DOLAR 32,9144 -0.02%
EURO 35,9183 0.02%
ALTIN 2.541,540,28
BITCOIN 2220008-1,14%
Elazığ Belediyesi’nin 5 Yılda Yaptığı Vizyon..! Projeler Şehrin Sorunlarını Çözemedi; MİSYONSUZ BAŞKANIN, VİZYON ÇABASI…
  • Elazığ Onuncu Köy
  • Gündem
  • Elazığ Belediyesi’nin 5 Yılda Yaptığı Vizyon..! Projeler Şehrin Sorunlarını Çözemedi; MİSYONSUZ BAŞKANIN, VİZYON ÇABASI…

Elazığ Belediyesi’nin 5 Yılda Yaptığı Vizyon..! Projeler Şehrin Sorunlarını Çözemedi; MİSYONSUZ BAŞKANIN, VİZYON ÇABASI…

5 Aralık 2023 18:17
Elazığ Belediyesi’nin 5 Yılda Yaptığı Vizyon..! Projeler Şehrin Sorunlarını Çözemedi; MİSYONSUZ BAŞKANIN, VİZYON ÇABASI…

Okunma: 541 kez okundu.

Acılar üzerine “birlik beraberlik ”propagandası yapan, halkın dini ve ideolojik değerleri üzerinden siyaset yürüten, halkın parasını gereksiz işlere yatıran ve buna Vizyon projeler diyerek misyon olmadan vizyon anlayışı yüklemeye çalışan Elâzığ belediye başkanı sınıfta kaldı…

VİZYON PROJELER, ŞEHRİN ANA SORUNLARI OLAN; MODERN ŞEHİR OLMA ADINA YENİ İMAR PLANI, SU, ULAŞIM VE ALTYAPI SORUNLARINI ÇÖZÜP HAYATA GEÇİRMEKLE OLURDU…

Göreve başladığı günden itibaren gönül belediyeciliği, sosyal belediyecilik anlayışı gaflarıyla vatandaşın gönlünü kazandığını zanneden ve bunu her fırsatta dile getirerek adeta  halkın akli melaikeleriyle dalga geçer gibi yüzyılın vizyon projeleri adı altında yapmış olduğu elle tutulur gözle görülür iki bina ve iki yeraltı otoparkı dışında anlamsız projelere imza atan Ak Parti Elazığ belediye başkanı Şahin Şerifoğlulları  görev aldığı süre boyunca hangi icraatları yaptı siz değerli Onuncuköy okuyucularımız için derledik. İşte detaylar…..

Sahipsiz kent olarak anılan gakkolar diyarı Elâzığ’da sıkıntılar bitmiyor. Türkiye yüzyılında geçim derdine düşen vatandaş diğer yandan Elâzığ’ın çözülemeyen sorunları ve belediye başkanının egosuyla cebelleşiyor.

EN VİZYONLU PROJE CAM SEYİR TERASI !

Başka illerde yapılmış olan  cam teraslar 270 ile 480 metreyi bulurken Elâzığ’da övgüyle bahsettikleri dördüncü katın balkonunu andıran bir çıkmayı cam teras gibi yutturan Elâzığ belediyesi ,halkın parasını hiçe saymak bir yana dursun halkın canı güvenliğini yok saydığını açıkça gözler önüne seriyor.Elazığ belediyesi tarafından yapılan cam seyir terasının bulunduğu yer uygun  görülmemekle birlikte, Terasın altında süs havuzu olması son derece tehlikeli durumlar yaratabilecek potansiyele sahip. özellikle yaz aylarında havuzdaki suyun buharlaşması terasta pas ve çürümelere yol açacağından teras kullanımında ciddi bir ihmal söz konusu olmakta. Terası yapan firmanın ise, demirleri perçinle tutturması gerekirken işlemi cıvata ile yapmış olması  ve profillerde kullanılan demirler birbirini örtmemesi açıkça görülmekte. Bu durum erken deformasyona yol açacaktır. Yapımda kullanılan cıvatalar ince olduğu ve birbirini karşılamadığı için demirler birbirine denk gelmiyor. Hatta bazı yerlere cıvata bile takılmadığı görülmekte. Bu durumda yapılan terasın gereksiz ve vatandaşın can güvenliğini tehlikeye atan bir yapı olduğu açıkça ortada.

BASIN MÜZESİ TAM BİR FİYASKO..!

Gazeteci Mehmet Topal’ın önerdiği ve kurulmasını istediği, Elazığ Belediyesi’nin Harput Sağır Müftü konağını restore ederek ziyarete açtığı “Basın Müzesi” ni gezenler “Teşebbüs güzel, bina güzel fakat içerik yok” diyerek tepkilerini dile getirdiler. Ziyaretçiler “Bütün sorularımız boşlukta kalıyor. Binaya yazık, masraflara yazık, Harput’a hatta “basına bile yazık” ifadelerini kullandılar. “Bu kadar cahillik olmaz” diyerek tepkilerini dile getiren müze ziyaretçileri “Adına “Müze” dedikleri bu yerde basın adına hiçbir şey yok. Harput ile Elazığ ile tarih ile kültür ile basın ile ve hatta Müze anlayışı ile resmen dalga geçilmiş. Bu yeri gezmeye giderken, Basın meteryallerini bulacağımızı düşünürken karşımızda sinema film makinesi ve çanak anten görünce şaşkınlığımızı gizleyemedik matbaa makinası ile gazete basım makinasını ayırt edemeyen insanların bu projeyi uygulaması çok acemice yapılmış ve sadece göz boyama dekoru dikkat çekiciydi oysa ki; En azından Elâzığ’ın eski matbaalarındaki aletler, Intertypler, kazanlı baskı makinaları, kurşun ve hurufat harfler, kadratlar cetvel ve kalıpları olmalıydı. Onlar dahi yoktu.. büyük bir heyecanla girdiğimiz basın müzesinden büyük bir şok yaşayarak ayrıldık…

DUA EDİN ÇÜNKÜ DUŞA KABİNİNİZ VAR

Elazığ’da 2020 yılında meydana gelen 6.8’lik depremin ardından yapılan TOKİ konutlarını incelemek için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Murat Kurum Elazığ’a gelmişti.

Uzay çağını yaşadığımız günümüzde Elâzığ’da deprem konutlarıyla ile ilgili “küçük olduğu için duşa kabinlere giremiyoruz “ diyen vatandaşa “önceki evinde duşa kabinin mi vardı” diye alaycı bir tavırla akıllara durgunluk veren cevabıyla Ak Partili Elazığ belediye başkanı Şahin Şerifoğulları depremzede vatandaşı duşa kabin kullanmaya dahi layık görmemişti.

Depremzedelerin verilen TOKİ konutlarından yakınmasına, “Buna da dua etmezsiniz zaten hiçbir şeye dua etmezsiniz” dedi.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın sözünü her fırsatta dile getiren bir partinin belediye başkanının yaptığı bu davranış, gaftan öte samimiyetini, bakışını, düşüncesini ortaya koymaktadır.

BASINA TOKAT VAR YERSEN ?

Depremzedenin duşa kabinlerimiz küçük sitemine karşılık alaycı tavır sergilemenin yanısıra Şerifoğulları  halktan istediği reaksiyonu alamayınca tek amacı işini yapmak olan gazeteci Ardıl Batmazı tekme tokat dövdürmüştü. Gazeteciyi hor görme aşağılama vb konularda elini korkak alıştırmayan başkan daha önce de yerel gazete olan Haberkent gazetesi imtiyaz sahibi Efraim Gündem ile karşı karşıya gelmişti. Gündem, belediye başkanına yönelik eleştirilerini çoğu kez sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı. bu durum belediye başkanı ve çevresince hoş karşılanmamıştı. Şerifoğlulları’nı en çok kızdıran paylaşımın Elazığ’da sık görülen su kesintileriyle ilgili olduğu konuşulmuştu.

DOĞUNUN VENEDİĞİ ELAZIĞ!

Şehrimizde; 60 yıl önce inşa edilen yoğun yağışlarda suların tahliyesini sağlayan ve iki bölümden oluşan kuşatma kanallarının yetkili kurum DSİ Genel Müdürlüğü’nün ve vatandaşların her türlü uyarılarına rağmen üstünü kapatan Elazığ Belediyesi her yağan yoğun yağışta şehir merkezindeki cadde ve sokakların nehire dönmesine neden olarak vatandaşı canından bezdirirken vatandaşlar “belediyemiz sağolsun elazığı doğunun venediği haline getirdi.kendisinden gondol hizmeti bekliyoruz diyerek izahı olmayan şeylerin mizahı olduğu gerçeğini söyleyerek tepki gösterdiler.

Vatandaşlar; “Belediye, Elazığ’ı kuzeyden güneye doğru kuşatan, doğu ve güneye doğru kuşatan kanalı niye kapattı? Bu soruyu soracak bir siyasi merci yok mu, milletvekili yok mu, il başkanları yok mu, ilçe başkanları yok mu, siyasiler yok mu, vatandaş yok mu? Son 4-5 yıldır kaç sefer su bastı Elazığ’ı, akıl almaz bir şey. Sanki bilinçli olarak Elazığ’a zarar vermek için getiriyorlar bunları. AK Parti, yıllardır Elazığ Belediyesi’ni yönetiyor. ”Bunun sorumlusu kim” demişlerdi.

VATANDAŞLARIN ELAZIĞ BELEDİYESİNE ARSA SATIŞI TEPKİSİ

Elazığ Belediyesi’nin belediye’ye ait arsaları sürekli olarak ihaleye çıkartıp son sürat satmaya devam etmesine Elazığlı vatandaşlar tepki gösteriyor.

Vatandaşlar; “Mevcut belediye başkanı Şahin Şerifoğulları “sat, yönet, devret” mevcut başkan bol keseden belediyenin arsalarını ihaleye çıkartarak son sürat satmaya devam ediyor. Bu paralar nereye  gidiyor?” dediler.

HAYIRSIZ EVLAT EBUAŞ

AKP’li Elazığ Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında belediyenin iştiraklerinden olan ve 3 yıldır zarar ettiği belirtilen Elazığ Belediyesi Ulaşım Anonim Şirketi (EBUAŞ)’a 30 milyonluk sermaye aktarımı görüşmelerinde MHP ve CHP itiraz etti. Meclis başkanvekili Aydın Kara ise, “EBUAŞ hayırsız evladımız yapacak bir şeyimiz yok” demesi meclis üyelerini şaşırttı.

PARK ALANLARINI SATIŞA ÇIKARTMASINA TEPKİ

Elazığ Belediyesi, merkez Cumhuriyet Mahallesi’ndeki 11 adet arsayı ihale yoluyla satışa çıkartmış satışa çıkartılan alanların arasında iki adet çocuk parkının bulunmasına muhalefetten tepki gelmişti.

Arsa satışları kararlarından komisyonlarda yer verilmediği için bilgilerinin olmadığını belirten Elazığ Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Gültekin Koç açıklamasında “Komisyonlarda olmadığımız için bu gibi arsa satışlarından maalesef bilgimiz olmuyor. Bundan dolayı satışa çıkartılan alanların hangilerinin yeşil alan olduğuna dair bilgimiz olmuyor. Elazığ’da yeşil alanların, park alanlarının betonlaştırılmasına karşıyız. Bu konuda Türkiye’nin birçok ilinde olmak üzere Elazığ’da da çok büyük yanlışlıklar yapılıyor. Elazığ’da zaten yeşil alanlarla ilgili bir sıkıntımız var. Elazığ’ın şiddetle yeşil alana ihtiyacı var, yeşil alanların sayısını artırmak gerekirken mevcut alanların yerine bina yapmak doğru bir yaklaşım olduğunu düşünmüyorum. Çünkü gelecek nesillere nefes alacakları yeşil bir Elazığ bırakmamız lazım. Yaşanılabilir bir kentin olmazsa olmazı yeşil alanladır. Bir kenti betonlaştırdığınız zaman o şehir yaşanılabilir bir kent olmaktan çıkar. İYİ Parti meclis üyeleri olarak bu duruma itiraz edeceğiz” demişti.

PALMİYE DEYİP GEÇMEYİN TANESİ BİN 500 LİRA!

Elazığ Belediyesi kent merkezinde yaptığı ve milyonları bulan çevre düzenlemelerinde iklim şartlarına uymamasına rağmen palmiye ağacı dikmesine tepki gösteren vatandaşlar; “Elazığ’da dikilen palmiye ağaçlarına ne kadar ücret verildiği bu ağaçların neden dikildiğini Elazığ Belediyesi yönetiminin kamuoyuna açıklaması lazım. Elazığ halkının parasının çarçur edilmesini doğru bulmuyoruz” dediler.

Palmiye ağacı diken belediyenin ağaçları soğuktan korumak için ise kış boyu ambalajladığı görüldü. Elazığ’da birçok yere dikildiği öğrenilen palmiyelerin tanesinin bin 500 lira olduğu kaydedildi.

HAYVANSEVER BELEDİYENİN ‘ÖLÜM KAMPI’: 4 AYDA BİN 62 HAYVAN ÖLDÜ!

Elazığ Belediyesi’ne ait bir hayvan bakımevinde En son çıkan resmi kayıtlara göre 4 ayda bin 62 hayvanın öldüğü ortaya çıkmasına rağmen inkar politikası sergileyen belediye başkanı ve bakımevi çalışanları kamuoyu tarafınan büyük tepki görmüştü.Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hayvanlara kötü muamelede bulunulduğu iddiasıyla açılan davada 4 kamu görevlisi, iyi hal indirimi uygulanarak görevi kötüye kullanma suçunun alt sınırından 6’şar ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Türkiye Barolar Birliği Yürütme Kurulu Üyesi ve Konya Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Ayşegül Başkoçak Çiftçi, bunun emsal bir karar olduğunu belirterek, “Ancak alt sınırdan karar verilmesini kabul etmiyoruz, zaten kabul edilemez” dedi.

VİZYON PROJELER NASIL OLMALI…

Vizyon projeler şehre ve şehrin içinde yaşayan insanlara soluk aldırması lazım yaşam kalitesine konfor katması lazım hatta ve hatta günlük yaşamlarını kolaylaştırması lazım örnekleyecek olursak trafiğin arap saçına döndüğü ilimizde raylı sisteme geçiş yapılsaydı üç tarafı suyla çevrili şehrimizde su kesintisi sorunu çözecek şekilde projeler hayata geçirilmiş olsyadı, her yağışta venediğe dönen Elazığ’ın cadde ve sokakları bu görüntüden kurtulacak şekilde geniş çaplı bir proje hayata geçirilip bu sorun çözülseydi, ve şehrin imar planı yeniden palanlanarak modern bir şehircilik anlayışıyla uygulansaydı bunlar vizyon proje olurdu. yapılanlara baktığımızda yapılan projelerin hangisi insan hayatına kolaylık sağlayacak veya bu şehrin insanlarını mutlu kılacak bir proje bunun takdirini kamuouyuna bırakıyoruz…

ŞERİFOĞULLARI SINIFTA KALDI

Vatandaşlar; “Vatandaş artık sorsun, sorgulasın. Böyle muhalefet olmaz, böyle iktidar olmaz, böyle siyaset olmaz, böyle hizmet olmaz, olmayacak da. Bu vatandaş koyun değil, her dediğinizi yapacak diye bir şey yok. Yapılan iki otoparkı iki binayı vatandaşa yüzyıl projesi diye yutturmaya çalışan bir zihniyet var. Elazığlılar olarak diyoruz ki yanlış düşünüyorsunuz, yanlış eylemler yapıyorsunuz, yanlış pratikler gösteriyorsunuz. Çalışmalarınızın tamamı yanlış. İmar üzeri, konut üzeri, rant üzeri yaptığınız bütün çalışmalar yanlış. Vatandaşa yönelik değil, halkçı değil” dediler.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.