında, keyfi olarak gerçekleştirilen bu uygulamaya süratle son verilmesini,  Elazığ halkı adına da yetkili kurumların görevlerini yapmasını talep ediyoruz.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.