DOLAR 32,1883 0.02%
EURO 35,0303 0.1%
ALTIN 2.499,61-0,42
BITCOIN 22832235,95%
MİLLET BAHÇELERİ DİĞER PARKLAR GİBİ OLMASIN

MİLLET BAHÇELERİ DİĞER PARKLAR GİBİ OLMASIN

28 Mart 2022 16:05
MİLLET BAHÇELERİ DİĞER PARKLAR GİBİ OLMASIN

Okunma: 71 kez okundu.

BİZİM OLANI BİZE VERİN

      Devletimizin gelişmişlik ve yenilenme hamlesi ile başlatmış olduğu işlerin sonucu olarak işlevini yitiren stadyumların boş kalan arazilerinin yanı sıra özellikle şehrimizde terörün yıkımına neden olduğu eski emniyet müdürlüğü binamıza ait arazinin millet bahçesi olarak düzenlenip tekrar milletin kullanımına sunulması düşünce olarak tektir-e şayan olmuştu.

Halkın dinlenip, oturacağı, nefes alacağı, oksijen soluyacağı bu alanlar için her ne kadar benim ve bizim desek te gerçekte böyle olmadığını görüyoruz. Yıllar öncesine baktığımızda Harput’ta başlayan süreçte Balakgazi ve diğer parklarımız milletten alınıp parasıyla hizmet veren işyerlerine dönüşünce şehrin tek dinlenme yeri olan Cemiloğlu parkı ve sonrasında Temizer parkları da bu işleyişe dâhil edilmekte gecikmediler.

Yaz aylarının piknik merkezleri olan Hazar gölü, şehir içi mesire dinlenme alanı ile cip barajı piknik alanı gibi yerler millete hizmet için varlığını sürmeleri gerekirken gezi amaçlı olarak bu alanlara giriş bile paralı hale getirildi.

Kısaca parası olmayan içeri giremez denildi.

Son yıllarda ise adı botanik park diye açıklanan, içerisinde çeşitli aktivitelerin oluşturulacağı dinlenme ve eğlenme amaçlı Elazığ ve mahalle halkına hizmet için yapılacağı anlatılan parkın günümüzde düğün salonu, çay bahçesi, büfe gibi ticari alanlardan oluşan bir mekâna dönüşmesi şehrin kaderi olmasın diyoruz.

ONUNCU KÖYDEN SESLER YÜKSELİYOR

Yapılan çalışmaların ardından proje, ihale, askı, ödenek, hibe, kredi, karar çalışmaları yıllara yaygın olarak uzayıp giden çayda çıra kavşağında ki millet bahçemiz iki yıl önce ancak kullanıma açılabildi.

Sadece yerini ve adını duyup ihtiyaç gereksinimi duyulmayan bu alanın, emniyet müdürlüğümüze yapılan hain saldırının anlam ve önemi dikkate alınarak bir takım çalışmalarla düzenlenmesi hiç kuşkusuz bu alana ziyareti cazip hale getirirdi diyoruz.

Gelecek nesillere aktarılması adına burada düzenlenecek çalışmalar kapsamında etrafının açık olmak üzere, emekli evleri, kitap okuma salonları, şehit anıtları,  şehitlerimiz için hayırseverler çarşısı gibi düşüncelerle zenginleştirilmesi varken yoldan geçerken başını çevirip bakmak kadar ilgi çekmeyen Millet bahçesinin kaderi bu olamaz diyoruz.

Ayrıca önceki yıllarda standardı belirlenerek açılan ve işleyişinde sadece Halk ekmek satış faaliyeti yazılı olan ekmek büfeleri Halk ekmek fabrikasının şehrimizde kapanmasından sonra, her türlü satışa müsait işyeri olarak faaliyetlerine devam etmek zorunda kaldılar. Yaşamlarına yeni bir boyut kazandırma içerisine giren işletmeciler varlığını sürdürme adına alternatifler geliştirince ortaya verilen müsaadeler sonrasında büyüyüp serpilerek, çay bahçeleri, çay ocakları, lokanta olarak gibi faaliyetlere başladılar. Özellikle milletin olan kaldırımlarda oluşturulan bu alanlar şehrimizdeki görüntüye sıkıntı yaratsa da güç oranına göre spor amaçlı yürüyüş alanları bile işgal edildi.

BİZDEN SÖYLEMESİ

    Milletin olanı millete vermek adına milletin parasıyla yapılan millet bahçeleri daha önce verilen parklar, bahçeler, piknik alanları, çocuk oyun parkları gibi rant uğruna peş kes çekilecekse verilen seslerin haykırması yakın olur bizden söylemesi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.