DOLAR 32,2009 0.06%
EURO 35,0133 0.05%
ALTIN 2.504,59-0,22
BITCOIN 22862885,71%
MAHALLE MUTFAĞI

MAHALLE MUTFAĞI

9 Şubat 2022 12:47
MAHALLE MUTFAĞI

Okunma: 184 kez okundu.

 

Türkiye tarihinin belki de en yüksek enflasyonuyla mücadele eden Ülkemiz neredeyse iki günde bir benzine ve motorine gelen zamlarla şampiyonluğa koşarken, özellikle elektrik, doğalgaz ve temel tüketim mallarında yaşanan yüksek oranlı girdi maliyetlerinin vatandaşa yansımasıyla boğuşunca ekonomik bunalım kaçınılmaz oldu.

Özellikle dar gelirli ve kırsal kesimlerde yaşayan vatandaşlar için öteden beri gerek Kızılay gerekse diğer dernek ve vakıflar her türlü desteği ulaştırma da devlet babayı yanlarında hissedince pek sıkıntı yaşamıyorlardı.

EKONOMİK SAVAŞTA AYRIMCILIK OLMAZ

      Yaşadığımız toprak, yurdumuz, milletimiz, vatanımız, bayrağımız bir diyerek savaşların sadece kimyasal silahlar, bombalar ya da cephelerde olmadığını işgallerle çözülemediğini belirten onuncu köy, Afrika’da yaşayan aç insanlar, yaşadığımız deprem ve diğer tabii afetler için bu millet yeri geldiğinde nasıl tek yürek tek beden olabiliyorsa küresel olarak yaşanan ekonomik krizde de hep birlikte destek savaşını başlatabiliriz diyor.

Çünkü bu savaş zengin fakir ayırımı yapmadan, küçük büyük demeden hep birlikte oluşacak gücün sonunda kazanılabilecektir. Zengin işyerindeki Elektriği, doğalgazı, vergisini öderse çark dönecek, fabrikalar üretim giderleriyle başa çıkarsa işsiz kalınmayacak, askıda bir ekmeğe destek çıkılırsa amcam, teyzem, ablam akşam evinde çorbasına katık yapacaktır.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ KAPSAMINDA YAPILANLAR

Sosyal projeler kapsamında hizmet etme yarışına giren bazı belediyeler, halk ekmek olarak ürettikleri ekmeği vatandaşa cüzi bir ücret karşılığında ulaştırırken, kış mevsiminin zorluklarını da dikkate alarak bazı belediyeler ise bünyelerinde oluşturdukları mutfak tırlarla üç çeşit yemeği üç buçuk liradan vatandaşın ayağına sıcak olarak götürme ya başladılar.

Sunulan bu hizmetlerin yanına mahalle bakkalı, mahalle yemek büfeleri, yakacak yardımları, kirlilikle hep birlikte mücadele, sokak hayvanlarına destek, engelsiz eğitim, üniversite gençlerine sıcak çorba ikramları, öğrenci bursları, sınava hazırlık kursları, üreticilerin pazarlama sıkıntısı çektiği malları için diğer belediyelerle işbirliği içerisinde pazar oluşturma gibi binlerce proje üretilebiliriz.

Bir filede bizden olsun diyerek vatandaşın kapısına almakta zorlandığı, sebzeyi meyveyi bırakabilir, günün erken saatlerinde okuluna koşan çocuklarımıza sıcak poğaçalar ulaştırabiliriz.

SONUÇ OLARAK

Başardık yine başarabiliriz diyoruz, el ele vererek, destek olarak, sen ben demeden bu savaştan galip çıkabiliriz. Her şey daha kötüye gitmeden, Vatan, millet bizim diyerek, düşene bir omuz, bir el uzatabiliriz.

Zor günler geçecektir elbet diyerek Allah gücümüze güç katsın diyoruz.

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.