DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21529341,75%
MADEN İHALESİNE KATILMAYAN; TSO BAŞKANI, ASİLHAN ARSLAN’DAN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ…

MADEN İHALESİNE KATILMAYAN; TSO BAŞKANI, ASİLHAN ARSLAN’DAN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ…

22 Nisan 2022 17:55
MADEN İHALESİNE KATILMAYAN; TSO BAŞKANI, ASİLHAN ARSLAN’DAN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ…

Okunma: 299 kez okundu.

Uzun zamandır Elazığ kamuoyunu meşgul eden, MTA tarafından bulunan Cumhuriyet tarihinin en büyük maden rezervlerinin, İşletilmesi için TSO Başkanı Asilhan Arslan Öncülüğünde ”Elazığ Girişim Grubu A.Ş.” kuruldu ve tüm kamuoyu tarafından taraflı tarafsız her kesimden destek gördü ve Elazığ’da siyaset üstü bir platform oluştu ve tüm siyasi parti temsilcileri bu oluşuma destek verdi. Günlerce, haftalarca, aylarca  ciddi çalışmalar yapıldı ve emek verildi Elazığlılara ”UMUT” verildi.

Bu gün gerçekleşen Maden’deki, maden Rezervlerinin ihalesini PORT madencilik A.Ş. kazandı, TSO başkanı Asilhan Arslan’ın öncülüğündeki ”Elazığ Girişim Grubu A.Ş”nin bu ihaleye katılmaması kafalarda soru işaretleri bıraktı TSO başkanı Asilhan Arslan’dan tüm kamuoyu açıklama bekliyor. ”Elazığ Girişim Grubu A:Ş” bu ihaleye neden katılmadı..?

Bu şehrin insanlarının; bir çok konuda olduğu gibi yine yaşadıkları hayal kırıklığına mı,  yoksa yine boşa giden emeklerine mi yansın, yoksa sizlerin beceriksizliğinize mi ? ya temsil ettiğiniz koltukların hakkını verin yada istifa edip bırakın…

Onuncu köy olarak bu haftaki sayımızda konuyu manşet haberimiz olarak gündeme taşımıştık, Elazığ’ın iktidar kanadının Maden’de olmamasına dikkat çekip, sakın bu ihale kaptı kaçtı olmasın diyerek endişelerimizi yazmıştık. Bunları yazarken bir anlamda Elazığ girişim gurubu için şehir adına tüm kamuoyu gibi bir nevi arkalarında durmuştuk.

Milletin sesi olarak doğru ve doğruluktan yana olma amacımızın bize verdiği sorumluluk dahilinde milletin beklentisi olan sorulara cevap vermeniz yaşanan süreci, varsa gösterilen sopayı ya da teklif edilen olduysa güzellikleri çıkıp açıklamanızdır.

İhale şartlarının önceden belirlenmesi nedeniyle hazırlıkların buna göre tamamlanması gerektiğini, istenen teminat mektuplarının hazırlanmasını, makine parkı vs, şartları yerine getirmenin ne olduğunu bizlerden daha iyi bildiğinizi her daim dile getirmenizi de dikkate alarak yaşadığınız sıkıntıları bu millete anlatma borcunuzun olduğunu belirtmek istiyoruz.

Merak ediyoruz ve soruyoruz, böylesine uzun soluklu ve Cumhuriyet tarihinin en büyük rezervi olan ihaleye madencilik üzerine faaliyet gösteren  binlerce şirket varken neden sadece iki firma katıldı. Göz dağımı verildi, davetiyemi sunuldu?

İhaleye katılan firmalara baktığımızda kazanan firmanın, son günlerde bazı ulusal kanallarda çeşitli yakıştırmalar yapılan müteahhit firmalarla olan bağı dilden, dile konuşulmaya başlanmasına sizin sesinizden bir açıklama gelmeyecek mi?

Milletin sesi olmaya gayret eden onuncu köy, Hisse karşılığı kurduğunuz oluşuma davet ettiğiniz ve ortak dediğiniz kişi ve kuruluşlara karşı ihale öncesi taahhüdünüz ne oldu, ihale sonrasında ne olacak?

Bir nasihat da bizden olsun diyerek, bu şehirde asılı olan tabelalarda birden fazla isim yoksa eğer bize çuvaldız değil daha büyüğü lazım.

Buyurun söz meclisin.

 

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.